Dítě se v noci budí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pesfilipes
Povídálka 40 příspěvků 10.01.18 20:22
Dite se v noci budi

Ahoj,

chci se zeptat na nějaké tipy a rady ohledně uspávání dítěte, které se probouzí několikrát za noc. Jde mi o to, že teď budu postupně přestávat kojit, resp. kojím už jen večer (v noci) - po roce od porodu. Malá nemá dudlík, odmítá ho, takže když se v noci vzbudí, je zvyklá právě na prso a tak přemýšlím, jakou jinou alternativu jí nabídnout, aby pak zase zabrala a spala dál. Nemyslím si, že by se budila hladem, večer ještě dostává kaši a budí se v různých intervalech. Jinak spí tak od 20.30 do 8 do rána - než se úplně probere a začne dovádět.
Tak mě jen zajímá, zda jste to některá z Vás taky řešila a co zabralo. Díky moc za případné tipy a rady :-)

Reakce:
saramo
Závislačka 2797 příspěvků 10.01.18 20:29

Ahoj, tuhle tu řeší asi každá druhá. Prostě prso nesmíš dát a musíš doufat, že pochopí, že tudy cesta nevede. Třeba místo toho chovat, hladit… je to náročné, ale syn byl pak schopný budit se celou noc každou půl hodinu a chtěl prso, ale vlastně ho nepotřeboval. Teď spí krásně celou noc…

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 10.01.18 20:45

Dcera se vzbudila jen první noc, vzala jsem si jí na prsa (ona teda měla dudlík) a za chvíli zase usnula. Další noc už byla OK. Až jsem byla sama překvapená, jak hladce to šlo. OD té doby spí celou noc, ikdyž teda kolikrát se probudí v 5.30 :zed:, ale to si jí vezmu do postele a ona ještě usne…jsem pohodlná tak brzo vstávat.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 10.01.18 20:49

Dcera se budila alespoň 5× za noc skoro do 3 let. Pomohlo jen to, že vyrostla :) Je jí skoro 6 let a spí už konečně dobře.

marka123
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 10.01.18 20:54

Vetsinou se radi prso nedat, dat vodu, jestli ma zizen, tak se napije, budou to dve prorvane noci a pak uz to bude lepsi

pesfilipes
Povídálka 40 příspěvků 10.01.18 20:59

@saramo Vidis a ja myslela, ze vetsina ma dudlik tak to nepotrebuji resit :D Omyl. Nj musim zkusit byt dusledna a prso nedat.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1798 příspěvků 22 inzerátů 10.01.18 21:24

Nenabízej žádnou alternativu, chce to jen pevné rozhodnutí, že v noci se spí, max. polknout trošku vody, ale o tu obvykle zájem není. Pochovat, přitulit, vydržet pár noci, než si zvykne. Hodne štěstí :kytka:

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3239 příspěvků 10.01.18 21:39

U nás pomohlo syna dát do samostatného pokoje, budil se, protože jsme ho rušili my. Takže od 13m spí ve vedlejším pokoji, asi tři měsíce se budil a jídlo (byl na UM) 1× za noc a ten čas se stále víc a víc posouval do ranních hodin až začal spát do 7:30 až osmi. Ale teda měl dudlík (prso jsem dát nemohla, pak zvracel a ve 4 měsících mi přešla laktace od té doby byl na UM) ten se podařilo odbourat po druhém roce.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 10.01.18 22:21

@pesfilipes
Krátce si popovídat a držet ručičku. ;) A závidím ti téměř 12h spící dítě - to jsem nikdy nezažila. :(

saramo
Závislačka 2797 příspěvků 10.01.18 22:33

@pesfilipes první měl dudlík, ale budil se stejně, když mu vypadnul… druhý dudlík nechtěl, ale budil se na prso…si nevybereš :lol:

Limi123
Závislačka 3656 příspěvků 10.01.18 23:31
@pesfilipes píše:
Ahoj,chci se zeptat na nějaké tipy a rady ohledně uspávání dítěte, které se probouzí několikrát za noc. Jde mi o to, že teď budu postupně přestávat kojit, resp. kojím už jen večer (v noci) - po roce od porodu. Malá nemá dudlík, odmítá ho, takže když se v noci vzbudí, je zvyklá právě na prso a tak přemýšlím, jakou jinou alternativu jí nabídnout, aby pak zase zabrala a spala dál. Nemyslím si, že by se budila hladem, večer ještě dostává kaši a budí se v různých intervalech. Jinak spí tak od 20.30 do 8 do rána - než se úplně probere a začne dovádět.
Tak mě jen zajímá, zda jste to některá z Vás taky řešila a co zabralo. Díky moc za případné tipy a rady :-)

Resila a jedine, co zabralo, bylo nedat prso ani zadne jine nahrazky. Kdyz syn brecel, byla jsem tam s nim, ale nedala jsem nic. Jakmile ho naucis na neco jineho (caj, voda, dudlik, noseni…), bude se ti budit opet. A ano, je to zvyk :-)

Zrusila jsem to ve 13 mesicich a pak chvili spal celou noc, treba 3 mesice.

Pak byl nemocny, bylo mi ho lito a zacala jsem davat kolem pate mlicko. Naucil se na nej kolem te pate budit a pak se budil driv a driv i 5× za noc.

Takze ted kolem 23 mesicu jsem „odvykacku“ musela zopakovat a po cca 3 dnech uz zase spi celou noc (i kdyz ne kazdou noc, obcas si jeste zaknoura po mlicku, ale to brzy prejde).

LucieN21
Nováček 7 příspěvků 10.01.18 23:53
Spani

Mala 19 m se taky budila. Dala jsem 2 kuličky Chamomilla Vulgaris proti bolení zoubku a spinka celou noc. Jinak kojena ????

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >