Dítě se mnou ve školce

Anonymní
19.10.19 22:46

Dítě se mnou ve školce

Dobrý den,

Měla bych dotaz ohledně mé dcery, 3 roky.
Od září nastoupila do školky, bohužel se mnou do třídy. Pracuji s holčičkou jako asistentka pedagoga. Dcera je od té doby vyměněná, úzkostná a hodně pripoutaná na mě. Jakmile se někam hnu, je zle a spustí pláč s voláním maminky. Nejhůře zvládá spánek. Nejsem si jistá, zda je na školku připravena. Nevím, zda ji ze školky odhlásit a být s ní nadále doma, zda by to něčemu pomohlo. Nerada bych ji po psychické stránce nějak ublížila.
Máte někdo nějakou radu, zkušenost? Je to pro obě dost těžké. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3357
19.10.19 22:48

Tak pokud se venujes jinému dítěti tak evidentně žárlí. Chudinka to bych ji asi nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2287
19.10.19 22:50

Možná by ji prospělo jít do jiné třídy. Může žárlit (nechapat proc tu maminka najednou není jen pro ni)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
19.10.19 22:51

To jsi jako nedomyslela, promin. člověk by řekl, že lidi na svých místech jsou profíci, ale ouha..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 22:53

Původně to tak vůbec nemělo být, ale ředitelka přišla s tím, že v druhé třídě není místo. Proto jsme skončily spolu. Jen na to jak pláče pomyslim :,( :zed:
Zase aby si zvykala na nový kolektiv, když už tady má nějaké kamarádky se mi moc nechce. A kord když by teď byla v jiné školce, a úplně beze mě. Jestli chápete jak to myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
19.10.19 22:55

Řekla bych, že nezvládá to, že se věnuje jinému dítěti.. pracuji z domova, a pokud u toho výjimečně musí být čtyřletý syn, tak neudělám skorem nic..natož kdybych se věnovala jinému dítěti.. Co přestup jinam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18449
19.10.19 23:04

@Emm12345 Mela jsi trvat na prohozenim s jinym ditetem z te druhe tridy. Se nedivim, ze to dela neplechu. Mala muze zarlit, nechape, ze se venujes jinemu diteti, zaroven ji tva pritomnost brzdi szit se s novym prostredim a postupne se odpoutat od maminky a naucit se kopat sama za sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26698
19.10.19 23:19

Tohle proste nemůže fungovat to je jasný. Dala bych ji jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 23:21

@Emm12345 to je úplně šíleně nedomyslene. Někdo jako asistentka u dětí takhle stresuje své vlastní dítě? Promiň, ale to je první co mě napadlo. Raději bych tu práci neměla, než se nechat přesvědčit k něčemu takovému. Ani jiná třída by mě k tomu nemotivovala. Prostě běžná věc ty ve své práci, dcera ve školce. Tohle spojit bylo abnormálně neprofesionální i od samotné ředitelky. Nechápu v čem je to pro tebe těžké se rozhodnout, jak se zachovat vůči vlastnímu dítěti. Musí ti být přeci úplně jasné, jak se malá cítí :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.10.19 23:34

Omlouvám se za OT, ale když tak čtu, že většině to přijde neprofesionální, přišlo by Vám mimo i to, že má sama učitelka v Mš ve třídě své vlastní dítě navíc o celý rok mladší od ostatních děti? Prosím anonym nebo smazat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.10.19 23:49
@Anonymní píše:
Omlouvám se za OT, ale když tak čtu, že většině to přijde neprofesionální, přišlo by Vám mimo i to, že má sama učitelka v Mš ve třídě své vlastní dítě navíc o celý rok mladší od ostatních děti? Prosím anonym nebo smazat.

Ono asi záleží na povaze dítěte. Moje sestra měla taky dva roky dvě své děti ve své třídě a žádné větší problémy s tím nebyly.
A možná u té asistentky je to jiné, ta se musí věnovat tomu dítěti plně. Učitelka má na starost celou třída, tak se ta pozornost rozptýlí.

• Nahlásit
  • Citovat
1312
19.10.19 23:51
@Anonymní píše:

To je jina situace.. Ona se venuhe svemu diteti spolus temi ostatnimi
A neni tam jen jako asistentka pro jine dite.. (pokud se nepletu, asistent do vyuky nezasahuje, pouze provazi sveho sverence).

To, ze je dite o rok mladsi a je tam nejspis z protekce, neresim..

Na druhou stranu je dnes vysoka zamestnanost a najit zamestnance je vetsi a vetsi problem. Treba skolka akutne potrebovala ucitelku a tato byla jedina volna. Tak vzali i jeji dite :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.10.19 23:52
@Anonymní píše:

To jsem zažila, taky dobrý úlet. Nefungovalo to. Učitelka si našla práci nakonec jinde, dítě zůstalo. A stejně to bylo pro to dítě vysoce stresující. To jsou takové zvláštní pokusy. Však děti nejsou laboratorní myši. A je to zarážející o to víc, kde by mě takové jednání ani nenapadlo. Ony ty matky v tom vidí výhodu, ale jen samy pro sebe. Nevím jestli je v tom víc pohodlnost a lenost dát dítě jinam, či jen opičí láska a neumožní mu přirozeně se rozvíjet a zapadnout do společnosti. U tohoto bylo ještě perlička, že dítě do cca 4 let mělo dudlík a trpělo nadváhou skrz špatnou výživu v rodině (všichni obézní). Tak potom takový dobrý vzorek, kdo je ve školce jaký pedagog, když ani své vlastní dítě jakýmsi návykům nenaučí.

• Nahlásit
  • Citovat
18449
20.10.19 07:12
@Anonymní píše:

No ideal to neni, ale v pripade, ze bydli v Horni Dolni a dalsi skolka daleko nebo nekde, kde je problem sehnat misto ve skolce a neni moznost dat dite do jine tridy (pouze jedna trida, jedna trida od vekove kategorie a strcit sotva trilete ke ctyrletym ci predskolakum by delalo paseku) nelze, bych to i pochopila. Ale ocekavala bych pak mega profesionalitu ze strany pani ucitelky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.19 07:20

Podle mě, pokud je čerstvě tříletá, tak nemusí být zralá. Já si takto beru dvouletou dceru do školky na praxi(studuji na RD VS) a problémy nemáme. Taky jsem tam v podstatě asistentka a věnuji se všem detem ve třídě. Jde o MS speciální, menší kolektivy. Když jdu na naslech nějaké individuální odborné cinnosti, je dcera s asistentkou a ostatními detmi ve třídě a pohoda. Dovedu si představit, že bychon spolu takto zvládly nastoupit do práce.
Dale mám známou, ucitelku v MS, jejíž dcera s lehkou mentální retardaci porodila zdravé dítě. Na MD a RD s vnuckou sla ta znama, starají se s manzelem o dceru i vnučku. Vratila se do práce po druhych narozeninach malé, vnucku měla dva roky u sebe ve třídě. Problémy žádné. Až ve 4 ji nechala dát do jiné třídy. Anonym, moc osobní.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama