Dlouhodobý zánět šlach

18.11.19 22:24

Dlouhodobý zánět šlach

Zdravím, setkal se zde nekdo s dlouhodobým zánětem šlach? Pravděpodobně jsem ho měla i minulý rok, protoze jsem mela problem s rotaci ruky a neco zvednout. Letos me dohnala bolest na chirurgii s tim, ze jsem mela problém i otevrit dvere (leva ruka). Což se docela dobre hojilo, dali mi ortezu, ruku jsem jakz takz drzela v klidu a po 3 tydnech ruka byla bez boule u zapesti. Nyni to mam jiz 14 dni na prave ruce, ale teprve pred tydnem jsem se dohnala k doktorovi s tim, ze se nemuzu opravdu oprit do te ruky. Vysledek je, ze mam opet zanet slach, ale nedali mi ortezu, nic. Pouze obinadlo s burrow masti, jelikoz se to zhorsovalo. Navstivila jsem praktika, ktery me odeslal na ortopedii do nemocnice, kde mi rekli, ze je to na sadru, ale to je naprosto nerealne pro mě mit ruku v sadre, nejak fungovat musim a nic dalsiho mi nedali. Takze jsem si dosla koupit ortezu, beru teda nalgesin, ale ruka porad otejka. Co vam zabira, jak dlouho jste se z toho lecili? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

722
18.11.19 22:29

Za zkoušku by stál Wobenzym či zelený ječmen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
18.11.19 23:51

Tak asi to nevzniklo samo od sebe ale z nějakého přetěžování, ne? Měl jsem zánět šlachového úponu - entezopatii v zápěstí z nadměrného přetěžování. Oteklého jsem neměl nic ale měl jsem takové bolesti že jsem málem chodil po stropě a ruku jsem měl jako v ohni. Musel jsem přestat dělat to co jsem dělal nebo to podstatně eliminovat, chodil jsem na injekce kortikoidů a pak jsem skončil na ambulanci bolesti kde jsem chodil asi půl roku a cpali do mě tablety které se normálně mají brát maximálně dva týdny, celé to trvalo několik let než se to zlepšilo ale ve šlachách už jsou stejně nevratné deformace ale naštěstí už to nebolí, měla mě na starosti doktorka z anesteziologicko-resuscitačního oddělení a byla dost dobrá když se jí povedlo mě toho zbavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.19 19:58
@macoxx píše:
Tak asi to nevzniklo samo od sebe ale z nějakého přetěžování, ne? Měl jsem zánět šlachového úponu - entezopatii v zápěstí z nadměrného přetěžování. Oteklého jsem neměl nic ale měl jsem takové bolesti že jsem málem chodil po stropě a ruku jsem měl jako v ohni. Musel jsem přestat dělat to co jsem dělal nebo to podstatně eliminovat, chodil jsem na injekce kortikoidů a pak jsem skončil na ambulanci bolesti kde jsem chodil asi půl roku a cpali do mě tablety které se normálně mají brát maximálně dva týdny, celé to trvalo několik let než se to zlepšilo ale ve šlachách už jsou stejně nevratné deformace ale naštěstí už to nebolí, měla mě na starosti doktorka z anesteziologicko-resuscitačního oddělení a byla dost dobrá když se jí povedlo mě toho zbavit.

VŮBEC netusim, vykonavam stejnou praci uz 6 let. Ja mam teda bouli za zapestim, problem s rotaci. Je to teple a boli to. Me prave nenabidli nic jineho nez sadru, coz je nesmysl. Mam to na obou rukach a obe boli a kdyby mi jednu zasadrovali a druhou jsem delala vse, tak si za 2 dny neotevru ani dvere. Nikdo nic neřeší, zadnou pricinu. Mam to jiz po 3, 2× jsem s tim byla u doktora - jednou v lete. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama