Reklama

Opar u 4 měsíčního syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronnie95
Povídálka 32 příspěvků 09.01.18 22:47
Opar a 4 mesicni syn

Dobry den, dneska rano se mi pod rty udelal jakoby bedar, no ted na vecer se z toho udelal teda poradny opar, vec je ta ze jak jsem si myslela ze to je bedar jsem syna normalne pusinkovala (ne na usta) no a ted mam strach ze to chyti, kojeny neni jsme na UM. Mam strach na nej i promluvit protoze vim ze tady tyhle opary nejsou zadna sranda :( synovi jsou 4 mesice, jinak dekuju za rady co mam delat a co pomaha

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26398 příspěvků 09.01.18 22:54

Me se pravidelne delal opar v tehotenstvi a sestinedeli, vlivem snizene imunity. Jindy v životě zcela výjimečně. Zadne rousky jsem nepouzivala, deti to nechytly.

Aqualech
Kecalka 173 příspěvků 09.01.18 22:56

Já mám zrovna teď taky opar, dnes už teda 8.den,takže už odeznivajici.
Koupila jsem si v lékárně ty náplasti na opary a celou dobu tím opar lepim ve dne v noci, dnes už jsem malou (8m) trochu zpusinkovala, to je hrozny to vydržet :)
Jinak si hodne myjte ruce.

Ronnie95
Povídálka 32 příspěvků 09.01.18 22:57

@Jana206 no ja jsem prave v tehotenstvi opar nemela, teda aspon si to nepamatuju, jinak predtim jsem minimalne jednou do roka opar mela a ted je to teda takovy velky hovado 8o

Ronnie95
Povídálka 32 příspěvků 09.01.18 22:58

@Aqualech ruce myju, a jeste i pouzivam ty desinfekcni gely, zitra zajdu do lekarny neco na to koupit, protoze mam z toho fakt docela strach no.

Aqualech
Kecalka 173 příspěvků 09.01.18 23:01

Mne se ty náplasti docela ted osvědčily, aspoň jsem mela pocit, jako ze je pod tím schovanej a je menší riziko přenosu. No, koupila jsem si i roušku, ale mala se me bála :lol: :lol:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 3 inzeráty 09.01.18 23:22

Me dokorka predepsala na opary herpesin tablety. ale nejlepsi ucinnost je zacit je brat hned pri prvnim pocitu. pry to ma zahubit lozisko oparu. tak bych zkusila zajit za obvodni dokorkou. jinak me se po naplastech opary spis rozlezly vic nez bez naplasti a taky vic mokvaly. ale kazdy to muze mit jinak. zase s naplastma se snizuje moznost prenosu.

Ronnie95
Povídálka 32 příspěvků 09.01.18 23:26

@janickaIII no prave premyslim jestli zajit k doktorovi zitra nebo jen do lekarny. No asi zajdu k doktorovi radsi jestli mi napise neco ucinejsiho nez nejakou masticku z obchodu

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 3 inzeráty 09.01.18 23:34
@Ronnie95 píše:
@janickaIII no prave premyslim jestli zajit k doktorovi zitra nebo jen do lekarny. No asi zajdu k doktorovi radsi jestli mi napise neco ucinejsiho nez nejakou masticku z obchodu

no me o tom herpesinu tabletach rikala obvodacka. Vysvelila mi laicky jak to funguje a kdyt jsem mela nabeh na opar tak jsem ho uzivala. Ale pozdeji jsem ho zase stejne mela, tak mi napsala 400mg a rekla bych, ze prubeh byl o hodne mirnejsi. Ale mudr. v ockovacim centru me od herpesinu odrazovala, ze pry je lepsi nechat si vysetrit imunitu celkove a pak lecit pricinu oparu. ale na to clovek/doktor vetsinou nemysli. taky mi v ockovacim centru rikali, ze se nove dospeli ockuji proti pasovemu oparu a pry se ukazuje, ze to ma pozitivni vliv i na bezne opary. ale kdo vi jestli jim zas nejde jen o prachy. :nevim:

Ronnie95
Povídálka 32 příspěvků 09.01.18 23:37

@janickaIII ja takto na opary netrpim nejak no mozna jednou do roka. Vzdycky mi pomohla nejaka ta masticka jenze ted to chci mit co nejrychlejsi kvuli malemu. :think:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 3 inzeráty 09.01.18 23:42

@Ronnie95 to je jasny, opar je previt a jeste u maleho miminka. jestli mas cas a ochotneho doktora zkus se ho zeptat, preci jen je to doktor a ne farmaceut z lekarny (to nemyslim nejak zle)

AnetaŠev
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 10.01.18 05:57

Me pomáhá obyčejná francovka. Nanest na vaticku a přiložit, stipe to jak blázen ale opar se rychleji vysusi. Za to herpesin nikdy víc na me zabírá opačně, místo aby mi mizeli dělají se mi po jeho použití další a další.

Miriana
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 10.01.18 07:30

Me pomaha se nacpat Bckem. Jako rano a vecer 8 B-komplexu. Prubeh je mnooooihem mirnejsi.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34061 příspěvků 10.01.18 08:20
  1. jeste muze mit protilatky z delohy (neni jiste)
  2. opar na rtu je sekundarni projev infekce, primarni je herpeticka gingivostomatitida, kterou si udajne prodelame v detstvi prakticky vsichni nepoznane. Pokud se chytne jako primoinfekt v dospelosti, muze to byt hodne neprijemne, plna pusa aftu - asi jako kdyz ma nekdo v dospelosti poprve nestovice. Je teda mozne, ze chytne tuto gingivostomatitidu a bude mit v pusince jeden aftik a tim to skonci.
  3. ale je dost maly, takze by mozna nebylo od veci podavat herpesin jako se dava u nestovic od prvniho pupinku - znacne to zmirni prubeh a imunitni reakci to neovlivni.
  4. resume - v pripade horecnateho onemocneni nebo objevu nejakych erozi v ustech bych zasla na pediatrem, zda se prikloni k tomu herpesinu, nebo doporuci nechat to normalne probehnout.

Ronnie95
Povídálka 32 příspěvků 10.01.18 10:58

@Pudloslava no prave my zijeme v Anglii ja nevim jestli tady ten herpesin je. No zkusim to prelecit na sobe a maleho budu sledovat. Nedej boze ale kdyby nahodou, kde by se projevovaly prvni priznaky? Ta vec je ze pritel je od rana do vecera v praci a ja se ho dotykat musim, on totiz vyzaduje hodne pozornosti :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >