Dnes nám umřel pes

Anonymní
28.5.21 20:26

Dnes nám umřel pes

Ahoj, dneska nám umřel náš milovaný pejsek, byl sice už starší, ale stejně je to ještě šok a hodně to bolí..
Pejsek byl konkrétně od mých rodičů, ale já jsem jim ho koupila a často jim ho hlídala, když byli někde pryč, takže mi byl velmi blízký. Rodiče jsou z toho hodně špatní, tak myslím dost i na ně, vím, jak se citi, loni mi umřel můj pes a bylo to pro mě hodně těžké…a teď fenka od rodičů, která byla s mým pejskem sehrana dvojka..
A teď k problému - čekala jsem podporu od partnera, tak nejak jsem počítala s tím, že bude večer doma, přivede mě na jiné myšlenky a hlavně, že se bude věnovat dětem, abych mohla vypnout, zajít se třeba projít. No, a on odešel na oslavu kulatých narozenin od kamarada.. Požádala jsem ho, aby pochopil, jak mi je a zůstal s námi doma, ale stejně šel.. Včera byl v hospodě, takže nemůže říct, že by mu chyběli lidi a ta dnešní oslava nebyla navíc nijak plánovaná, ten kamarád dnes svolal pár lidí, budou u něj doma, něco tam vypiji, nic extra to nebude, takových akcí ještě bude… Řekl mi, že mám pietu odložit na zítra, to že bude doma… No, hodně mě to zklamalo - beru to tak, že partneři by se měli vzájemně podporovat, a kdybych měla jít na večírek já a příteli by zemřel někdo blízký, tak bych to bez váhání zrušila.. Budu ráda za jiné úhly pohledu, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4171
28.5.21 20:32

A jaký měl k tomu psovi vztah přítel? Počítám, že se o něj asi nijak extra nezajímal a pokud to vnímá podobne jako já (psy nesnáším, promiň), tak mu to vůbec nedochází, co pro tebe ten pes znamenal, že je to podobné, jako když zemře někdo z rodiny… Ale i tak tě měl podržet a zůstat doma :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.21 20:36
@darekp píše:
A jaký měl k tomu psovi vztah přítel? Počítám, že se o něj asi nijak extra nezajímal a pokud to vnímá podobne jako já (psy nesnáším, promiň), tak mu to vůbec nedochází, co pro tebe ten pes znamenal, že je to podobné, jako když zemře někdo z rodiny… Ale i tak tě měl podržet a zůstat doma :srdce:

On k němu neměl žádný vztah, asi mu ani nebyl moc sympatický.. Ale loni, když umřel náš pes, tak se z toho celý sesypal, ani nebyl schopen zařídit mu pohřeb, tak to bylo na mně a musela jsem být ta silnější, přestože to byl původně můj pes a přítel s ním strávil jen posledních 5 let..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.21 20:38

Tím chci říct, že má nedávno osobní zkušenost, jaké to je, když pejsek umře.. Do týdne koupil štěně, na které se hned upnul, úplně stejné jako byl náš pes

• Citovat
  • Nahlásit
5400

Nám psa kdysi otrávili, bolí to dodnes :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483

Ja te naprosto chápu a mrzí mě to. Pro někoho je pes členem rodiny a jeho ztráta je velmi náročná, pro někoho to skoro ani nestojí za řeč. Tvuj partner asi bude patřit do te druhé skupiny, takže těžko říct, kolik pochopení od nej dostaneš.
Každopádně si myslím, ze nejaka pitka s kamarády klidně mohla počkat a měl být s tebou doma. Taky bych byla smutná, o to víc ze nemám oporu a komu se vybrecet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8395
28.5.21 20:42

Je mi to líto, vím jak ti je, máme to za sebou celkem nedávno.
Ale příteli to neměj za zlé, pokud k němu neměl vztah, tak nemůže nikdy truchlit jako ty, nechápe a necítí tu bolest.
Drž se. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.21 20:45
@Any9 píše:
Ja te naprosto chápu a mrzí mě to. Pro někoho je pes členem rodiny a jeho ztráta je velmi náročná, pro někoho to skoro ani nestojí za řeč. Tvuj partner asi bude patřit do te druhé skupiny, takže těžko říct, kolik pochopení od nej dostaneš.
Každopádně si myslím, ze nejaka pitka s kamarády klidně mohla počkat a měl být s tebou doma. Taky bych byla smutná, o to víc ze nemám oporu a komu se vybrecet.

Já to právě beru jako hrozne zklamání, že tady pro mě není, když ho zrovna potřebuji, nevím, jak to řešit dál, mám pocit, že to hodně otraslo stabilitou našeho vztahu.. Vím, že teď na něj nemám náladu, nebudu mít chuť s ním zítra komunikovat, prostě nevím, zda v tomhle pokračovat, nebo to zabalit, prostě se to ve mně bije…
Kdybychom měli třeba spolu program a jeho dobrý kamarád měl nějaké trápení, tak bych ho tam hned poslala a náš program by se odložil, ale proc to nefunguje i opačně?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.21 20:47
@Stevia píše:
Je mi to líto, vím jak ti je, máme to za sebou celkem nedávno.
Ale příteli to neměj za zlé, pokud k němu neměl vztah, tak nemůže nikdy truchlit jako ty, nechápe a necítí tu bolest.
Drž se. :kytka:

Chápu, že netruchli, on neřešil ani když nam umřel kohout nebo králíček, ale mrzí mě, že mysli jen na sebe a není ochoten tady se mnou a pro mě být, i když ho o to výslovně požádám

• Citovat
  • Nahlásit
14448
28.5.21 20:49

Chápu o co ti jde. O tu podporu, kterou u něj nemáš a že se rozhodl pro kamarády místo aby tě podržel. Je to blb.
Upřímnou soustrast :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.21 21:01
@kaja00 píše:
Chápu o co ti jde. O tu podporu, kterou u něj nemáš a že se rozhodl pro kamarády místo aby tě podržel. Je to blb.
Upřímnou soustrast :hug:

Jj… A vše se teď ve mně pere, vztah kvůli tomu úplně zahodit nechci, ale hodně tím u mě klesl a nějak nevim, jak k tomu přistoupit.. Asi bude nejlepší se sbalit a na pár týdnů odjet, nechat tomu čas, ať pak mohu přemýšlet s čistou hlavou

• Citovat
  • Nahlásit
49
28.5.21 21:04
@Anonymní píše:
Já to právě beru jako hrozne zklamání, že tady pro mě není, když ho zrovna potřebuji, nevím, jak to řešit dál, mám pocit, že to hodně otraslo stabilitou našeho vztahu.. Vím, že teď na něj nemám náladu, nebudu mít chuť s ním zítra komunikovat, prostě nevím, zda v tomhle pokračovat, nebo to zabalit, prostě se to ve mně bije…
Kdybychom měli třeba spolu program a jeho dobrý kamarád měl nějaké trápení, tak bych ho tam hned poslala a náš program by se odložil, ale proc to nefunguje i opačně?

Rozhodně bych nepřemýšlela kvůli této situaci, jestli bych to neměla zabalit… teda jako možná jo - naštvaná, bolavá, zklamaná…ale rozhodně bych mu něco takového neřekla. Některé vyřčené věci nejdou vzít zpět. Klidně se naštvi, nemluv s ním, dej mu to „sežrat“, ale rozhodně bych si dávala pozor na to, co v naštvanosti řekneš…to by teprve mohlo otřást stabilitou vašeho vztahu:-(
Nezachoval se dobře - i kdyby neměl k psovi žádný vztah, tak k tobě ho má a ty jsi ho požádala o pomoc, o podporu…měl tu pro tebe být… ale je to bouřka, která se přežene…Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
28.5.21 21:04

Asi by mi to bylo lítou, jako tobě a byla bych naštvaná :/ a jednak chápu, že lze k němu neměl žádný vztah, ale když říkáš, že si ho poprpsila aby zůstal s tebou doma, tak bylo od něj trochu špatně, že i tak šel pryč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
28.5.21 21:07

Jakekoli zvire, ktere clovek ma a chova je clen rodiny.My jsme doma vzdy breceli vsichni. Nechapu, jak nekdo muze byt treba tak bez citu, ze dokaze zvireti ublizit :cert: Ale karma je zdarma ;) Mozna tvuj partner mel vic rad pejska, co jste meli doma, ale to ho vubec neomlouva v tom, ze ti mel byt oporou.Drz se, vim jak to boli :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
28.5.21 21:09

Pokud by po mně manžel chtěl zrušit oslavu kulatin proto, že jeho rodičům umřel pes, myslela bych si, že se zbláznil nebo si dělá srandu. Chápu, že někdo psy bere jako členy rodiny, ale pořád je to jen zvíře, ne člověk. Chápu, že jsi smutná a že nechceš být sama. Ale chapu i jeho. Kulatiny dobrého kamaráda nejsou žádný „takových ještě bude“. Jo bude, za dalších 10 let. Určitě bych chlapa nenazvala blbem. Neměj mu to za zlé, on k tomu psovi evidentně moc vztah nemel, nemůže pochopit tvoji bolest. A i přesto ti řekl, že tě rád podpoří a bude s tebou, akorát o den později. Snaží se, tak to přijmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat