Strach v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 10:07
strach v těhotenství

Ahoj holky, mám dotaz dnes končím 9týden a zítra začínám 10tt.. Jde o to, že mám strach! Mám strach z toho, že se něco pokazí, ano celý těhotenství není jen tak, ale začátek je asi pro mnohé z nás těžší.. Kontrolu mám až 1.února… Ale bojím se, že mám třeba ZT..:/ Když sem byla naposled na ultrazvuku, tak bylo všechno v pořádku, srdíčko bušilo, mám i průkazku. Ale bojím se, že tam přijdu a sdělí mi nějakou špatnou zprávu. Jak se mám uklidnit at dělám co dělám, furt to mám v hlavě. Nekrvacím nic není mi ani špatně..Jen mám nateklá a bolavá prsa, občas píchne v podbříšku, to je všechno. Co vubec znamená zamlký těhu? Já si celou dobu myslela, že to je, když se neobjeví srdíčko, ale jak všude čtu, tak to tak není..Omlouvám se, ale musí to ze mě pryč… :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

sara1000
Kelišová 5559 příspěvků 2 inzeráty 20.01.17 10:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám dotaz dnes končím 9týden a zítra začínám 10tt.. Jde o to, že mám strach! Mám strach z toho, že se něco pokazí, ano celý těhotenství není jen tak, ale začátek je asi pro mnohé z nás těžší.. Kontrolu mám až 1.února… Ale bojím se, že mám třeba ZT..:/ Když sem byla naposled na ultrazvuku, tak bylo všechno v pořádku, srdíčko bušilo, mám i průkazku. Ale bojím se, že tam přijdu a sdělí mi nějakou špatnou zprávu. Jak se mám uklidnit at dělám co dělám, furt to mám v hlavě. Nekrvacím nic není mi ani špatně..Jen mám nateklá a bolavá prsa, občas píchne v podbříšku, to je všechno. Co vubec znamená zamlký těhu? Já si celou dobu myslela, že to je, když se neobjeví srdíčko, ale jak všude čtu, tak to tak není..Omlouvám se, ale musí to ze mě pryč… :(

Take jsem to tak mela poprve…A nemohla jsem si pomoct.Ja dokonce i krvacrla.
Kazdopadne me desnenuziralo, ze ty kontroly jsou tak daleko od sebe a jelikoz jsem nemela bricho nic.Tak jsem porad byla v nervech, zda se vse vyviji jak ma. :lol:
Musis se proste zamestnat, abys na to tak nemyslela.
Nedavno jsem rodila podruhe. A byla jsem cele tehu v jednom kole, ze jsem ani nemela cas nad necim premyslet.
Ikdyz nejake komplikacesi me nasly, ale vse dobre dopadlo.

Marca 1
Závislačka 2860 příspěvků 20.01.17 10:19

Ahoj já tě asi i chápu ostatně po dnešním testu mě to čeká asi taky a nervy mám už ted protože jsem byla na rtg zubů a to jsem ani netušila že můžu být těhotná protože se nám dost dlouho nedařilo :hug: držím pěsti musíme myslet pozitivně bude to dobré uvidíš :hug: už to ví tvoje rodina a známí nebo čekáš s tou radostnou správou?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 10:23

@Marca 1 to jsem ráda, že mě chápeš :/ Jejda..Snad to nijak neovlivní. Ano už to ví, kontrola až 1.2 tak mám strach, prukazku všechno mám, ale je to hrozný, nevěděla sem, že to bude být až tak stresujicí.

Mína47
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 20.01.17 10:24

Naprosto ti rozumím. Já jsem měla z těhotenství vždycky tak nějak podvědomě strach a hlavně z porodu jestli budu rodit několik hodin a tak. Nakonec jsem musela pokaždé rodit císařem pod narkózou takže mé obavy byli naprosto zbytečné. Nejlepší co pomáhá je právě si o tom s někým popovídat a zjistit, že v tom nejsi sama. Zamlklé těhotenství je, že přestane být srdíčko. Snaž se mylet aspoň trochu pozitivně a né na zamlklé těhotenství. Ono to stejně nikaj neovlivníž. Pokud to má dopadnout dobře, tak to dobře dopadne.

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 20.01.17 10:27

S tím asi nenaděláš nic. Já to tak v 1. těhoenství taky měla, z toho důvodu jsem si ho moc neužívala. Teď jsem ve 13. týdnu a obavy mám také. Zkus se nějak zaměstnat a hlavně nečti diskuze a články o špatných koncích. Držím palce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 10:28

Moc děkuju za povzbudivé komentáře :) Snad dopadne všechno dobře :( Vám všem přeju taky hodně štěstí!

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 20.01.17 10:37

Zvýšenou hladinu úzkosti a z toho plynoucí strach je v mateřství hormonálně podmíněný - vede k tomu, aby matka byla obezřetnější a chránila dítě.

Problém je v tom, že jaksi narozdíl od doby, kdy tento mechanismus byl evoluční výhodou, tak dnes je riziko, že se dítěti něco stane naprosto minimální, ve srovnání i s dobou před 70. lety. Ale ten hormonulně podmíněný strach jaksi je pořád v našich genech a navíc mohutně podporování marketingem zamířenými na matky (když nekoupíš či neuděláš tohle, tak jsi špatná matka a tvoje dítě umře). plusje k dispozici příliš mnoho informací a navíc - ten marketing zaměřený na strach funguje i v rámci snahy přesvědčit návštěvníka webu, aby klikl.

A paradoxně, jedním z docela významných vlivů na nepohodu matky i dítěte se stává onen strach. To co má evoluční úkol chránit nyní škodí.

Primárně se zaměřte na to, jak porozumět svým úzkostem, jak jim čelit, jak omezit jejich vliv na svůj život a jak kompenzovat onen neurohormonální koktejl, který vám koluje v krvi - a tedy i placentou a mohl by mít vliv na vývoj dítěte.

Moje oblíbená je litanie proti strachu z knížky Franka Herberta Duna:

Nesmím se bát.
Strach zabíjí myšlení.
Strach je malá smrt, přinášející naprosté vyhlazení.
Budu svému strachu čelit.
Dovolím mu, aby prošel kolem mne a skrze mne.
A až projde a zmizí, otočím se a podívám se, kudy šel.
Tam, kam strach odešel, nic nebude.
Zůstanu pouze já.

Proti úzkosti je potřeba dát si pár informací do hromady a naučit se techniky které ji zastaví v počátku a nenechají ji rozvinout do té šílené spirály, kdy doslova a do písmene začne krást váš život.

Spousta praktických možností je třeba v téhle knížce a to i pro lidi, kteří jsou jen tak normálně úzkostní a ještě se to nerozvinulo do úzkostné poruchy.
 http://obchod.portal.cz/uzkost-a-obavy/

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 10:37

Možná by ti pomohl domácí odposlech srdíčka Angelsounds, ale prý srdíčko jde slyšet až tak od 12.tt. Jinak až ucítíš pohyby, tak budeš určitě o hodně klidnější ;) Já jsem první pohyby cítila kolem 17.tt. Bylo to něco úžasného, že jsem o tom malém tvorečkovi věděla pak každý den ;) Jinak já jsem se snažila zbytečně nemalovat čerty na zeď, snažila jsem se zachovávat si chladnou hlavu - myslím, že zbytečný stres miminku neprospívá. V těhotenství se může na zklidnění pít např. čaj z meduňky nebo můžeš zkusit Bachovy květové esence (prodávají se i bez alkoholu).

Lada84
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 20.01.17 10:44

Obavy jsou prirozeny. Tehotenstvi je narocny proces at pro telo, nebo hlavu ;) Jsme mozna +/- stejne daleko a nekdy me taky popadnou obavy, je to i tim, ze tehotenstvi vnimam jako zazrak, jako dar a mam k nemu veliky respekt. Ale zaroven verim a chci verit, ze je vsechno jak ma :kytka: KO ve ST..

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 20.01.17 10:49

@Shaari90 No, zrovna odposlech srdíčka bych nekupovala, akorát pak holky zbytečně plašej. Mě včera nemohla najít srdíčko ani doktorka, tak vzala UTZ. Pohyby jsou dobré na uklidnění, když už jsou pravidelné. Já cítila první týden a pak 14 dní nic.

Mě „uklidňovalo“ spíš to, že příroda ví, co dělá. Na začátku je to buď anebo, když je něco špatně, tak je prostě lepší, když plod odejde. Pak už umí ledasco zachránit doktoři, v ČR jsme sledované až moc.

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 10:59
@barbuchablond píše:
@Shaari90 No, zrovna odposlech srdíčka bych nekupovala, akorát pak holky zbytečně plašej. Mě včera nemohla najít srdíčko ani doktorka, tak vzala UTZ. Pohyby jsou dobré na uklidnění, když už jsou pravidelné. Já cítila první týden a pak 14 dní nic.Mě „uklidňovalo“ spíš to, že příroda ví, co dělá. Na začátku je to buď anebo, když je něco špatně, tak je prostě lepší, když plod odejde. Pak už umí ledasco zachránit doktoři, v ČR jsme sledované až moc.

S tím souhlasím, že v ČR se těhotenství řeší hodně. Já se přiznám, že jsem na první těhotenskou prohlídku šla až v 12.tt :oops: Byla jsem právě ve Velké Británii až do 8. měsíce. Nějak jsem se pořád nemohla rozhodnout, jestli odjedu z UK hned nebo později, tak jsem pořád prohlídku odkládala :oops: V Británii se třeba dělají standardně jen 2 ultrazvuky v těhotenství a nějak mi to ani nevadilo. Třeba v mojí rodině se rodily jen samé zdravé děti bez císaře, já sama jsem zdravá, tak jsem se prostě nějak nestresovala co by kdyby…

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 20.01.17 11:04

Já si taky neplatím žádný nadstandard, 3 ultrazvuky považuju za dostatečné. Ale jak to bylo včera neplánované, tak mě ten pohled potěšil. Hormony, no :mrgreen:. Říkám si, že kdyby příroda chtěla, abysme mimino v břiše očumovali, tak to břicho udělá průhledný.

Žanetka2011
Stálice 77 příspěvků 20.01.17 11:17

Já měla to samé…furt jsem se modlila aby bylo vše v pořádku a nakonec kdybych zrovna nebyla na kontrole tak malý tady není už…taky si někdy říkám jestli jsem si to s tim neprivolala… takže na tvým místě buď v klidu a nemysli na blbostí…preji oboum hodně zdravicka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 11:21

Kup si angelsounds a poslouchej srdíčko doma. Minutka denně pro uklidnění určitě neuškodí ;-) U prvního jsem slyšela koncem 9tt, u druhého začátkem 9tt - hned 8+1tt. Bohužel jsem několikrát potratila a ten strach u dalšího těhotenství je větší a větší. Poslech mě vždy uklidní.. J.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >