Dlužné penále VOZP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 16:53
Dlužné penále VOZP

Dobrý den, u VOZP jsem měla dluh na pojistném (býv. zamětnavatel před lety neplatil a já to nezjištovala, no blbka :-(, dluh na pojistném je uhrazen a zbývá mi tedy ještě část z penále. Část je také zaplaceno. Jsem na RD, ale když jsem se ptala jedné paní z pojištovny, tak mi bylo řečeno, že nyní VOZP již nepromijí penále, ale musíte zaplatit do koruny vše a pak si požádat o vrácení, což Vám samozřejmě nikdo nedá. Je to pravda a nebo jak si mám požádat o prominutí části penále a nebo o prodloužení placení? Prý ani o dva měsíce neprodlouží lhůtu. Je to nyní blbá situace a tak jsem chtěla splácet třeba o půl roku déle, ale prý to taky nejde. :-( Takže tápu. Někde píší, že to jde a někdo říká že ne :-(

Reakce:
Halamka
Závislačka 4015 příspěvků 03.04.19 16:59

Zajdi si na pobočku a zeptej se přímo tam. Vzala bych sebou napsanou žádost ve smyslu, že původní dluh nebyla tvá vina, přesto jsi vše splatila a z důvodu nižších příjmu vzhledem k rodičovské prosis o prominutí dlužného penále. Při nejhorším ti řeknou ne, ale myslím, že pokud ti budeš řešit osobně, mohli by být i vzhledem k snaze shovívaví.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66121 příspěvků 03.04.19 17:06

No predne nekecej, pokud si byla oficiálně zaměstnaná a mas to jak dolozit, tak to, ze zamestnavatel neplati pojisteni je jeho problem a jeho dluh a nikoliv tvuj. A jinak ti stejne nezbude nez zkusit o prominuti pozadat, protoze jinak se relevantní odpoved nedozvis.

Premek_Orac
Závislačka 4976 příspěvků 03.04.19 17:07

Ahoj zakladatelko,
jak vznikl dluh přímo tobě, když pojistné odváděl zaměstnavatel? Dlužníkem by tedy měl být on.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 17:13

@j.a.n.i1 Z pobočky z Hradce mi bylo řečeno, že se jedná o to, že mě býv.zaměstnavatel zpětně odhlásil a vznikl tak dluh, nepídila jsem se po tom, protože to bylo v době, kdy jsem otěhotněla, zemřel mi člen rodiny a přišla jsem o práci. Takže prvotně jsem nechtěla skončit v exekuci, takže jsem požádala o splátkový kalendář a dle možností to látám, ale je to masakr. Jinak jsem si před lety nechala vyjet papír, jestli na pojistném dlužím, bylo mi řečeno, že nikoliv. Pak mi do datovky přistálo, že dlužím tolik a tolik. Arogatní odpověd z Hradce byla, že jsem dřív patřila pod ně a nyný pod Prahu a že to prostě přehlédli. Ještě kvůli jejich přehlédnutí mi penále vyskočilo o dost.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66121 příspěvků 03.04.19 17:15

Pak je ale tvoje blbost, ze misto toho, abys to resila platis cizi dluh. Pravnik by vysel levneji.

Premek_Orac
Závislačka 4976 příspěvků 03.04.19 17:20
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Z pobočky z Hradce mi bylo řečeno, že se jedná o to, že mě býv.zaměstnavatel zpětně odhlásil a vznikl tak dluh, nepídila jsem se po tom, protože to bylo v době, kdy jsem otěhotněla, zemřel mi člen rodiny a přišla jsem o práci. Takže prvotně jsem nechtěla skončit v exekuci, takže jsem požádala o splátkový kalendář a dle možností to látám, ale je to masakr. Jinak jsem si před lety nechala vyjet papír, jestli na pojistném dlužím, bylo mi řečeno, že nikoliv. Pak mi do datovky přistálo, že dlužím tolik a tolik. Arogatní odpověd z Hradce byla, že jsem dřív patřila pod ně a nyný pod Prahu a že to prostě přehlédli. Ještě kvůli jejich přehlédnutí mi penále vyskočilo o dost.

Pokud ti chodila mzda, a máš výplatní pásky, kde ti zaměstnavatel pojistné strhává, tak je to trestný čin zpronevěry či podvodu.

Denisa56
Kelišová 6672 příspěvků 03.04.19 17:36

Tak jestli ti zaměstnavatel strhával z platu ZP a neodváděl ho a ty jsi to následně pojišťovně splatila, tak jsi ho vlastně zaplatila dvakrát. Tohle jde za tím zaměstnavatelem a jestli je to opravdu tak, jak píšeš, tak bych šla za právníkem a požadovala, aby ti bývalý zaměstnavatel vrátil, co jsi na tom pojištění teď zaplatila a uhradil to penále. Takhle bych to podala i na té pojišťovně s tím, ať to vymáhají z něho. Ideálně tam zajdi s výplatními páskami, kde bude to ZP strženo, abys měla důkaz, že vina je na zaměstnavateli.

Jestli sis ale tuhle situaci trochu uzpůsobila a popsala ji tak, abys z toho nevyšla jako neplatič a žádný zaměstnavatel neexistuje, tak sepiš dopis s žádostí o prominutí penále, uveď, že jsi dlužnou částku splatila, že jsi na rodičovské a vaše rodinná finanční situace není v současné době příznivá, že bys byla ráda za jejich pochopení a vstřícnost.

Chytrak
Závislačka 3194 příspěvků 05.04.19 17:40

Pokud vim, tak se to tu uz minim. jednou resilo. Pokud bys byla schopna pojistovne dolozit, ze jsi byla oficialne zamestnana, tak dluh je zamestnavatele a jde za nim, nikoli tvuj po tobe ho pojistovna chtit nebude(ze zakona nemuze). Nerikam, ze pojistovna nemuze mit u sebe bordel (zvlast u VZP me to vubec neprekvapuje) anebo nekdo tam neudela chybu. Ale pokud jsi uz chybne a ve strachu zacala platit cizi dluh, tak ted uz tezko prokazes Vzp, ze jsi platila dluh zamestnavatele (pokud to vubec mas jak dolozit, prac.smlouvou atd).

Ridil bych se tim co ti poradily zenske. Dosel bych osobne na pobocku s zadosti o prominuti a pozadal je o prominuti/odlozeni platby penale z duvodu tve spatne situace a doufal, ze ti vyjdou vstric. Jinak asi neni co poradit. Priste mit papiry v poradku a resit veci hned.

Váš příspěvek
Reklama