Dlouhá vs. krátká srst

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
60
30.10.21 08:21

Dlouhá vs. krátká srst

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s dlouhou srstí. Měli jsme dalmatina, takže jsem zvyklá na štětinky, které se všude zabodávaly. A navíc línal celoročně. Bylo to chodící sněžítko :) Bohužel už dalmatinek není a já uvažuji nad dlouhosrstou kolií. Máte prosím zkušenosti, jak se uklízí dlouhá srst, vím že budu muset často vyčesávat. Spíše jak se to drží na sedačce, na oblečení. Sušičku mám, takže nějaká záchrana je. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11016
30.10.21 08:28

Když budeš dost často vyčesávat, tak si myslím, že jich tolik nebude a je to mnohem lepší než ty krátký, který se do všeho zapíchnout a líp v tom drží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54030
30.10.21 08:45
@Kikinss píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s dlouhou srstí. Měli jsme dalmatina, takže jsem zvyklá na štětinky, které se všude zabodávaly. A navíc línal celoročně. Bylo to chodící sněžítko :) Bohužel už dalmatinek není a já uvažuji nad dlouhosrstou kolií. Máte prosím zkušenosti, jak se uklízí dlouhá srst, vím že budu muset často vyčesávat. Spíše jak se to drží na sedačce, na oblečení. Sušičku mám, takže nějaká záchrana je. Děkuji :)

Lepsi dlouhy, jemny. Jeden nas pes mel dlouhy zapichovatka, to byly chlupy vsude.
Ted mame dlouhosrsty kocky a celkem v pohode. Blby je akorat, ze jsou bily. Cerny obleceni se musi odchlupacovat valeckem.

Psa mame ted drsnosrstyho, z nej snad chlupy litat nebudou vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26449
30.10.21 08:49

Dlouha je lepší, krátké chlupy se všude zapíchnou, dlouhe máš jako vlasy, to vyceses a z oblečení to sebere třeba takový ten odchlupovaci váleček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
30.10.21 08:50

My sme psa v bytě neměli ale příbuzní ano a protože sme u nich v domě nějaký čas bydleli tak jsme se s chlupy taky potýkali…měli jsme samostatný bytecek ale ze společných prostor sme to tahali na botech a taky pejsci občas přišli na návštěvu i k nám se pomazlit :lol: měli oba dlouhé chlupy (stredoasiat a caucau).. vydávala a vytirala jsem denne (ne že by to bylo tak hrozný ale jsem na pejsky alergická takže spíš preventivně abych nekychala a taky sem se doma těch 9mesicu trochu nudila :mrgreen: ) ze sedačky to šlo dobře těma lepicima valeckama ale i vysavačem se dalo, a z oblečení to vycucla sušička… u takže u nas to celkem šlo… Majitelé to měli horší…ti vymetali denně velké chumáče chlupů…a protože oba pejsci byli velcí mazlivé chodili od chlupů denně pomalu od hlavy až k patě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
30.10.21 08:59

Dlouhosrsta kolie je naprosto skvelej pes, chlupu bych se nebala.
Chce to hodne vycesavat a luxovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
30.10.21 09:00

@Vladusxx
Jojo, stredoasiat kdyz lina, ma na sobe vrstvy odpadavajicich chlupu jako velbloud :lol:.
Nastesti po zbytek roku je to normalni pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
30.10.21 09:04

@Lucie_Sx mě přišlo že lina furt..kdykoli sem se s ní pomazlila odcházela sem celá bílá :lol: ale nevím jak moc vyčesavali…ale bylo to zlatíčko…miluju velké psy..bohužel nemáme zahradu a kvůli alergií je doma mít nemůžu :,( a ani by to vůči nim nebylo fér…teď jsem sice doma ale až se vrátím do práce budu dělat dvanáctky…byl by pořád sám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
30.10.21 09:24

Děkuji všem, jsem zvyklá každý den vysávat a vytírat, u dalmatina to nešlo ani jinak :) ty chlupy byly všude, ale nevadilo mi to… Byl to zlatíčko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.10.21 09:34

@Kikinss Máme doma aktuálně od každého kousek-krátká zapichovací (x ridgeback) a to teda zuřím. Z věcí, co nesmí do sušičky, můžu vytahovat pinzetou po večerech u tv. Dlouhé tvrdé/drsné chlupy (velký knírač) jsou taky zapíchnuté, ale čouhá delší část, pobere to lepící váleček, navíc jich je fakt minimum. Dlouhou jemnou srst (barzoj) sundám normálně rukou, když po oblečení přejedu. Když to náhodou nejde, je to pro mě známka, že mám moc suché ruce a utíkám pro krém :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4043
30.10.21 22:59

Naši mají malýho knírače a nemají v baráku žádný chlupy, já mám kříženku knírače a mám chlupy všude, a právě zapíchaný. Taky si myslím, že dlouhý chlupy se budou uklízet líp, ale bude to chtít častý vyčesávání. To by se mi nechtělo, a proto mám psa, jakýho mám - chlupy sice všude, ale dvakrát za rok jí nechám vytrimovat, ani jí moc nekoupu, není to potřeba, a tím to hasne, žádný česání, ani to nemá ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat