Dlouhá neschopenka, hrozí mi vypoved?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.11.21 19:13

Dlouhá neschopenka, hrozí mi vypoved?

Ahoj holky. Jsem necelých 6 měsíců doma na neschopence. Dlouho se nevědělo co mi je, nakonec mě poslali na operaci a ta problém odhalila. Začala léčba, která mi ale vůbec neseděla, děla mi problémy jak po fyzické stránce (mám pořád lítavku na wc a zvracení) tak i po psychické - je mi 25 a řekli mi, že díky tomu na 80% neotěhotnim přirozenou cestou.. docela to semnou zamávalo a jelikož se ta nemoc neda vyléčit, jen na nějakou dobu uspat, zacla jsem z toho mít šílené úzkosti a docházím i na psychoterapii. V práci vše bylo OK, ale teď se nám změnil šéf za nejhoršího možnýho, co je zároveň i na vyšších pozicích ve firmě.. a ten před kolegy pronesl, že není normální abych tak dlouho marodila, že s tím něco musí udělat. Moje otázka zni, co s tím muže udělat? Vyhodit mě? Nejsem doma ze srandy, práce je dost psychicky náročná ještě pod jeho vedenim a sama doktorka mi rekla, že se musim dat na 100% do pořádku, jak po operaci tak po psychické stránce. Všechno dodržují, jezdím pořad po doktorech, vycházky nepřetahuju ani o minutu, vlastně jsem spis stejně pořad doma, max jdu nakoupit.. Co s tím můj nadřízený může udělat? Můj zdravotní stav ví, ale mam pocit, že jako chlap to nemůže pochopit.

Ještě dodám - ve firmě jsem 5 let. Smlouvu mám na dobu neurčitou..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26362
10.11.21 19:16

Nemůže tě vyhodit, když marodis, ale může tě vyhodit, az se vrátíš, důvod si najde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27088
10.11.21 19:19
@Kriss Tina píše:
Nemůže tě vyhodit, když marodis, ale může tě vyhodit, az se vrátíš, důvod si najde.

Legálně ji vyhodit ani po návratu do pracovního procesu jen tak nemůže.
Pan šéf bude asi niemand, co umí mít akorát silně řeči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26362
10.11.21 19:28

@Svistice no jen tak ne, ale ono když se vedení chce někoho zbavit, tak se vždycky nějaký důvod najde. Minimálně ji to tam můžou tak zhnusit, že odejde sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
10.11.21 19:29
@Svistice píše:
Legálně ji vyhodit ani po návratu do pracovního procesu jen tak nemůže.
Pan šéf bude asi niemand, co umí mít akorát silně řeči.

Ale může ji práci tak zpříjemnit, že radši odejde sama :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
10.11.21 19:30

Bohužel moc neuklidnim…když firma chce, tak se tě zbaví…znám z vlastní zkušenosti a :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
10.11.21 19:36

Legálně ji nic neudělají, na druhou stranu, vžijte se do role toho šefa. Smlouvy podepsané, práce nepočká, musí se udělat, dokončit a lidi chybí. A neví, co jí je, jestli se vrátí zítra, za měsíc nebo třeba nikdy. Těžko může místo ní někoho jiného vzít, když neví, na jak dlouho.. Bát na jejím místě, zkusím aspoň komunikovat, říct, co mi je, na jak dlouho by to asi mohlo být, zkusit třeba pomoct z domu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8954
10.11.21 19:48

Během neschopenky ne, ale až ji ukončíš, tak klidně ano.
Když se tě budou chtít zbavit, tak to udělají.
A nedivila bych se. Kdo by stál o pracanta, který je tak dlouho mimo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4093

@Lena74 kdo zna z pohledu zamestnavatele, chape obe strany. Zamestnanec, u nehoz nevite ani priblizne kdy nastoupi, je nocni mura. Zakazky nabrane. Zdravi je nejdulezitejsi, ale ani zamestnavatel to nema lehke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Lena74

já komunikuji. Dokonce jsem posílala i nějake zprávy od doktorů, propouštěcí zprávu z nemocnice.. i když vím, že to vůbec nemusím. Bohužel tohle vše bylo moji ex šéfové. Tomu novému jsem psala před týdnem, jestli ví o co u mě jde, jestli mu to mám napsat a vysvětlit nebo dojít do práce a říct si to. Řekl mi, že mi do konce týdne zavola a nic. A to je už další týden.. mám za cíl se dat maximálně do konce roku do kupy a v lednu nejpozději přijít..

• Citovat
  • Nahlásit
51441
10.11.21 19:49

http://zakony.centrum.cz/…-paragraf-52
mohlo by se te tykat d, e

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 19:50

@e008 práci kterou dělám ve firmě ja, dela dalších 150 lidi.. oni si mě dokonce můžou odebrat z jejich “cílů” na měsíc, takže oni ani nedělají práci za mě, proste jak kdybych tam vůbec neměla byt..

• Citovat
  • Nahlásit
4093
10.11.21 19:53
@Anonymní píše:
@e008 práci kterou dělám ve firmě ja, dela dalších 150 lidi.. oni si mě dokonce můžou odebrat z jejich “cílů” na měsíc, takže oni ani nedělají práci za mě, proste jak kdybych tam vůbec neměla byt..

Tak to je docela vtipny popis… nedokazu si vubec predstavit, co by to mohlo byt za praci, abych jim jako clovek ani dlouhodobe nechybela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
10.11.21 19:56
@Anonymní píše:
@e008 práci kterou dělám ve firmě ja, dela dalších 150 lidi.. oni si mě dokonce můžou odebrat z jejich “cílů” na měsíc, takže oni ani nedělají práci za mě, proste jak kdybych tam vůbec neměla byt..

Já pochopitelně nevím, co děláš, pokud jseš jeden dělník ze stovky, je to asi jiná situace, než, když jste v práci tři a ještě k tomu s vysokou kvalifikací. Řeknu Ti, co bych dělala já. Pokud na Tvé místo nejsou davy zájemců, tak bych nedělala nic, pokud bych měla možnost někoho jiného, přihlédla bych prvořadě k Tvé předchozí aktivitě. Ono je něco jiného, když zaměstnanec je ochoten zůstat v práci přesčas, když je ochoten vypomoct o víkendech, než když mizí z práce pravidelně pět minut před koncem pracovní doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 19:56

@e008 Pracuju na infolince jednoho mobilního operátora, lidi nam volají když něco potrebuji vyřešit. Každá to určitě znáte :) Je to jediná hodně dobře placená práce tady u nás.. ale bohužel tak jak občas se jedna se zakaznikama tak o to hůř s nama se zaměstnanci

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat