Jak jsem se zbláznila

Anonymní
18.11.19 11:08

Jak jsem se zbláznila

Ahoj, pro začátek prosim o zachování anonymity.
Nemela jsem šťastné dětství, v pubertě se objevila deprese a uzkosti. Preleceno, poté par recidivit. Posledni 3 roky sebeposkozovani, pokus o sebevraždu. Spíše demonstrativni. Nadmira alkoholu. Zase kolotoc, psychiatr a léky. Ty léky mi ještě vice poskodily psychiku bych rekla. Uzaviram se do sebe, utikam do sveho sveta, vsechno mi splývá. Pořád mam strach. Pochybuji, ze se z toho dostanu nekdy.
Tohle je spíš výkřik do tmy, potrebovala jsem se vypsat.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18.11.19 11:13

Nemáš tušení proč se objevily ty úzkosti v pubertě? Nemusí to být určité… tvůj dojem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.19 11:15

Domácí násilí, nízké sebevědomí, frustrace.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
18.11.19 11:21
@Anonymní píše:
Domácí násilí, nízké sebevědomí, frustrace.. :nevim:

Z toho nejprostšího psychologického pohledu je tohle úplně normální, v minulosti sis zažila porážky, dokonce fyzické. Prohrávala jsi jeden konflikt za druhým a to tě určilo ve společenské hierarchii jako méněcennou, méně dominantní, někdo kdo spíš ustupuje, až do sebe, na hranici kam už ustoupit nelze. S tím se pojí nedostatek serotoninu, čím víc člověk takových porážek zažíval, tím menší množství toho serotoninu mozek pak produkuje. Myslím si ale, že toto lze změnit, jsou způsoby, mrkni na to, jsou třeba nějaké pohybové terapie, ve kterých držíš nějaké dominantní „power posses“ a s tím se pak mozek sladí a vylučuje s tím odpovídající množství serotoninu. I já mám trochu problém se serotoninem, takže to sám zkoumám :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.19 13:16

Kdyz uz ani nerozpoznam realotu
realitu a svoje predstavy, tak myslím, že problem bude jinde

• Nahlásit
  • Citovat
18.11.19 13:48
@Anonymní píše:
Kdyz uz ani nerozpoznam realotu
realitu a svoje predstavy, tak myslím, že problem bude jinde

Ty máš asi na mysli nějakou psychotickou poruchu, to je těžké řešit a řeší se to pěkně blbě, ale logika mi říká, že řešit příčinu je základ. A tou příčinou je úzkost, která se prohlubovala až takovým způsobem, že to u tebe hodně oddělilo duši a rozum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.19 16:51

Zdravím, dnes jsem tedy byla u psych.. Diagnóza schizofrenie :(

• Nahlásit
  • Citovat
21.11.19 20:17
@Anonymní píše:
Zdravím, dnes jsem tedy byla u psych.. Diagnóza schizofrenie :(

Jsem to tušil, je to častá psychotická porucha. A právě může pocházet z rodinných výchovných příčin, není to něco co by bylo pevně dané. Budu ti fakt moc držet palce, protože léčba není vůbec bez vedlejších účinků, vyřeší se jeden problém, ale pak nastává další a to v tom, že léčení psychotici se mají problém realizovat v nejrůznějších vztazích a podobně… takže znovu říkám, fakt ti velmi držím palce, ať všechno zvládáš :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama