Dlouhý let s 22měsíčním dítětem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17
28.6.22 14:17

Dlouhý let s 22m dítětem

Krásný den všem!
Za dva měsíce nás čeká dovolená, let bude trvat 9 hodin v kuse. Vzhledem k tomu, že malé ještě nebudou 2 roky, nemá vlastní sedadlo. Letíme do Dominikánské republiky, kde v tu dobu není hlavní turistická sezona.
Malá je moc hodná, zabaví se, mám pro ni nachystané různé zábavy, nejraději bychom však byli, když by mohla sedět na vlastní sedačce (aby byl let co nejkomfortnější). U kratšího letu sedět na klíně vydrží, ale 9 hodin je dost.
Máte prosím někdo zkušenost s tím, jak se dá zařídit, aby nám dali celou trojku? Předpokládám, že letadlo nebude plné a bude tam pár volných sedadel. Dá se s nimi nějak domluvit nebo očekávají nějaký bakšiš? (letíme curich - punta cana).
Předem děkuji za vaše zkušenosti,
Andy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23144
28.6.22 14:23
@Andrea195 píše:
Krásný den všem!
Za dva měsíce nás čeká dovolená, let bude trvat 9 hodin v kuse. Vzhledem k tomu, že malé ještě nebudou 2 roky, nemá vlastní sedadlo. Letíme do Dominikánské republiky, kde v tu dobu není hlavní turistická sezona.
Malá je moc hodná, zabaví se, mám pro ni nachystané různé zábavy, nejraději bychom však byli, když by mohla sedět na vlastní sedačce (aby byl let co nejkomfortnější). U kratšího letu sedět na klíně vydrží, ale 9 hodin je dost.
Máte prosím někdo zkušenost s tím, jak se dá zařídit, aby nám dali celou trojku?Předpokládám, že letadlo nebude plné a bude tam pár volných sedadel. Dá se s nimi nějak domluvit nebo očekávají nějaký bakšiš? (letíme curich - punta cana).
Předem děkuji za vaše zkušenosti,
Andy

moc si nedokážu představit, jak u nás na letišti dáváš někomu nějaký „bakšiš“ a on ti zařizuje volnou trojku :think: nebo v letadle letuška…co když tam nebude volno?
Za mě je to dost daleká cesta, nebylo by pro vás všechny pohodlnější a klidnější si to třetí sedadlo dokoupit? a zajistit si vedle sebe tu trojku?
Takto spoléhat, že tam bude volno, že bude volno zrovna vedle vás, nebo že ti malá vydrží 9hod na klíně v klidu, mi přijde jako dost hazard…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
28.6.22 14:27

@Andrea195
Ahoj, letěli jsme do Punta Cany s Air France širokotrupým letadlem a za první třídou respektive někde v polovině letadla jsou pro miminka normální „odkládací místa“, něco jako postýlky, nebo pulty. A mám za to, že ty nejprostornější řady jsou právě pro rodiny s dětmi. My jsme teda letěli bez dětí ale docela jsem na to koukala, jak to mají zmáknuté. Budeš muset ale oslovit leteckou společnost. Určitě sami od sebe místa podle roku narození nepřidělují. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12368
28.6.22 14:44

@Andrea195 Jste šílenci takovou dálku s tak malým děckem 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
28.6.22 14:48

A s jakou leteckou společností? Leda si zjistit přímo u ni.
Každopadně když to nepujde, tak leda připlatit za místo no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.6.22 14:50

@Annabela11 Díky za přínosný komentář, to je přesně to, na co jsem se ptala ;-)

Psala jsem, že kratší lety už máme ozkoušené - například 4-5 hodin dá malá v pohodě. Nevím, proč bychom nesměli nikam letět, jenom kvůli tomu, že máme, jak ty píšeš,,,malé děcko'', které navíc lítání snáší dobře.. Šlo mi spíš o komfort i nás rodičů, aby malá neseděla celou dobu na nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.6.22 14:53

@Jeruve Díky moc za tvoji zkušenost :-) Zkusím oslovit přímo danou leteckou společnost, od cestovky jsme se k tomu nic nedozvěděli :-)

@heluska1992 Letíme se Swiss Air, zkusím napsat přímo jim a poradit se, děkuji :-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2162
28.6.22 15:00

My jsme letěli když měl mladší 9 měsíců a starší skoro 4,5, já těhotná a měli jsme rezervovaná ta místa hned za WC, je tam víc místa na nohy a na tu zeď mi zavěsili postýlku, vypadala jako hluboká korba od kočárku, tak v ní část letu prospal.To už u vás ale nepůjde, je dost malá. Syn s manželem byli v jiné části letadla a měli tu pětku sami pro sebe.Ale původně dostali místo jinde, syn seděl vedle mne a manžel jinde zvlášť, ale to nefungovalo, postýlka zabrala dost místa a byli jsme tam jak sardinky, tak se s manželem přestěhovali. Ale letadlo bylo dost prázdné. Letěli jsme z Mnichova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.6.22 15:03

@Pe-G Ahoj, moc díky za odpověď. Ta místa hned za WC jste si rezervovali dopředu přes self check in, nebo Vám je přidělili až na letišti? :-) A nejdou tam záchody moc cítit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.6.22 15:05

@Annabela11 proč šílenci? Já letěla s dvouměsíční z Jižní Koreje, let 14 hodin s přestupem a zvládla to na jedničku. Letíme zpět a bude ji 8 měsíců. Je hodná, nebrečí, stačí ji, že si s ní budeme hrát.

@Andrea195 nám nabídli postýlku a místo s velkým prostorem, je pravda, že ji bylo teprve 2 měsíce, ale ten prostor byl větší a dalo se tam sedět na zemi a hrát (což já nevyužila, ptz novorozeně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12368
28.6.22 15:07

@Andrea195 Já psala že nesmíte nikam letět? o tom tedy nevím. A ano dítě malé je :nevim: A 9hodin letět je opravdu moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12368
28.6.22 15:09

@DarkUnicorn Létám poměrně často a ten brekot dětí kolem mě je šílený…Není let ve kterém by neplakalo dítě. Je mi jich líto. Proto to píšu.

Příspěvek upraven 28.06.22 v 19:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.6.22 15:10

@DarkUnicorn Jé tak to je šikulka, jak to zvládla :-) Přesně tak, když to s dětmi jde, tak proč neletět. Pokud by moje dcerka byla nezvladatelná, tak bych samozřejmě z ohleduplnosti k ostatním cestujícím tak dlouho cestu neabsolvovala, ale je šikovná, zabaví se, neřve, nevzteká se.. Tak proč bychom nemohli vycestovat? :-)

Jé tak to je super, pokud by si mohla hrát i na zemi vedle nás, tak to by byla pecka :-) A to Vám nabídli až na letišti, nebo jste to měli zařízené dopředu? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2495
28.6.22 15:15

Tak jí kupte sedadlo, ne? Přijde mi to trochu bezohledne, tak dlouhý let s tak malým dítětem a ještě bez vlastního sedadla. Nechtěla bych sedět vedle vás :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
28.6.22 16:05

Proč jí teda sedadlo nekoupíte? To čekáte, že vám ho dá letecká společnost zdarma? Takhle budete fakt takoví ti otravní cestující. Nedovedu si představit sedět třeba na sedadle před váma a nechat si 9 hodim v kuse kopat do sedačky. Sakra lidi myslete taky na ostatní. To je samé “já, já, já”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat