Dluhy u dítěte

514
23.8.20 20:53

Dluhy u dítěte

Ahoj,
mám v PP mého malého bratra (5 a půl let). Chci zjistit zda někde nemá nějaké dluhy. Jde o to, že jsem si 100% jistá, že moje matka a ani jeho otec mu neplatili popelnice. Nevíte někdo jak to můžu zjistit? Popř. Je lepší si to zjistit přes právníka?
Vůbec nevím jak postupovat a fakt nechci, aby k 18-tým narozeninám dostal exekuci. Předem děkuji za odpovědi všem. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17062
23.8.20 20:55

Myslím, že v současné době už se nejedná o dluh dítěte, ale zákonného zástupce. Obrať se na města, kde měl do dnešního dne trvalý pobyt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27684
23.8.20 20:56
@Barry1997 píše:
Ahoj,
mám v PP mého malého bratra (5 a půl let). Chci zjistit zda někde nemá nějaké dluhy. Jde o to, že jsem si 100% jistá, že moje matka a ani jeho otec mu neplatili popelnice. Nevíte někdo jak to můžu zjistit? Popř. Je lepší si to zjistit přes právníka?
Vůbec nevím jak postupovat a fakt nechci, aby k 18-tým narozeninám dostal exekuci. Předem děkuji za odpovědi všem. :)

Zeptala bych se v místě jeho trvalého bydliště na příslušném odboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
23.8.20 20:58

@Janli Poslední dobou čtu, že pokud rodiče za své dítě nezaplatí popelnice, tak to bude muset uhradit dotyčné dítě jak bude dospělé. Samozřejmě za tu dobu ta částka o dost naroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5841
23.8.20 21:00

@Barry1997 Na popelnice se zeptej na obci, kde měl trvalé bydliště. Pokud v Praze nebo jiné obce, kde se to řídí zákonem o odpadech, tak je to v pořádku tak jako tak, poplatníkem jsou majitelé nemovitosti. U druhé varianty, obcí, kde se to řídí zákonem o místních poplatcích, už je to několik let zpět na zákonném zástupci, ale nemyslím, že celý jeho život, bude to lepší opravdu ověřit. Předtím to bylo na zákonném zástupci i dítěti, obec se mohla vybrat, po kom půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17062
23.8.20 21:01
@Barry1997 píše:
@Janli Poslední dobou čtu, že pokud rodiče za své dítě nezaplatí popelnice, tak to bude muset uhradit dotyčné dítě jak bude dospělé. Samozřejmě za tu dobu ta částka o dost naroste.

Ne, pokud to čteš, jedná se nejspíš o starší články. Dítě nemůže být postihováno za to, co měl splnit zákonný zástupce. Nikdo nemůže chtít po pětiletém dítěti, aby si hlídalo a platilo odpady. Jak jsem psala, vznes dotaz na místa trvalého bydliště a uvidíš, co ti řeknou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.20 21:05

@Barry1997 Vyrostl jsem v děcáku, z domova jsem měl dluhy za popelnice a jízdu na černo. V osmnácti mi přišla exekuce, naštěstí mi v tom pomohl děcák a hlavně paní advokátka Vlachová, která se tímto zabývá. Dnes už to ale neplatí, je novela zákona, že dluhy do 15ti let přechází na rodiče. Je tam ale věta: Na rodiče nebo osoby, které mají dítě v péči, tak úplně nevím, aby to nešlo za vámi i když to asi ne, při PP jsou zakonymi zástupci stále rodiče, ale raději se zeptejte na úřadě.

• Citovat
  • Nahlásit
514
23.8.20 21:07
@Anonymní píše:
@Barry1997 Vyrostl jsem v děcáku, z domova jsem měl dluhy za popelnice a jízdu na černo. V osmnácti mi přišla exekuce, naštěstí mi v tom pomohl děcák a hlavně paní advokátka Vlachová, která se tímto zabývá. Dnes už to ale neplatí, je novela zákona, že dluhy do 15ti let přechází na rodiče. Je tam ale věta: Na rodiče nebo osoby, které mají dítě v péči, tak úplně nevím, aby to nešlo za vámi i když to asi ne, při PP jsou zakonymi zástupci stále rodiče, ale raději se zeptejte na úřadě.

Děkuji za informaci. Bydlíme v Čechách a bratr měl doposud trvalé bydliště na Moravě. Tak tam v úterý kdy mají úřední dny hned zavolám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
23.8.20 21:10

Https://www. seznamzpravy. cz/clanek/darek-k-18-narozeninam-exekuce-chcete-vic-informaci-dejte-sedm-milionu-116865#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=LAuFFLbh4Hc-202008231908&dop_source_zone_name=zpravy. sznhp. box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5841
23.8.20 21:21
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16271
23.8.20 21:51
@Barry1997 píše:
Děkuji za informaci. Bydlíme v Čechách a bratr měl doposud trvalé bydliště na Moravě. Tak tam v úterý kdy mají úřední dny hned zavolám.
úřední dny jsou všude spíš v pondělí a středu, telefonovat však můžeš kterýkoli den, úřední dny platí pro osobní návštěvu,
a platbu za komunální odpad má každá obec nastavenou různě, třeba u nás děti do 18 let neplatí vůbec
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
23.8.20 22:16

@stinga no vzhledem, že se jedná o malou vesnici, tak tam mají úřední dny úterý a čtvrtek. Je to mezi Přerovem a Olomoucí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama