Dívčí pokoj

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1741 příspěvků 29.09.14 22:09
dívčí pokoj

Ahoj holky, potřebuji rady. Nejstarší dceři 15 let, rekonstr. její pokoj, s prtatama už být nemůže :-).Chce ho ladit do fialova, je to její oblíbená barva a jinaou nechce. Původně chtěla všechno fialové, ale naštěstí si to nechala vymluvit, že by to bylo jak v jeskyni :-).Můj návrh je 1 stěna fialová, zbytek bílé, ona by chtěla aspon 2 stěny fialové, ale klidně souhlasí i s jednou.Jsou tam 2 bílá okna, ostatní se bude teprve kupovat.Ale moc si nevím rady jak kombinovat barvy, čeho. Bude tam rokládací sedačka, má kamarádky, které u nás často přespávají, skřín, stul, postel a koberec.Taky má malého psa, takže bílá sedačka myslím být nemůže..barva asi tak fialový tmavý šeřík, tak trochu do červena, každopádně nechce světlejší odstín, ale souhlasí, že může být i krapet jiná :-).Taky, ten pokoj bude bohužel tmavší, okna jsou jen na jedné stěně, jinak to nejde, ale osvětlení tam bude mít dost. Já nemám vůbec cit na barvy, má někdo nějaké rady jak co kombinovat? a taky at to není moc drahé :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 29.09.14 22:22

K fialové je doplňková barva žlutá - nebála bych se ji na detaily použít a ten pokoj tím oživit, zvlášť pokud je tmavý (polštářek, jemný vzorek na závěsu, kobereček…). Víc barev bych nepoužívala, zůstala bych u bílé, max. třeba se světle šedou.

Tu sedačku bych dala buď právě fialovou (proti bílé zdi) nebo šedou. Pokud by byla sedačka fialová, tak bych podle ní pak hledala ve vzorníku barvu na zeď.

pajinka111
Ukecaná baba ;) 1741 příspěvků 29.09.14 22:27

Ta sedačka bud bude u fialové zdi, nebo u bílé zdi, to se ještě uvidí, kam se co dá..kdyb byla sedačka šedá, mohla by být? jaký koberec? šedý nebo fialový? skřín asi bude borovice-dřevo a postel taky

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 29.09.14 22:28

Miluju fialovou barvu, ačkoli z barevných stěn apod. jsem už dospěla. Každopádně jako dospívající bych chtěla pokoj něco jako to, co dávám na fotkách. Fialové, holčičí, prostě to by se mi líbilo. Ale zase neznám tvou dceru… a hlavně teda - moc mi jiná barva k fialové, než bílá, nejde. Ještě šedá, to je taky super kombinace! (ostatní už jsou na mě moc divoké)

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 29.09.14 22:30
@quickyq píše:
Miluju fialovou barvu, ačkoli z barevných stěn apod. jsem už dospěla. Každopádně jako dospívající bych chtěla pokoj něco jako to, co dávám na fotkách. Fialové, holčičí, prostě to by se mi líbilo. Ale zase neznám tvou dceru… a hlavně teda - moc mi jiná barva k fialové, než bílá, nejde. Ještě šedá, to je taky super kombinace! (ostatní už jsou na mě moc divoké)

Pardon za zdvojení fotek… seknutý počítač :oops:

Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 29.09.14 22:31

https://www.google.cz/search?…

Tady zkuste pokoukat, dejte hlavy dohromady doma a uvidite..libi se mi kombinace bila, fialova a treba i trochu cerne…:)

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 29.09.14 22:31

Jestli bude koberec přes celou podlahu, tak bych dala šedý. Kusový asi podle toho, jaká bude sedačka - když šedá, tak fialový a naopak. Ale samozřejmě se to těžko radí, když to člověk nevidí :D Ideální je si to vyfotit, hodit do PC a hrát si s barvičkama :lol:

pajinka111
Ukecaná baba ;) 1741 příspěvků 29.09.14 22:32

@quickyq no tak tohle je ta barva co chce :-),takže trefa..

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 29.09.14 22:33
@pajinka111 píše:
@quickyq no tak tohle je ta barva co chce :-),takže trefa..
:mrgreen: Já tuhle barvu miluju, ale jak říká, do bytu už jen v podobě doplňků… já jsem příznivcem bílé barvy na stěnách :mrgreen: (ale před 15 lety jsem tu fialovou na zdi taky mít musela ;-) )
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1741 příspěvků 29.09.14 22:35

@Angua koberec přes celou podlahu bude..Fotit ještě není co, zatím je hotová zateplená podlaha a dělají se zdi :-)

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 29.09.14 22:37
@pajinka111 píše:
@Angua koberec přes celou podlahu bude..Fotit ještě není co, zatím je hotová zateplená podlaha a dělají se zdi :-)

A seš si tím kobercem jistá? Podle mého teda není ani praktický, a už vůbec ne pěkný :mrgreen: Ale to je o vkusu, no…

Dala bych jen kusový, fialový, s vysokým chlupem. No, můj vkus je vidět z fotek :think:

pajinka111
Ukecaná baba ;) 1741 příspěvků 29.09.14 22:55

Holky díky za rady, budeme ještě přemýšlet. Spoustu peněz spolkne kompletní rekontrukce toho pokoje, je to starý dům, byla tu jen kuchynka a 2 malé pokoje, zbytek byly maštale a chlívy, to už máme předělané na obytné pokoje. Takže s rozpočtem se musíme vejít i s vybavením :-)

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 29.09.14 22:58

Fiii to je dost slozite. Chtelo by to videt pokoj jeho rozlozeni a pak neco vymyslet. Za me s tmavou fialovou vazne opatrne - hodne pokoj zatmavi a zmensi. Nechce radeji treba tapetu do fialova? Volte svetlejsi vymalbu a spise fialove prvky dekorace. Sedacku bych zvolila antracitovou.

Kassy
Závislačka 3301 příspěvků 29.09.14 23:01

Já bych fialovou kombinovala s šedou, krémovou nebo světlým přírodním dřevem, na doplňky by se mi líbila světle zelená a tmavě hnědá.

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 29.09.14 23:01

Jo a koberec… to je jeste slozitejsi. Spise bych ale volila svetlejsi odstin, ale pozor ne bily, ten se na podlahu nehodi (pocit nestability) a doplnila to drobnym 1-2 koberci fialove barvy.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >