Dítě se loupe na hlavě

6.2.20 13:36

Dítě se loupe na hlavě

Malá je sice objednaná ke kožnímu, ale do té doby je ještě fúra času a mně to nějak nedá spát. A jsem vážně zvědavá, co to může tak nějak přibližně být.

Malá se nejdříve na lýtku a pak na ruce (meziloktí, tam, kde se bere krev) udělala taková jakoby suchá kůže, co se drobně odlupovala. Takové maličké bílé šupinky. To měla tak týden a jak se to objevilo, tak to i zmizelo.

Mezitím se ji na hlavě k tomu udělalo něco, co z počátku vypadalo jako seborea. A mazala jsem to krémem k tomu určeným. Jenže, ono se z toho udělalo nějak něco jiného zřejmě.

Vypadá to jakoby se ji ve velkých kusech loupala po celé hlavě kůže. Odloupne se ji z pokožky něco jako 1 cm a více velký lup, co se pak rozdrobí na menší kousky. Je to suché, spíše to bílé a tvrdé a ztraceně to drží na vlasech, tak se ty kousky blbě dostávají z vlasů.

Mohla by to být vážně ta seborea? Co jsem pochopila, tak to by měly být žluté lupy ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3052
6.2.20 14:00
@Izumi Miyako píše:
Malá je sice objednaná ke kožnímu, ale do té doby je ještě fúra času a mně to nějak nedá spát. A jsem vážně zvědavá, co to může tak nějak přibližně být.

Malá se nejdříve na lýtku a pak na ruce (meziloktí, tam, kde se bere krev) udělala taková jakoby suchá kůže, co se drobně odlupovala. Takové maličké bílé šupinky. To měla tak týden a jak se to objevilo, tak to i zmizelo.

Mezitím se ji na hlavě k tomu udělalo něco, co z počátku vypadalo jako seborea. A mazala jsem to krémem k tomu určeným. Jenže, ono se z toho udělalo nějak něco jiného zřejmě.

Vypadá to jakoby se ji ve velkých kusech loupala po celé hlavě kůže. Odloupne se ji z pokožky něco jako 1 cm a více velký lup, co se pak rozdrobí na menší kousky. Je to suché, spíše to bílé a tvrdé a ztraceně to drží na vlasech, tak se ty kousky blbě dostávají z vlasů.

Mohla by to být vážně ta seborea? Co jsem pochopila, tak to by měly být žluté lupy ne?

Kluk to měl taky, takové nažloutle strupy na hlavičce, ještě když byl malé mimčo..matíralo se to nějakým olejem a pak vyčesávalo. Už se to pak neobjevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.2.20 14:18

@lilith1 Ono to právě není nažloutlé, ale bílé, jakoby kousky tvrdé kůže, když se ti třeba loupou paty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12828
6.2.20 14:31

@Izumi Miyako dcera to má taky, mám na to spešl olej a šampon a pomáhá to, ale nejsem doma, tak se teď nepodívám, jak se to jmenuje
pak ti to napíšu, koupila jsem přes internet a docela to pomáhá

Příspěvek upraven 08.02.20 v 23:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 00:52

Pravděpodobně to seborea bude. A ty flíčky na těle - nečervenají třeba po koupeli? To by mohl být atopický exém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama