Hnědě krusty ve vlasech

Martina02
27.4.10 13:13

Hnědě krusty ve vlasech

Ahoj, tříletá dcerka má ve vlasech hnědavé krusty, asi na třech místech, má málo vlásku a jemné, takže je to i dost vidět..neporadili byste prosím, jak se jich zbavit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3096
27.4.10 13:17

Ahojky, malej to měl taky, takové žlutavé stroupky, tak jsem mu to vždy večer, asi 1/2 před koupáním promastila dětským nebo olivovým olejem, umyla vlásky šamponem, opatrně vyčesala a za týden bylo po problému :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15165
27.4.10 13:17

Jestli to má odjakživa, zkusila bych promazávat nějakým olejem a při mytí vlásků pozvolna vyčesávat.

Pokud se to samo udělalo až teď, nejdřív bych se možná poradila s doktorkou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Martina02
27.4.10 13:29

od narozeni to nema, asi tak od jednoho roku, když ono je u nás mytí vlasu obrovskym bojem…myjeme tak jednou za 10 dni

• Nahlásit
  • Citovat
3096
27.4.10 13:35

Tak to se obávám, že se toho jinak asi nezbavíte, pokud jí to budeš česat na sucho, tak mám obavy aby to nešlo i s vlásky, pokud je má jemné, malej je má taky jemné a šlo to i s nima, tak proto ten olej, pěkně narušil stroupek a pak to šlo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1427
27.4.10 13:37

Nám se olej moc neosvědčil, ale jde to bezbolestně (opatrně) seškrábnou nehtem, vyčesat a pak umýt, preventivně jednou za čas použít Nizoral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.10 13:47

ahoj, dětem se mají vlásky pročesávat denně i když tam toho moc nemají, pak se tvoří právě tyhle krustičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.10 13:47

S největší pravděpodobností přemnožení kvasinek.Pomůže šampón Nizoral.

• Nahlásit
  • Citovat
Martina02
27.4.10 13:51

holky dekuju, zkusim ten olejicek, a pak i ten nizoral,diky

• Nahlásit
  • Citovat
13325
27.4.10 14:53

určitě neškrábat - můžeš zanést do kůže infekci. Námk se osvědčila hodně promastit (olejíček, máslo, sádlo :-) ), vyčesat po cca 30 minutách působení a pak umýt šamponem. POkud by nezabralo toto, dají se v lékárně koupit speciální šampony pro dět na tyhle krusty, myslím, že je dělá Bioderma, ale nejsem si jistá. Jen jsou strašně drahé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55203
27.4.10 15:06

matesovi na to dr.napsala speciální olejíček…
týden jsme mastili a bylo po problému :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
21.5.10 09:58

Ahoj Martino02, také máme podobnou zkušenost. Moje děti Klárka 6 let a Kubík 3,5 let měli krusty-hnědé stroupky ve vlasech také. Vyzkoušeli jsme půl hod. před koupáním nanést do vlásků bud dětský olejíček aviril, nebo koupelový olivový olej(dá se koupit v lékárně), pomastili jsme tím ta místa, kde krusty byly, pak nechali působit a vyčesali. Problém je pryč. Můžu doporučit a pomáhá to. At se daří, pěkný den i víkend. :-) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
22.5.10 13:03

Ahoj, ten samý problém trápil moji 3letou dcerku také, zkoušeli jsme také mazání máslem a olejem, pomohlo to ale jen na krátkou dobu a ještě ke všemu malé začaly hodně padat vlásky, zašli jsme k dětské doktorce a ta nám napsala nějaký olejíček, tím jsme 3 dny mazali hlavičku, pak jsme ji umyli šamponem, který nám také předepsala a od té doby má malá klid, už je to víc jak půl roku a nic se zatím neobjevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.12 07:38

Ahojte, jen se přidám s dotazem, jak olej do vlasů aplikujete.
Asi před 4 měsíci jsme dávali prvně, použila jsem kapátko. Nijak jsem tedy nevyčesávala. A teď to má malá zpět, takže jsme u kožní zas dostaly zinkový olej, tentokrát prý silnější koncentraci, když to minule dobře snášela, a včera jsem jí zas kapátkem vlásky projela.
Jaké máte zkušenosti vy? Stačí jen aplikovat bez mechanického odstranění? A také máme problém se samotným mytím vlásků, takže to vidím maximálně 2× v týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.12 08:04

no když se to machanicky neodstraní, tak to tam zůstane, ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie