Do kolektivu po mmr

4621
30.1.16 22:51

Do kolektivu po mmr

Ahoj holky, měla bych dotaz k očkování mmr. Dcera 19 m mi nastupuje do soukromé školky, ovšem nejspíš bude problém s tím, že zatím nemá naočkované spalničky (nechtěla jsem očkovat na podzim z důvodu zvýšené nemocnosti). Bohužel musím nastoupit do práce, tak bude nutné jí mmr doočkovat. Doma jsme všichni zdraví, takže tady problém není, ovšem zajímá mě, jestli, resp. jak dlouho po očkování by se měla vyhýbat kolektivu, ve školičce jsou asi 3 děti, takže žádný ráj bacilů, ale přecejen mám z toho obavy… díky za odpovědi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1582
30.1.16 23:08

Neslyšela jsem o tom, že by se děti po mmr měly vyhýbat kolektivu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1582
30.1.16 23:09

Totiž jde o to, aby v době očkování byla zcela zdravá. I kdyby přišla po očko do styku s nemocným dítětem, na ni to vliv nemá. Jestli myslíš jako špatnou reakci na vakcínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
30.1.16 23:16

@hmvpapir Jeden z nežádoucích účinků dle příbalového letáku je snížená imunita, takže jsem měla na mysli spíš to, aby něco nechytla a nerozjelo jí to nějakou brutální reakci…
možná plaším, nevím, ale mám z tohoto očkování docela strach, tak se radši zeptám, než abych něco zanedbala :)
jestli je to tak jak píšeš tak je to fajn :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
30.1.16 23:40

Tak ja bych pockala tech 10-14 dni cca, nebo az odezni pripadna reakce. Takze tak za tri tydny po ockovani mi prijde ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
31.1.16 00:05

Pokud to je jen trochu možný, 14 dní po očku bych ji do kolektivu nedávala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12066
31.1.16 00:37

@geilens Já syna nedala dalších 14 dní. Pokud by reakce byla, tak déle. Důvod je ten, že MMR je živá vakcína, takže je u ní inkubační doba. Pokud by dítě něco v průběhu těch 14 dní chytlo, tak by to mohlo zhoršit případnou reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
31.1.16 00:50
@Kakachna píše:
@geilens Já syna nedala dalších 14 dní. Pokud by reakce byla, tak déle. Důvod je ten, že MMR je živá vakcína, takže je u ní inkubační doba. Pokud by dítě něco v průběhu těch 14 dní chytlo, tak by to mohlo zhoršit případnou reakci.

Jj přesně o to mi jde :-) díky za názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
31.1.16 05:58

Až se mi syn do uzdraví, už budeme muset na 2.dávku MMR. Jak píšou holky, dalších 14dnu ho do školky nedam, ale jinak návštěvy babiček a pod. hrotit nebudu. ;)

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
31.1.16 08:33

Já jsem teda dělala vše jako dřív. Chodila s malým na cvičení dokonce i na plavání a vše bylo ok. Ale on neměl žádné extra reakce ani na předchozí očkování. Doktorka mě ani neupozornila, že bych měla změnit režim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
31.1.16 08:37

Já bych to nehrotila a klidně ji do školky dala - kor do takhle malé. ale zase - dát ji do školky, kde to budu platit a půjdu do práce když spíš počítám s tím, že cca za 10 dní bude můt horečku…tak to bych radši s ní počkala doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71473
31.1.16 09:21

U první mi ještě nikam nechodila, tak to byla doma, ale u druhé dávky šla do školky rovnou od doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12066
31.1.16 09:32

Tak nám to řekli i v očkovacím centru. Alespoň 3 dny před a 14 dní po. Jinak úplně normální režim, všichni v rodině musí být zdraví, MMR by se neměla očkovat v létě a hlavně ne po příletu z dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama