Dítě u psychologa

473
30.4.10 17:20

dítě u psychologa

Prosím o vaše zkušenosti…
Syn už 2 měsíce výrazně mrká… dětská doktorka nás poslala k psychologovi. Zajímalo by mně jak takové vyšetření u psychologa vypadá, co máme očekávat.

Případně jestli někdo řešil podobný problém s mrkáním - tikem a jak to dopadlo. Syn bude mít v červnu 6 let a v září jde do školy.
Pokud vím, žádné zcela jasné problémy by mít neměl…myslím tím, že nám nikdo neumřel, nerozvádíme se, je šikovný… není týraný, anixs jinak nemocný)

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1112
30.4.10 18:11

Leeo musela jsem se usmát formulaci „není týraný“ v dobrém samozřejmě, si nějak neumím představit, že bys ho týrala a zároveň řešila, že mrká :-D

já mrkala jako dítě jeden čas jak o život, nezůstalo mi to, ale už si nevzpomenu, proč to bylo a jak dlouho to trvalo

jinak u psychologa jsem byla s 2.5letým, tak to je trochu rozdíl, ale jen tak ilustrativně - celou dobu mi seděl na klíně a dr. se s ním bavila a různě ho testovala a potom mu řekla, že si může jít hrát na koberec, že bude ještě mluvit s maminkou a sledovala přitom jak si hraje … … ale nevím samozřejmě, jestli u šestiletého nebude třeba chtít být s ním taky o samotě (protože z něj třeba vytáhne něco, co by se před tebou styděl říct)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
30.4.10 18:34

ahojky a jak presne se projevuje to mrkani? vyluzuje i treba zvuky - pravidelne? proste jakoby tiky ve zvukovem projevu? U psychologa pujde predevsim o pozorovani chovani v klasickych situacich, pri hre, pri ukolech atd… neni vubec ceho se obavat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
30.4.10 19:30

Leeo-my byli u psychologa jen v ramci vysetreni skolni zralosti v 5,5letech,tak nevim,jestli je to stejne..ale kluk sel sam,ja smirovala za dverma.Povidali si,ruzne ukoly,otazky,hry..ja mezi tim vyplnovala docela podrobny dotaznik(jake tehotenstvi,jaky porod,kdy zacal mluvit,chodit..jake jsou vztahy v rodine…)na vyhodnoceni me zavolala dovnitr,syn sel zas cekat ven.
Prislo mi to pratelske a pohodove.

Hodne stesti a at se vas problem vyresi.

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
1.5.10 09:36

Díky všem za odpovědi.
zvuky nějak nenormální nevyluzuje.. jenom mrkání… někdy se to zlepšuje a třeba týden je to v pohodě a pak zese začne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
6.12.13 09:57

Ahojky,
chtěla bych se zeptat, co všechno zjišťuje psycholog u dítěte. My byli s dcerou včera na skoro 4 hod. vyšetření kvůli revizní lékařce ohledně posouzení na PnP. Dcera má celiakii a krom výšky a váhy je i celkově jiná než její vrstevníci. Myslela jsem, že bude probírat její povahu, chování, ale ráno ji tam manžel přivedl, ujala se ji asistentka pana doktora a po 3,5 hodinách jsme šli jako rodiče pro verdikt. Docela mne udivilo, že ho nezajímalo z jaké rodiny dítě pochzí, jaké jsou zvyky apod. V podstatě tam zkoumali dceřin intelekt, tedy aspoň tak mi to přišlo, neb dostávala plno testů jako v škole, je ve 4 třídě. Doktor nám řekl, že je na hranici geniality, ale že má lehkou dyslexii, jediné co řekl, že má stavy úzkosti, je hodně nervní a drží křečovitě psací pero. Doporučil nám víceleté gymnázium, že na ZŠ by zakrněla. Je to u psychologa takto? To co jsem popsala výše, jako povaha, psychický stav řeší psychiatr?
Možná se ptám hodně blbě, ale docela mne to překvapilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1947
6.12.13 10:06

@1024 Ahoj, jsem psycholožka - a tak, jak to popisuješ, mi to přijde naprosto v pořádku.. samozřejmě záleží na cíli vyšetření a na konkrétním psychologovi.. Ale to, co píšeš, je hodně klasický postup. Co je P n P?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
6.12.13 10:11

Díky za osvětlení. PnP je příspěvek na péči. Potřebovali jsme posudek, jak že na tom ta holka je, doktor to při objednávání akceptoval, jediné co řekl, že na stavy úzkosti má vliv její nemoc. Někdy mi připadá jako autistka, má svůj svět, vypočítává dle mého názoru totální kraviny, ale spíš to bude asi, že já ji prostě nerozumím :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1947
6.12.13 10:18

Ještě mě napadá, že s vámi jako s rodiči mohl pan doktor víc promluvit.. rozhovor s rodiči k vyšetření patří taky..Problém je, že pojišťovna proplácí jen určitý čas- a pan doktor se zřejmě rozhodl využít ho většinu přímo k tomu vyšetření dcery :hug: Jinak z vlastní zkušenosti- jestli máš dceru nahranici geniality, tak bych ji rozhodně na 8 letý gympl poslala, případně hledala nějakou školu zaměřenou přímo na takto nadané děti. Mám dva kluky taky s IQ výrazně nadprůměrným, a řeknu Ti, že zvlášť s tím druhým bylo celkem utrpení přežít těch prvních 5 let, než se dostal na ten gympl. Teď se sice taky nemusí doma moc učit a bude mít max 1 dvojku, ale aspoň tam musí dávat pozor a probírají tam občas i něco, co nevědel.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1947
6.12.13 10:27

Na autismus je jedna z největších odbornic paní dr. Krejčířová z Krče. Případně je možné se poradit s někým z organizace Appla, ti jsou na autismus zaměření. A váš pan doktor se těmi stavy úzkosti vůbec nezabýval?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
6.12.13 11:58

@Agáta13 No v podstatě nám udělal jen toto vyšetření, doporučil nějakou pracovnici, která se zaměří na čtění, to má podprůměrné, ještě navštevujeme logopeda, tam je problém se sykavkama, L,R, Ř. Pak řekl, že můžeme chodit i dále k němu. Já se popravdě toho gymplu dost obávám, neb ona je hodně neprůrazná, stydlivá, bojácná. Nedokáže si ani koupit sama zmrzlinu u stánku, tedy dokud ji ještě mohla. Nyní kdyby měla např. říct, že chce plastový kelímek a zeptat se zda je zmrzka bezlepková, tak by ji asi odvezli, případně by si ty nehty asi sežrala uplně :,(. Možná ji jako matka moc ochraňuju, ale dokážu se do její situace vžít, taky nejsem žádný loktař, ale tak nějak zdravě se prosadit umím, když je potřeba. Ona ani ty své znalosti nedává ve škole najevo, nehlásí se, ale když je vyvolaná, tak exceluje, u písemného projevu je výborná, ale při komunikaci i když zná, tak značně pokulhává :nevim:
Jinak díky za tip na paní doktorku Krejčířovou, my byli se 3 letým synkem také kvůli možnému autismu u dr. Sulženkové na Václaváku, ta jej vyvrátila/on je ale trochu jiná liga než dcera - nedonošený/ a u ní jsem měla takový dovný pocit, že se nás chce do budoucna zbavit :think:. Dg. mu tenkrát ADD a expresivní vývojovou dysfázii. Moc se mi k ní nechce znovu objednávat na kontrolu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
6.12.13 12:08

@Agáta13 Jo a těmi stavy se nijak nezabýval, prostě jsme se ani nedozvěděli, jaká osobnost je, jestli ji něco trápí, jak může reagovat na nějakou situaci a tak. To jsem právě myslela, že bude cílem vyšetření :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.13 23:36

Ahoj holky. Mám na vás prosbicku…nemáte některá zkušenost s tím ze se vám dítě budilo v noci každý den ve stejnou hodinu a porad brecelo dokud jste nesli do jiné mistnosti? A jakmile se vrátíte zpět začne znova brecet? My už nevíme co dělat se synem, je mu 13 měsíců a trvá to přesné měsíc a už s manželem přemýšlíme o psychologovi ale nevíme jestli to v tomhle věku k něčemu bude. Nemáte některá zkušenost? Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2696
20.12.13 16:20

@Leea reaguji na první příspěvek zakladatelky. A neměl by syn jít s tikem nejdříve k neurologovi, aby se vyloučil neurologický problém a pak eventuálně až k psychologovi? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama