Dithiaden a fenistil dohromady

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 21:28

Dithiaden a fenistil dohromady

Dobrý večer. Máme nemocnou dceru 2 roky a na noc jsem ji dala 1/2dithiadenu a nurofen. Bohužrl jsem si to neuvědomila ve spěchu a k tomu ji dals i 20 kapek fenistilu (dcera ma 11kg).

Může se prosím něco stát?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27828
19.10.21 21:31

No přinejhorším bude spát do zítřka do večera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2704
19.10.21 21:45

Slušný… takový věci se konzultuji s lékařem, ne s internetem. Když si vzpomenu, co udělal dithiaden se mnou… ale z podstaty působení léků by měla asi jen hodně spát a možná bude pak mimo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5816
19.10.21 22:02

(Hodně) velká sedace, ale některé děti na Dithiaden moc nereagují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
946
19.10.21 22:40

20 kapek fenistilu ji dáváš běžně? Na její hmotnost je davka tak 7 kapek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
19.10.21 22:58
@vevci píše:
20 kapek fenistilu ji dáváš běžně? Na její hmotnost je davka tak 7 kapek.

To me taky zarazilo. Ten fenistil se dava 2 kapky na kilo na den, rozdeleno do 3 davek. Tedy 11×2=24, 24/3=8 kapek jedna davka. Tos ji dala skoro trojnasobnou davku….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
19.10.21 23:07
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Máme nemocnou dceru 2 roky a na noc jsem ji dala 1/2dithiadenu a nurofen. Bohužrl jsem si to neuvědomila ve spěchu a k tomu ji dals i 20 kapek fenistilu (dcera ma 11kg).Může se prosím něco stát?

Nemáš lepší zavolat na tixikologickou linku?
Fenistilu je opravdu hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
19.10.21 23:08
@zelfka píše:
To me taky zarazilo. Ten fenistil se dava 2 kapky na kilo na den, rozdeleno do 3 davek. Tedy 11×2=24, 24/3=8 kapek jedna davka. Tos ji dala skoro trojnasobnou davku….

Tak co, aspoň si slečna pospí. Nějak se mi zdá, že poslední dobou se fenistil kapkami léčí všechno. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
19.10.21 23:14

Předávkovala jsi ji už jen tím Fenistilem, dala jsi skoro 300% doporučené dávky a k tomu ještě Dithiaden, který taky tlumí CNS. Nechápu. Já bych se tedy bála předávkování a jeho projevem fakt není jen to, že bude spát, ale může způsobit i poruchy srdečního rytmu. Proč proboha nezavoláš do nemocnice a nekonzultuješ s lékařem a místo toho píšeš na emimino?? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
19.10.21 23:18
@roba18 píše:
Tak co, aspoň si slečna pospí. Nějak se mi zdá, že poslední dobou se fenistil kapkami léčí všechno. :roll:

To není o tom, že si pospí, komplikací předávkování antihistaminiky může být i apnoe nebo kardiovaskulární kolaps, zvlášť u malého dítěte, jehož CNS je citlivější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
19.10.21 23:40
@LaRoux píše:
To není o tom, že si pospí, komplikací předávkování antihistaminiky může být i apnoe nebo kardiovaskulární kolaps, zvlášť u malého dítěte, jehož CNS je citlivější.

Proto píšu ať volá na toxikologickou linku. Tam poradi lépe než eMimino (bez urážky). Nebo klidně ať zavolá 155 a poradí se… Ale ne raději se bude vypisovat na weby hlavně x že dítě spí… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62153
19.10.21 23:58

Půlku dithiadenu si beru já a usnu po ní během půl hodky. Raději to zkonsultuj s doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
20.10.21 00:27

Dithiaden bere muj ctyrletak, ma 22 kilo a bere na noc skoro 3/4 prasku. Prvni 2 noci, pak ubira na pulku prasku. Do toho Fenistil 3× denne, jak tady nekdo psal vaha x 2 a delim 3. K tomu jeste dalsi leky. Ma to tak pri laryngitide…Zavolejte na tu toxilinku…
Jednou mi mladsi syn, kdyz mu byly necele 3 roky vycucnul svych 2,5 ml Aeriusu na alergii a minutu na to 2,5 ml brachovo Tamalisu take na alergii a po konzultaci s doktorkou a Toxilinkou vse OK:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1917
20.10.21 00:39

Není zakladatelka ta, co se jí dcera bouchla do hlavy, zvracela, spala a ona se ptala, jestli je to v pohodě a ignorovala všechny, kdo jí poradil, aby jela k lékaři?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2704
20.10.21 06:51

U toho fenistilu se píše že se ta dávka má buď rozdělit do 3, anebo dát najednou, ale to pak logicky pouze jednou denně. Radila mi to i doktorka, že dle potíží mám dát buď 3× denně například 10 kapek anebo jen jednou denně na noc všech 30 kapek dohromady. Jen se nesmí přesáhnout ta denní dávka. Takže zrovna v tomto bych problém neviděla. Ale kombinovat to ještě s dithiadenem…to je mnohem větší svinstvo než blbej fenistil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat