Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Milé maminky, prosím nemáte některá z vás zkušenost nebo nevíte co to muže znamenat?,dala jsem 10 měsíčního chlapečka spát a po 2 3 hodinách slyšim strašlivé brečení pribehla jsem on se trásl klepal myslela jsem že má špatný sen snažila na nej mluvit aby se vzbudil ale i přes lehké vzbuzení mi sice pil čajík ale byl divný a porád se trochu klepal nebo co to bylo myslíte že to bylo ze snění nebo naký záchvat dekuji všem
No, já se tady dočetla, že u některých dětí toto nastala pár dní po očkování a trvalo to několik měsíců. Nevím, nepamatuji se, jestli u nás k něčemu podobnému po očkování došlo. U nás po očkování vakcínou MMR nastaly silné febrilní křeče
Jo, psaly něco jako encefalitický pláč, tak si to zkus najít na netu, jestli se to nějak podobá
@nicki777 Tak já bych toto rozhodně řešila s lékařem…ale možná jsem trochu pracovně degenerovaná, pracuji ( když nejsem na MD) na neurologii a těch krečí jsem viděla dost, já bych šla k lékaři, pokud se to zdály být křeče a mimochodem febrilní kreče vznikají až po nějaké době, kdy dítko má horečku a je to jejich následek ( dehydratace atd.), tak že febrilní křeče jen tak zničeho nevzniknou
Muze (a nemusi) se jednat o „nocni des“ (pavor nocturnus). mely to obe nase deti, vicemene jsme nedohledali pricinu v prožitcích předchozího dne ci spojitost se zdravotni indispozici. souvisi to s dozravanim nervove soustavy. s vekem mizi. z prvních jsem byla naprosto v soku, deti nereagovaly na samotne konejseni, vicemene jen v kombinaci se zapnutou televizi, s postupuujicim vekem bez ni. nicmene to cele probiha ve fazi spanku, takze se v podstate uklidnily, aniz by se probudily a nasledne o tom vedely. i když občas jsem byla vykolejena tak, ze jsem je az donutila se uplne probrat. jinak jsou zdrave a vyvojove v poradku.
No..tak tohle dělá můj kluk když se vzbudí leknutím, bolestí, nebo se prostě náhle probudí..brečí a celý se třese..já to mám třeba taky, že když tvrdě spím, někdo zazvoní, leknu se, buší mi srdce a celá se klepu
většinou to u syna do 2 -3 minut přejde..
Jana tohle dělá doted. Dám jí spát a když se probudí a zjistí, že je sama brečí a klepe se jak ratlík. Utěším jí a je to zase v pořádku.
Ahoj holky, mám dozat, čím to může být, když se dítko třese třeba při vysavači, vyšším hluku. nebo když odejde někdo, koho má rád z míástnosti? a je k neutišení?
Prosiim o radu mam 5 leteho chlapecka, ktery se mi v noci budi a mysli si, ze po nem lezou brouci, place je hystericky, svleka se mi do naha, hleda ty bruky. Ale samozrejme zadne v posteli nema. Drive se mi budil jen zridka a ted se to vystupnovalo tak, ze se budi kazdy den. Uz si fakt nevim rady uz ani nevim jake to je normalne se vyspat
Zajimave je, ze kdyz venku najde brouka tak se neboji naopak si s nimi hraje. Nikdy jsem nenasla souvislost s dennim rezimem nebo s tim co pres den proziva. Jsou to nocni mury, ktere si pamatuje. Co s tim?
Holky nevíte čím to může být holka mě přišla že školy a dělali jsme úkoly brečela kvůli tomu že ji to nejde tak sem ji řekla ať si odpočine že to uděláme potom v prosinci ji bude 7 let brečela pořád že ji něco bolí pod podpaží nic tam nemá když to zmacknu také neboli ale je pod peřinou topim a celá se chvilkama třese a prej trošičku ji je zima horečku nemá čím by to mohlo být nebo ji mám vzít radši někam. Na pohotovost?
Má teplé končetiny? Pokud je má ledové, tak ji asi vyleze teplota. Vydrz, sleduj a uvař čaj. Ono na pohotovosti moc nenadelaji, spíš ji to ještě oslabí. Možná je jen unavená a bude dobře nebo na ni skočil nějaký moribundus a to se teprve uvidí, co bude. Klid, teplo.
@Halamka ona právě byla nemoc v neděli měla 40,5 teplotu a v pondělí byla už v pohodě bez teplot ale vydesilo mě to jak se trese
Tak jí není dobře, má asi zimnici, ne? Proto se třese. Tak do postele, hodně zabalit do tepla a uvidíš. Ale jestli měla v neděli tak vysokou teplotu, tak asi úplně zdravá není a vrací se jí to. Na pohotovost bych s ní nejezdila, co by tam s ní dělali? Uvidíš, jestli bude mít horečku. Pod 38,5 bych nesrážela, tělo bojuje, tak bych jí nechala. Zítra bych šla k pediatrovi.
A od kdy byla ve škole? Jestli šla hned v pondělí, tak bych to tipla na nedoleceni a vrácení nemoci. 40° je docela darda.
@Halamka dneska šla poprvé do školy nechala sem. Ji doma a byla bez teplot tak šla až dneska by mě nenapadlo ji dát do školy hned den po takové teplotě