Reklama

Dítě se v noci budí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pesfilipes
Povídálka 40 příspěvků 10.01.18 20:22
Dite se v noci budi

Ahoj,

chci se zeptat na nějaké tipy a rady ohledně uspávání dítěte, které se probouzí několikrát za noc. Jde mi o to, že teď budu postupně přestávat kojit, resp. kojím už jen večer (v noci) - po roce od porodu. Malá nemá dudlík, odmítá ho, takže když se v noci vzbudí, je zvyklá právě na prso a tak přemýšlím, jakou jinou alternativu jí nabídnout, aby pak zase zabrala a spala dál. Nemyslím si, že by se budila hladem, večer ještě dostává kaši a budí se v různých intervalech. Jinak spí tak od 20.30 do 8 do rána - než se úplně probere a začne dovádět.
Tak mě jen zajímá, zda jste to některá z Vás taky řešila a co zabralo. Díky moc za případné tipy a rady :-)

Reklama

Reakce:

saramo
Závislačka 2797 příspěvků 10.01.18 20:29

Ahoj, tuhle tu řeší asi každá druhá. Prostě prso nesmíš dát a musíš doufat, že pochopí, že tudy cesta nevede. Třeba místo toho chovat, hladit… je to náročné, ale syn byl pak schopný budit se celou noc každou půl hodinu a chtěl prso, ale vlastně ho nepotřeboval. Teď spí krásně celou noc…

Katerina308
Kecalka 475 příspěvků 42 inzerátů 10.01.18 20:45

Dcera se vzbudila jen první noc, vzala jsem si jí na prsa (ona teda měla dudlík) a za chvíli zase usnula. Další noc už byla OK. Až jsem byla sama překvapená, jak hladce to šlo. OD té doby spí celou noc, ikdyž teda kolikrát se probudí v 5.30 :zed:, ale to si jí vezmu do postele a ona ještě usne…jsem pohodlná tak brzo vstávat.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 10.01.18 20:49

Dcera se budila alespoň 5× za noc skoro do 3 let. Pomohlo jen to, že vyrostla :) Je jí skoro 6 let a spí už konečně dobře.

marka123
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 10.01.18 20:54

Vetsinou se radi prso nedat, dat vodu, jestli ma zizen, tak se napije, budou to dve prorvane noci a pak uz to bude lepsi

pesfilipes
Povídálka 40 příspěvků 10.01.18 20:59

@saramo Vidis a ja myslela, ze vetsina ma dudlik tak to nepotrebuji resit :D Omyl. Nj musim zkusit byt dusledna a prso nedat.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 34 inzerátů 10.01.18 21:24

Nenabízej žádnou alternativu, chce to jen pevné rozhodnutí, že v noci se spí, max. polknout trošku vody, ale o tu obvykle zájem není. Pochovat, přitulit, vydržet pár noci, než si zvykne. Hodne štěstí :kytka:

Heivka
Závislačka 3109 příspěvků 10.01.18 21:39

U nás pomohlo syna dát do samostatného pokoje, budil se, protože jsme ho rušili my. Takže od 13m spí ve vedlejším pokoji, asi tři měsíce se budil a jídlo (byl na UM) 1× za noc a ten čas se stále víc a víc posouval do ranních hodin až začal spát do 7:30 až osmi. Ale teda měl dudlík (prso jsem dát nemohla, pak zvracel a ve 4 měsících mi přešla laktace od té doby byl na UM) ten se podařilo odbourat po druhém roce.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 10.01.18 22:21

@pesfilipes
Krátce si popovídat a držet ručičku. ;) A závidím ti téměř 12h spící dítě - to jsem nikdy nezažila. :(

saramo
Závislačka 2797 příspěvků 10.01.18 22:33

@pesfilipes první měl dudlík, ale budil se stejně, když mu vypadnul… druhý dudlík nechtěl, ale budil se na prso…si nevybereš :lol:

Limi123
Závislačka 3294 příspěvků 10.01.18 23:31
@pesfilipes píše:
Ahoj,chci se zeptat na nějaké tipy a rady ohledně uspávání dítěte, které se probouzí několikrát za noc. Jde mi o to, že teď budu postupně přestávat kojit, resp. kojím už jen večer (v noci) - po roce od porodu. Malá nemá dudlík, odmítá ho, takže když se v noci vzbudí, je zvyklá právě na prso a tak přemýšlím, jakou jinou alternativu jí nabídnout, aby pak zase zabrala a spala dál. Nemyslím si, že by se budila hladem, večer ještě dostává kaši a budí se v různých intervalech. Jinak spí tak od 20.30 do 8 do rána - než se úplně probere a začne dovádět.
Tak mě jen zajímá, zda jste to některá z Vás taky řešila a co zabralo. Díky moc za případné tipy a rady :-)

Resila a jedine, co zabralo, bylo nedat prso ani zadne jine nahrazky. Kdyz syn brecel, byla jsem tam s nim, ale nedala jsem nic. Jakmile ho naucis na neco jineho (caj, voda, dudlik, noseni…), bude se ti budit opet. A ano, je to zvyk :-)

Zrusila jsem to ve 13 mesicich a pak chvili spal celou noc, treba 3 mesice.

Pak byl nemocny, bylo mi ho lito a zacala jsem davat kolem pate mlicko. Naucil se na nej kolem te pate budit a pak se budil driv a driv i 5× za noc.

Takze ted kolem 23 mesicu jsem „odvykacku“ musela zopakovat a po cca 3 dnech uz zase spi celou noc (i kdyz ne kazdou noc, obcas si jeste zaknoura po mlicku, ale to brzy prejde).

LucieN21
Nováček 7 příspěvků 10.01.18 23:53
Spani

Mala 19 m se taky budila. Dala jsem 2 kuličky Chamomilla Vulgaris proti bolení zoubku a spinka celou noc. Jinak kojena ????

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >