Reklama

Dítě v brzkém věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bia02s
Povídálka 14 příspěvků 20.01.17 14:36
Dítě v 15ti letech.

Zdravím holky, mám k Vám pár dotazů. No, jak bych začala. Asi začnu se školou, jelikož jsem si jistá, že tu bude plno rýpalů. Je mi 15 let, studuji na střední škole stravování a služeb první ročník, obor na 3 roky s výučním listem. Škola je s možností DÁLKOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ. Tak a teď k tomu hlavnímu. I přes to, že jsme se s přítelem chránili, jsem otěhotněla. Raději na začátek zmiňuju, že na potrat nechci. A to je můj první dotaz. I když už nejsem pod zákonem, ale nejsem plnoletá, může mi mamka potrat přikázat?
Přítel chodí do práce, vydělává cca.18-20 tisíc korun, takže jsem si téměř jistá, že po finanční stránce bychom to zvládli. Samozřejmě si uvědomuju, co všechno obnáší starání o miminko. A že to bude o něco těžši skrz to, že budu dodělávat školu, jelikož bez vzdělání být nechci. Uvědomuju si i to, kolik a jaké vyšetření budu muset podstoupit. Vím, že výchova není jednoduchá, že dítě stojí plno práce, nervíků, peněz. Jsme obeznámeni s cenami např. za základní výbavičku apod. Všechno máme zjištěné, propočítané. Upřímně řečeno, radši budu s malým či s malou doma a starat se, než abych létala po klubech a diskotékách, jak to většina slečen v mým věku dělá. Nikdy mi tohle nic neříkalo a myslím, že ani říkat nebude. Ačkoliv je přítel plnoletý, jeho maminka nám nabídla, že nám kdykoliv pomůže. Bohužel u mojí mamky mám obavy větší. Nevím, jak jí to říct. Snažím se přijít na šetrné sdělení, ale myslím že jiný způsob než jak se říká „na plnou hubu“ není. Tudíž další dotaz. Jak byste jí to řekly Vy, holky?
A co mě zajímá asi nejvíc.. může se to tahat po sociálkách, i když už pod zákonem nejsem?
Děkuji za přečtení, za jakékoliv připadné rady a všem maminkám, ať už nastávajícím nebo maminkám na plný úvazek, přeju hodně štěstí a pevný nervíky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 20.01.17 14:43
@Bia02s píše:
Zdravím holky, mám k Vám pár dotazů. No, jak bych začala. Asi začnu se školou, jelikož jsem si jistá, že tu bude plno rýpalů. Je mi 15 let, studuji na střední škole stravování a služeb první ročník, obor na 3 roky s výučním listem. Škola je s možností DÁLKOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ. Tak a teď k tomu hlavnímu. I přes to, že jsme se s přítelem chránili, jsem otěhotněla. Raději na začátek zmiňuju, že na potrat nechci. A to je můj první dotaz. I když už nejsem pod zákonem, ale nejsem plnoletá, může mi mamka potrat přikázat?
Přítel chodí do práce, vydělává cca.18-20 tisíc korun, takže jsem si téměř jistá, že po finanční stránce bychom to zvládli. Samozřejmě si uvědomuju, co všechno obnáší starání o miminko. A že to bude o něco těžši skrz to, že budu dodělávat školu, jelikož bez vzdělání být nechci. Uvědomuju si i to, kolik a jaké vyšetření budu muset podstoupit. Vím, že výchova není jednoduchá, že dítě stojí plno práce, nervíků, peněz. Jsme obeznámeni s cenami např. za základní výbavičku apod. Všechno máme zjištěné, propočítané. Upřímně řečeno, radši budu s malým či s malou doma a starat se, než abych létala po klubech a diskotékách, jak to většina slečen v mým věku dělá. Nikdy mi tohle nic neříkalo a myslím, že ani říkat nebude. Ačkoliv je přítel plnoletý, jeho maminka nám nabídla, že nám kdykoliv pomůže. Bohužel u mojí mamky mám obavy větší. Nevím, jak jí to říct. Snažím se přijít na šetrné sdělení, ale myslím že jiný způsob než jak se říká „na plnou hubu“ není. Tudíž další dotaz. Jak byste jí to řekly Vy, holky?
A co mě zajímá asi nejvíc.. může se to tahat po sociálkách, i když už pod zákonem nejsem?
Děkuji za přečtení, za jakékoliv připadné rady a všem maminkám, ať už nastávajícím nebo maminkám na plný úvazek, přeju hodně štěstí a pevný nervíky.

Rýpat nebudu, nemá to cenu, už jsem se narýpala v několika diskuzích o tomto. Tvojí máme bych to řekla společně s tvým přítelem jako oporou. Ale stejně se to bude muset řešit nějak přes úřady, protože ti není 18…

Little_Talker
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 1 inzerát 20.01.17 14:52

Pokud je příteli 18, tak to není problém, kdyby ani on nebyl plnoletý, tak by se o dítě právně musel postarat někdo jiný. Nutit tě do ničeho nemůže, řekla bych to mámě normálně s klidem, podle tvého vyjadřování soudím, že nejsi úplně naivní holka, která vidí jen načančané miminko v kočárku, bude to těžké, ale zkus jí to podat s chladnou hlavou, vyhnout se zbytečným emocím pokud bude vyvádět, zřejmě bude potřebovat trochu času, aby se se situací srovnala, to asi každá máma když k něčemu takovému dojde.

Příspěvek upraven 20.01.17 v 14:53

Hanulkaa
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 20.01.17 14:53

Mamka ti potrat asi doporučí, ale nemůže tě donutit. Jestli jsi byla v době početí pod zákonem, myslím, že tvůj přítel bude mít problémy, ale to musel vědět, rozhodl se sám a ponese následky.
Mám podobně starou dceru a taky bych teda nejásala, myslím, že v tomto věku je zapojení rodičů nezbytné, ještě na mateřství zralá nejsi a prostě mamku potřebuješ. Zase na druhé straně, musela vědět, že chodíš s dospělým mužem a nějak se k tomu postavila, takže…

ejhle
Závislačka 2802 příspěvků 20.01.17 14:54

Predstavy a realita jsou dost jine. Realita je neprenosna. Muzes skoncit sama, nedokoncis skolu, budes zavsla na mamce. Ale taky treba ne. To se vse teprve uvidi.
Ja bych s ohledem na tvuj vek chtela vedet: v kolika jsi otehotnela? A jako tva mama bych sakra chtela znat odpoved.
Hodne stesti :mavam:

jahuhudka
Extra třída :D 10264 příspěvků 20.01.17 14:58

Podle me tohle nepsala 15tka na ucnaku. Jinak ze 15tku zatim nelakala nocni zabava jasne urcuje ze je dospela a uz to neprijde :mrgreen:. V 15ti ji snad ani na nocni zivot rodice nedovoli ne?

karkarka
Ukecaná baba ;) 2341 příspěvků 20.01.17 15:02

Kecas. tohle nepsala 15 leta holka.

Bia02s
Povídálka 14 příspěvků 20.01.17 15:03

@Hanulkaa Pod zákonem jsem nebyla.
Mamka je pro mě opora a tu potřebuju, ale už delší dobu se o sebe snažím starat aspoň z nějaké části sama. Tedy co se týče jídla, oblečení, z části i školy apod. Po odchodu mého nevlastního táty jsme na všechno zůstali jen my, takže jsem ji všelijak pomáhala penězmi z brigád, praxe a tak. Svoje problémy jsem si vždycky řešila sama. Po tom všem co jsme si s mamkou prožili jsem se osamostatnila a proto mě tak mamka bere. Tak doufám, že se přes tohle přenese a bude to časem v pořádku.☺

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 20.01.17 15:04

http://www.ceskatelevize.cz/…o-deti-deti/ mohlo by ti říci víc

Bia02s
Povídálka 14 příspěvků 20.01.17 15:08

Proč by mi nemohlo být 15? To, že mám jiné vyjadřování a jiný postoj k těmhle věcem hned znamená, že mi musí být bůh ví kolik? :D :D Každopádně ostatním děkuju za rady. :)

Bia02s
Povídálka 14 příspěvků 20.01.17 15:09

@Paola21Děkuju moc. :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 20.01.17 15:11

@Bia02s Asi by jste tu novinu měli říct nastávjící babičce společně. Zároveň jí jedním dechem obeznámit jak to máte vymyšlené (bydlení, finance, tvé dokončení školy). Nebylo by od věci, aby ji tvůj přítel požádal o tvou ruka (za předpokladu tvého souhlasu).
A pokud ohledně toho bydlení, financí, dodělání školy nebo pípadné péči o vnouče někde figuruje to, že by jste potřebovali pomoc ze strany tvojí maminky, tak se jí slušně zeptat, jestli by bylo možné konkrétně v tom a tom s ní po nějakou (nejlépe předem definovanou dobu) počítat a jestli by ona byla ochotna.

pikola
Neúnavná pisatelka 18943 příspěvků 20.01.17 15:11
@Bia02s píše:
@Hanulkaa Pod zákonem jsem nebyla.
Mamka je pro mě opora a tu potřebuju, ale už delší dobu se o sebe snažím starat aspoň z nějaké části sama. Tedy co se týče jídla, oblečení, z části i školy apod. Po odchodu mého nevlastního táty jsme na všechno zůstali jen my, takže jsem ji všelijak pomáhala penězmi z brigád, praxe a tak. Svoje problémy jsem si vždycky řešila sama. Po tom všem co jsme si s mamkou prožili jsem se osamostatnila a proto mě tak mamka bere. Tak doufám, že se přes tohle přenese a bude to časem v pořádku.☺

No, nevim je ti 15, takze asi moc dlouho nepracujes, jake problemy jsi v tomhle veku resila? Asi si prijdes ted hrozne dospela, ale nejsi. Mame to rekni co nejdrive, nejlip s nim.

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 20.01.17 15:16
@Bia02s píše:
Proč by mi nemohlo být 15? To, že mám jiné vyjadřování a jiný postoj k těmhle věcem hned znamená, že mi musí být bůh ví kolik? :D :D Každopádně ostatním děkuju za rady. :)

Vidím v tobě hodně sebe :mavam: Držím Ti palce, bude to těžké :kytka:, ale zvládnout se to dá!

pikola
Neúnavná pisatelka 18943 příspěvků 20.01.17 15:17

@Šťastná.máma­.4 Nojo, ale ty jsi je nemela v 15ti :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama