Dlouhodobé trable s Mirenou

10.5.20 10:47

Dlouhodobé trable s mirenou

Hezký den, od podzimu 2018 mám zavedené tělísko Mirena. Zavedení celkem v pohodě, pak slabé špinění, po prvním milování ale začalo krvácení. Proběhla kontrola tělíska, vše v pořádku. Prvního půl roku děs, ale s tím jsem tak nějak počítala, začala jsem brát rutin a mírné zlepšení. Nechala jsem i zastřihnout vlákna, pak se špinění taky zlepšilo, stěry v pořádku, tělísko na místě. Teď na podzim budu mít tělísko 2 roky a ke klasické menstruaci nedochází, ale špiním 2× do měsíce, jednou cca 2 dny a pak tak 5 dní, někdy bolest v podbříšku. To jedno zřejmě bude menstr., ale co to druhé(?)ovulace?
Nikdy jsem žádné problémy s cyklem neměla a popravdě, teď mě to trochu se..štve. Měl to zde někdo podobně? Nechali jste tělísko, nebo šlo ven?
Díky za všechny zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3847
10.5.20 11:04

Ja jsem mela problémy s nehormonalni teliskem. Menstruace dlouhá, silná a častá, bolestiva. Telisko šlo ven po roce a doktorka se divila, že jsem to vydržela tak dlouho. Ted mam mirenu a je to zatim super. Mam ji teprve od ledna, zezacatku asi mesic neustaleho spineni, uz me to stvalo, ale vedela jsem, ze si to muze sedat klidne pul roku, tak jsem to neřešila. Teď je to ale už v pohodě. MS není, prý je to nejspíš tím, že jsem si telisko nechala dát po porodu ještě dřív, než se rozjel cyklus. Když si telisko dá žena, co cyklus normálně má, je větší pravděpodobnost, že ho bude mít i nadále, i když třeba slabší nebo nepravidelný. A taky že si to pak sedá dýl. Ale teda 2 roky je už opravdu moc. Pokud je všechno jinak v pořádku (umístění, vlákna, stery..), tak bych se na to asi vykašlala, pokud tě to tak obtěžuje. Teď je otázka, co je horší. Jestli přežít celkem týden spineni, nebo jiná antikoncepce. Pro mě je to telisko nejpohodlnější, co může být. Celých 5 let se o nic nemusím starat. A nemusím si to ani hlídat, protože moje dr na končící platnost sama upozorňuje. Navíc se mi to dobře pamatuje podle věku dítěte. Já osobně bych týden trvající spineni, navíc pravidelné, neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.20 11:18

@chaela to je právě to, nechce se mi řešit hovadiny, to tělísko mi přišlo jako nejlepší možnost, sama jsem se pro něj rozhodla, mám dvě děti a třetí neplánuji. Na jedné straně pohodlí, klid a velká míra spolehlivosti a na straně druhé řeším špinění, které mě osobně stresuje, ani nevím proč, kdyby to bylo týden v kuse, řeknu si oukej je to takova srandomenzes, ale je to jeste cca v polovině cyklu a já nad tím furt přemýšlím… Určitě pozoruju ještě akné ale to už jsou věci co se dají řešit, blbiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13892
10.5.20 11:36

@Mellounowamanzelka hrozně mi padaly vlasy, těch peněz za vložky! Dvakrát vyhozeny prostěradlo… Po 10 měsících to šlo ven a začala jsem opět brát HA Yaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3847
10.5.20 12:15

@Mellounowamanzelka no musis zvážit, jestli tě to štve natolik, abys řešila jinou antikoncepci. A jakou? Já už nikdy nechci prášky, to je zlo. Kondom je při dlouhodobém a pravidelném používání na nic. Všechny ty pesary, spermicidy atp jsou nespolehlivý. Náplast taky není zrovna bezpracna. Telisko mám hlavně proto, že nic jiného mi nevyhovuje. Proto jsem třeba u toho prvního tak dlouho čekala, než jsem naznala, ze uz stačilo. Teď si nemám na co stěžovat, ale ještě je brzo, mám ho pár měsíců, cyklus po porodu ještě nepřišel, ale pořád samozřejmě může. To s ještě uvidí. Ale zatím je to super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.20 16:02

@chaela díky za názor, držím palec, ať je vše dál s Mirenou oukej a trošku zavidím, protože pořád to považuju za super antikoncepci. U mě by přicházela v úvahu HA, tu jsem užívala par let, než jsem měla první mimčo a žádný problém, ale i tak :zed:

Příspěvek upraven 10.05.20 v 16:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.20 16:05

@Bubla Bůčková tak to se nedivím, to by letěla taky 8o
Když u mě to mělo takový klesající trend, až na toto „minimum“ a stejně mě vytáčí furt :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama