Problémy prvnáčka ve škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janulale
Stálice 52 příspěvků 20.04.18 08:48
Problémy prvnáčka ve škole

Ahojte
Chci se s Vámi podělit a zároven se vykecat o tom, co jsem se včera dozvěděla na třídních schůzkách mé dcery ve škole..
Moje malá nastoupila do první třídy letos v září a vše bylo v pořádku..adap­tovala se celkově bez problémů a trošku déle se rozkoukávala a hledala si svoje zázemí..
Známky nosila samé jedničky taktéž i na pololetí na vysvědčení bylo vše za jedna, což je asi na místě pro nějakou motivaci prvnáčka. Pak přeskočila do druhého pololetí a od paní učitelky mi začaly přicházet názory, jako že je Zuzanka velmi pomalá, nestačí ostatním dětem a co dětičky mají hotovo za 5 minut ona má za 10,je taková zasněná jako by ve své bublině a jak má strach zamrzne a zůstane na paní učitelku koukat, jako by jí měla ublížit..než aby se spletla raději mlčí, je to hodně plaché děvčátko je taková už od malička, nejspíš to má po mě..je ale velmi snaživá, nádherně píše, maluje, něco tvoří nebo krásně čte, má cit pro tuhle jemnou motoriku opravdu velký..co se týče matematiky pořád si pomáhá prstíkama a učitelce se to nelíbí a zakazuje jí to a Zuzka se jí pak šprajcne protože ví, že to spočítá špatně když si nepomůže..známky nosí i v druhém pololetí pořád krásné jedničky, sem tam dvojka, nejhorší naše známka je jedna 3 od ledna! doma se učíme krásně nemám s ní vůbec problémy, jen potřebuje na vše svůj čas a žádný stres.
Já podle známek jaké Zuzanka má, podle toho že mě paní učitelka nijak zvlášt neupozornuje, když mě potkává jak si chodím pro malou, že by něco bylo špatně co se týče přímo vědomostí, mám samozdřejmě pocit, že je všecko v naprostém pořádku, ale včera mě učitelka vyvedla z míry..Chvíli jsem měla pocit, že se snad učitelka ani nebaví o mojí Zuzce, prostě na mě vybalila před ostatními rodiči že je Zuzanka mentálně zaostalá a at uvažujeme o speciální škole a já 8o co prosím? a ona pokračovala..Vaše Zuzka je pomalá, nestíhá tempo ostatních dětí, neumí si nic nachystat ani pouzdro neví kde má v aktovce, ani písanky NIC, neumí psát, neumí číst, neumí počítat, neumí komunikovat..mys­lela že mi řekne že snad ani chodit!!!nepamatuje si kde se ukládají výkresy nosí to ukazovat učitelce a pokapala jí barvou její notes jak to sjelo z toho výkresu..když mají číst čtou prý postupně Zuzanka, ale hledá svůj řádek, děcka na ni začnou řvát ČTI ZUZANO ČTI ZUZANO! a ona se lekne a šprajcne se a kouká bezbranně na učitelku a ta mi říká, já už jí ten pohled radši ani neopětuju já dělám že ji nevidím :think:??? když jsem se otřepala z šoku a ptala jsem se jí za co ji tedy klasifikuje samejma jedničkama když je vlastně holka podle jejich slov úplnej DEB.. tak mi řekla že to ona musí, že čeká jak se děti rozkoukají v té první třídě, což je kravina protože její kamarádka, které to opravdu moc nejde nosí pravidelně koule a to je najednou dávat může jo? a našemu tzv. mentálkovy dává jedničky, ale pak mě upozornila že v druhé třídě ju nechá určitě rupnout..takže jsem se vlastně během 5 minut dozvěděla že moje dítě je mentální případ nic neumí ale dostává pochvaly a jedničky..nevím kde žijeme? ted řeším jak dál, protože když jsem o tom řekla doma mojí malé Zuzanka se rozplakala a přísahala že to není pravda, že ji paní učitelka nemá ráda za to že je pomalá a musí se jí tím pádem víc věnovat..a mě tohle také nesedí ze školy nosí úhledně napsané testy v matematice v češtině v prvouce, to to za ni píše jako kdo? když neumí nic? snad poznám její písmo.. doma se učí bezproblémově..já jsem šokovaná, nas… a nechápu NIC..každopádně tohle jen tak nenechám a bude z toho ještě velká kauza..co si o tom myslíte? Díky za každý názor..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinelilith1
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 20.04.18 08:55
@Janulale píše:
Ahojte
Chci se s Vámi podělit a zároven se vykecat o tom, co jsem se včera dozvěděla na třídních schůzkách mé dcery ve škole..
Moje malá nastoupila do první třídy letos v září a vše bylo v pořádku..adap­tovala se celkově bez problémů a trošku déle se rozkoukávala a hledala si svoje zázemí..
Známky nosila samé jedničky taktéž i na pololetí na vysvědčení bylo vše za jedna, což je asi na místě pro nějakou motivaci prvnáčka. Pak přeskočila do druhého pololetí a od paní učitelky mi začaly přicházet názory, jako že je Zuzanka velmi pomalá, nestačí ostatním dětem a co dětičky mají hotovo za 5 minut ona má za 10,je taková zasněná jako by ve své bublině a jak má strach zamrzne a zůstane na paní učitelku koukat, jako by jí měla ublížit..než aby se spletla raději mlčí, je to hodně plaché děvčátko je taková už od malička, nejspíš to má po mě..je ale velmi snaživá, nádherně píše, maluje, něco tvoří nebo krásně čte, má cit pro tuhle jemnou motoriku opravdu velký..co se týče matematiky pořád si pomáhá prstíkama a učitelce se to nelíbí a zakazuje jí to a Zuzka se jí pak šprajcne protože ví, že to spočítá špatně když si nepomůže..známky nosí i v druhém pololetí pořád krásné jedničky, sem tam dvojka, nejhorší naše známka je jedna 3 od ledna! doma se učíme krásně nemám s ní vůbec problémy, jen potřebuje na vše svůj čas a žádný stres.
Já podle známek jaké Zuzanka má, podle toho že mě paní učitelka nijak zvlášt neupozornuje, když mě potkává jak si chodím pro malou, že by něco bylo špatně co se týče přímo vědomostí, mám samozdřejmě pocit, že je všecko v naprostém pořádku, ale včera mě učitelka vyvedla z míry..Chvíli jsem měla pocit, že se snad učitelka ani nebaví o mojí Zuzce, prostě na mě vybalila před ostatními rodiči že je Zuzanka mentálně zaostalá a at uvažujeme o speciální škole a já 8o co prosím? a ona pokračovala..Vaše Zuzka je pomalá, nestíhá tempo ostatních dětí, neumí si nic nachystat ani pouzdro neví kde má v aktovce, ani písanky NIC, neumí psát, neumí číst, neumí počítat, neumí komunikovat..mys­lela že mi řekne že snad ani chodit!!!nepamatuje si kde se ukládají výkresy nosí to ukazovat učitelce a pokapala jí barvou její notes jak to sjelo z toho výkresu..když mají číst čtou prý postupně Zuzanka, ale hledá svůj řádek, děcka na ni začnou řvát ČTI ZUZANO ČTI ZUZANO! a ona se lekne a šprajcne se a kouká bezbranně na učitelku a ta mi říká, já už jí ten pohled radši ani neopětuju já dělám že ji nevidím :think:??? když jsem se otřepala z šoku a ptala jsem se jí za co ji tedy klasifikuje samejma jedničkama když je vlastně holka podle jejich slov úplnej DEB.. tak mi řekla že to ona musí, že čeká jak se děti rozkoukají v té první třídě, což je kravina protože její kamarádka, které to opravdu moc nejde nosí pravidelně koule a to je najednou dávat může jo? a našemu tzv. mentálkovy dává jedničky, ale pak mě upozornila že v druhé třídě ju nechá určitě rupnout..takže jsem se vlastně během 5 minut dozvěděla že moje dítě je mentální případ nic neumí ale dostává pochvaly a jedničky..nevím kde žijeme? ted řeším jak dál, protože když jsem o tom řekla doma mojí malé Zuzanka se rozplakala a přísahala že to není pravda, že ji paní učitelka nemá ráda za to že je pomalá a musí se jí tím pádem víc věnovat..a mě tohle také nesedí ze školy nosí úhledně napsané testy v matematice v češtině v prvouce, to to za ni píše jako kdo? když neumí nic? snad poznám její písmo.. doma se učí bezproblémově..já jsem šokovaná, nas… a nechápu NIC..každopádně tohle jen tak nenechám a bude z toho ještě velká kauza..co si o tom myslíte? Díky za každý názor..

Tak rozhodně je učitelka zvláštní, že tě na tyto problémy neupozornila dříve a už vůbec nechápu, že to ventilovala před celou třídou na schůzce :pocitac: možná by bylo na místě vyšetření v pedag. psychol. poradně, nejspíše Vás tam asi pošlou, myslím, že musíš mít doporučení ze školy.

Karleon
Kelišová 5357 příspěvků 20.04.18 08:56

Ještě dnes bych to šla řešit za ředitelem školy. Tohle je podle mě naprosto nepřípustné.

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 20.04.18 08:57

8o 8o pani ucitelka zřejmě nezná vývojovou psychologii..pro­toze pomáhat si s pocitanim u prvnacka a celkove na prvnim stupni, na prstech je normalni..prevlada konkretni mysleni…kde cteme jsem ja oobne netusila jeste v 9tř..(no i na VŠ :D ) pokud se ucitelce neco nezdá neni nic jednodužšího, než se objednat do SPC/PPP a nechat ji vysetrit (pro deti jeto celkem zabava:-))…v soucasných pro inkliuzvních tendencích je uvaha o specialce velmi smešná :lol:..neni spíš nevyzrálá? popr pred ucitelkou, která ji neco zakazuje, se kterou si nesedí se muze chovat jinak…

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 20.04.18 08:57

Řeknu Ti, že to je hrůza. Mám děti taky více introvertní a jestli Tě to uklidní, tak moje dcera si pomáhá prsty ještě ve 2. třídě. Asi je taky mentálně zaostalá. Jinak snad sama víš, kde je problém Tvojí dcery a jestli je zaostalá nebo není, podle toho co píšeš tak si myslím, že je spíš opravdu zasněná a má svůj svět, to je normálka v tomto věku. Jinak tyto děti bývají velmi často velmi iteligentní a výtvarně nadané, moje nejstarší dcera je přesně ten případ, v první a druhé třídě byla mimoň a nyní velmi úspěšně studuje osmiletý gympl a vyhrává olympiády a taky nádherně maluje. Být Tebou, tak zajdu do PPP a uvidíš, co na to odborníci, za to nic nedáš. Přístup učitelky mi ale normální nepřijde. Pokud měla s dcerou problém, měla to řešit s Vámi už mnohem dříve, ne skoro na konci školního roku.

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 20.04.18 09:01

Učitelka je s prominutím kr… :zed:

Bábrdl
Generální žvanilka 21496 příspěvků 20.04.18 09:02
@Janulale píše:
Ahojte

Těžko ti taky poradit :think:
Chtělo by to slyšet i názor učitelky.

ty to vidíš jako, že Zuzanka je šikovná, jen pomalejší a učitelka si na ni zasedla. Učitelka to může vidět jinak a třeba to odprezentovat, že ti citlivě naznačovala, abyste šli na vyšetření a ty jsi to vůbec nepochopila.

Zkusila bych se ve škole domluvit a v klidu to všechno probrat s učitelkou a výchovnou poradkyní.

Bábrdl
Generální žvanilka 21496 příspěvků 20.04.18 09:03

Nicméně pro uklidnění: řada úspěšných lidí disponuje historkou, jak byli posílání coby prvňáčci na zvláštní školu, bylo jim vyhrožováno, že skončí jako metaři atd

radkka
Generální žvanilka 20647 příspěvků 20.04.18 09:04

Já mám stavárnu a prsty jsem si pomohla včera v krámě 8o :oops: :mrgreen: ale tak, to můžete natrénovat a odbourat.
Jako, taky by mi hvízdalo z dítěte, které ode mě chce pořád nějaké záchranné lano a kouká jako vyplašený králíček…ale právě proto nejsem učitelka. Řešila bych v poradně, s učitelkou, klidně s ředitelem, není normální, že ti tohle najednou vybalí :pocitac: není třeba možné, že by do hodiny přišel někdo z té školní poradny nebo co to je a okoukl situaci?
Kamarádka má dceru v první třídě, samé jedničky v notýsku, pak se objevilo pár dvojek, ale nic dramatického, na řidičáku vše super, chválila a na pololetí měla holka dvojku z matiky… :palec:

Janulale
Stálice 52 příspěvků 20.04.18 09:05
@Bábrdl píše:

ty to vidíš jako, že Zuzanka je šikovná, jen pomalejší a učitelka si na ni zasedla. Učitelka to může vidět jinak a třeba to odprezentovat, že ti citlivě naznačovala, abyste šli na vyšetření a ty jsi to vůbec nepochopila.

Zkusila bych se ve škole domluvit a v klidu to všechno probrat s učitelkou a výchovnou poradkyní.

to jistě ale přece dítě, které neumí psát, počítat a mluvit nemůže navštěvovat školní zařízení a dostávat jedničky..a projít ročníkem bez problémů..

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 20.04.18 09:05

Okamžitě změnit třídu a učitelku. Znám podobný případ. Švagrová přesně tohle řešila cca před dvěma lety. Synovci změnila školu a synovec je teď spokojený a paní učitelka ho chválí a hlavně umí s ním pracovat. Takže chodí ze školy spokojený. Tohle jednání je nepřípustné. Řešila bych s ředitelem školy jestli je běžné, že učitelka před třídou rodičů označí dítě za mentálně retardované i když není. Tohle označení se s ní bohužel potáhne celý život. Rodiče si to doma řeknou a děti to samozřejmě ve škole použijí. Držím palce, ať je malá spokojená. :hug:

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 20.04.18 09:09
@Bábrdl píše:

ty to vidíš jako, že Zuzanka je šikovná, jen pomalejší a učitelka si na ni zasedla. Učitelka to může vidět jinak a třeba to odprezentovat, že ti citlivě naznačovala,abyste šli na vyšetření a ty jsi to vůbec nepochopila.

Citlivě??? 8o 8o 8o

Promiň, ale jak by to vypadalo, kdyby to bylo necitlivě? Kdyby o mém dítěti někdo řekl, že je mentálně retardovaný asi bych se neudržela. Učitelce se očividně nechce jenom s malou Zuzkou pracovat. Chce si odmakat to své a jít domů.. :roll:

dedrichov
Závislačka 2892 příspěvků 20.04.18 09:11

Posílám povzbuzení, umím si představit ten šok, když informace tohoto typu na Tebe vybalí před ostatními rodiči! Také to považuji za nepřípustné a ihned bych kontaktovala ředitele školy + PPP.

cverunka
Závislačka 2610 příspěvků 20.04.18 09:14

No já poslední dobou docela hledím, kam se školství na 1. stupni ubírá. Z nejednoho případu ve svém okolí a i z nedávné vlastní zkušenosti ze zápisu do 1. třídy. To co někdy po těch děckách vyžadují, přístup naprosto neempatických učitelek (zejména hodně mladých)… Moje dcera je také trochu v oblacích, je hodně výtvarně i hudebně nadaná, jinak normální bystré dítě, ukecaná s nadprůměrnou slovní zásobou a u zápisu jsme se dozběděli, že má špatnou motoriku a problém s komunikací. Jsem to řekla ve školce a učitelka na mě hleděla jak puk, že to teda nechápe :nevim:
Být tebou, tak uvažuji o jiné škole. Mám pocit, že když si dítě s učitelkou nesedne, táhne se to s ním a třeba na jiné škole by dítě excelovalo- znám osobně takový případ.

radkka
Generální žvanilka 20647 příspěvků 20.04.18 09:18

@cverunka Já se o to teda nikdy nezajímala, ale udivilo mě, že dítě u zápisu muselo umět sčítat… Co je v té první třídě učí? Jdou rovnou na kvantovou fyziku?… Já se o to nikdy nestaral, asi je to normální, ale kamarádka z toho měla nervy, jakoby dítě dělalo přijímačky na matfyz. :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >