Strach z učitelky v Mš

19.10.19 21:27

Strach z učitelky v Mš

Hezký večer :-) Jdu si pro radu nebo třeba povzbuzení… Mám tříletou holčičku, která jako téměř čerstvě tříletá nastoupila v září do školky. Moc se tam těšila a proběhlo to jen s pár slzičkami, když se jí během dopoledne stýskalo. Byla ve školce v září cca 7 dní a pak byla necelý měsíc nemocná. Po nemoci se do školky vrátila a první tři dny byla naprosto v pohodě. Zlom přišel toto úterý, kdy jsem do školky odvedla naprosto spokojenou holčičku. Byla normální do té doby, než přes okýnko viděla, že je tam starší paní učitelka. V tu chvíli se začala třást a pořád plakala a opakovala, že se bojí a chce domů. Snažila jsem se jí uklidnit a převléct. Do třídy už šla bez breku a učitelka si ji vzala k sobě a šli něco vyrábět. Po obědě jsem si ji vyzvedla a byla zase veselá. Mladší paní učitelka, která přišla později mě uklidnila, že si celý den hezky hrála. Říkala jsem si, že měla třeba jen špatný den. Ve středu ve školce nebyla. Pak přišel čtvrtek a zatím pro mě nejhorší den. Jak ráno zjistila, že jde do školky, tak zase začala strašně plakat, že se bojí a že tam nechce. Zavřela se do ložnice, aby nikam nemusela. Plakala i celou cestu do školky. V šatně se nechtěla oblékat, spíš se snažila zase vysvléct a dvakrát mi dokonce utekla ze šatny na schody. Podařilo se mi ji přes její odpor převléct, ale celou dobu se třásla a plakala. Chvíli na to přišla starší paní učitelka do šatny a v ten okamžik dcera ztichla, sklonila hlavu a koukala do země. Bylo vidět, že se opravdu bojí :-( Paní učitelka si ji ode mě vzala na ruce a šla s ní kreslit. Když jsem jí to řekla, že už druhý den pláče, tak řekla, že to je tím, že dlouho ve školce nebyla. Po obědě byla opět veselá a nic bych na ni nepoznala. V pátek jsem se ji snažila celé ráno rozptylovat, aby nemyslela na paní učitelku, tak cesta do školky proběhla v klidu. Jen co jsme přišli do šatny, tak se hned běžela podívat, která paní učitelka tam je. Jak viděla tu mladší, tak honem spěchala do třídy a hned ji šla něco povídat. Prostě úplně jiné dítě najednou… Nemyslím si, že by byla paní učitelka zlá. Je určitě přísnější a možná třeba dceru jen napomenula a ona si to v hlavičce vyložila jinak. Já doufám, že se to změní, když si víc ve školce zvykne. Připadám si, jako bych ji zradila, když ji tam nechám a ona mě přitom prosí, že se bojí :-( Máte někdo nějakou radu, jak to řešit nebo zkušenost, že se to postupně srovná? Moc děkuji a omlouvám se za dlouhý text

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7170
19.10.19 21:36

Pokud si myslíš, že je to tím, že je učitelka přísná, tak bych dělala, jako když se nic neděje. Určitě bych ji nelitovala a nedávala najevo, jak mě to bolí. Tím bys v ní ten strach jen rozdmýchávala. Můj syn má každou učitelku také jinak radši, když ho předávám vedoucí naší třídy, nechce k ní a šel by klidně se mnou domů, i když školku miluje a otravuje i o víkendu. Jakmile tam sedí jakákoliv z ostatních dvou, vletí dovnitř jako drak. Také vím, že mu neubližuje, jen je prostě přísná a našemu pacholkovi se to nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 21:48

Nedávej ji do školky chudáka, a preferuj domácí volnou výchovu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.10.19 21:50

.. neumim cist..
:oops:

Kazdopadne bych se zkusila poptat i ostatnich rodicu jak reaguji jejich deti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 21:55
@kesumat píše: .. neumim cist.. :oops:Kazdopadne bych se zkusila poptat i ostatnich rodicu jak reaguji jejich deti

To vše vysvětluje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
19.10.19 21:59

No a zeptala jsi se jí, co se děje? Co ta učitelka dělá?

Bohužel i v roce 2019 se ve školkách někdy dějí hrozné věci :roll: :roll:
Z mých posledních informací:
1.zavírání dítětě samotného do ložnice a jakéhosi kumbálku-3 leté dítě, protože moc plakalo
2. Říkání dítěti, že je pomalé, že bude mít ve škole problémy, že to nebude zvládat, podrážení sebedůvěry
3. Hrubé nadávky dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19221
19.10.19 22:04

@jenny.fields Tvl to jako tady u nas ve meste?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 22:06
@jenny.fields píše:
No a zeptala jsi se jí, co se děje? Co ta učitelka dělá?Bohužel i v roce 2019 se ve školkách někdy dějí hrozné věci :roll: :roll:
Z mých posledních informací:
1.zavírání dítětě samotného do ložnice a jakéhosi kumbálku-3 leté dítě, protože moc plakalo
2. Říkání dítěti, že je pomalé, že bude mít ve škole problémy, že to nebude zvládat, podrážení sebedůvěry
3. Hrubé nadávky dítěti.

Až takhle bych to neviděl a z informací jedna paní povídala…toto je profil typického čecha.. Většinou podrážíte vy rodiče aby jste věci řešily tsk za to může nekdo jiný vemte si vaše dítě doma a znásobte 20 co má pani učitelka ze by jste měli doma buďte soudní a misto babiček se o děti starejte vy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
19.10.19 22:08
@levnedoasie píše:
Až takhle bych to neviděl a z informací jedna paní povídala…toto je profil typického čecha.. Většinou podrážíte vy rodiče aby jste věci řešily tsk za to může nekdo jiný vemte si vaše dítě doma a znásobte 20 co má pani učitelka ze by jste měli doma buďte soudní a misto babiček se o děti starejte vy..
prosím tě, co to meleš? Tohle jsou konkrétní informace od rodičů :roll: :roll: , ne jedna paní povídala. Ale díky za přínosný příspěvek. :roll:
@Svistice píše:
@jenny.fields Tvl to jako tady u nas ve meste?

Jestli jsme ze stejného města, tak 1 a 2 ano. trojka Praha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19221
19.10.19 22:09
@jenny.fields píše:
Jestli jsme ze stejného města, tak 1 a 2 ano. trojka Praha.

Muzes mi nazev te 1 a 2 pislat do SZ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 22:12

Prosím vás když nejste spokojená nezatěžuje poplatníky a dejte vaše skvělé dítě do soukromé školky kde se můžete např. Přesvědčit ve jakém koliv čase na mobilním zařízení jak je s vaším dítětem zacházeno a co dělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 22:18

@jenny.fields :při tak závažném obvinění přineste důkazy a kontaktujte PČR když je to tak ověřené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
19.10.19 22:22
@levnedoasie píše:
@jenny.fields :při tak závažném obvinění přineste důkazy a kontaktujte PČR když je to tak ověřené

Díky za radu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 22:26
@jenny.fields píše:
Díky za radu :roll:

Není zač vždy a se vším rád pomohu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531