Doba nakažení - omicron

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.1.22 16:42

Doba nakažení - omicron

Ahoj, jsem z toho už trochu blázen, tak se chci ujistit a zeptat. Člen rodiny, od soboty příznaky, v pondělí na PCR a je pozitivní. Bydlíme všichni ve stejném domě a jsme spolu. Za jak dlouho to od nej můžu/ mohla jsem chytnout? A kdy mi mohou propuknut případně příznaky? A jak dlouho je člověk s omicronem infekční? Ptám se, kdy je nejlepší jít na PCR, aby případně odhalil infekci.

Moc děkuju!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38954
25.1.22 16:49
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem z toho už trochu blázen, tak se chci ujistit a zeptat. Člen rodiny, od soboty příznaky, v pondělí na PCR a je pozitivní. Bydlíme všichni ve stejném domě a jsme spolu. Za jak dlouho to od nej můžu/ mohla jsem chytnout? A kdy mi mohou propuknut případně příznaky? A jak dlouho je člověk s omicronem infekční? Ptám se, kdy je nejlepší jít na PCR, aby případně odhalil infekci.Moc děkuju!

tak říkají, že nakažlivost je dva dny zpět. Ale můžou být výjimky oběma směry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.22 16:58

Manžel v sobotu Příznaky, v úterý pozitivní test. Já s dcerou test ve čtvrtek a negativní. No a v neděli příznaky u mě, na testu Jsem byla dnes. Takže u nás týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9387
25.1.22 16:59

Nakažlivost nevím, ale já jsem měla příznaky až 3 dny poté, co mi vyšel pozitivní PCR. Syn až čtvrtý den po kontaktu s nakaženým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
25.1.22 17:15

Já pozitivní od středy, jedno dítko od víkendu, chlap ode dneška, druhé dítko zatím pořád nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
25.1.22 17:22

Já měla kontakt v sobotu, pcr test následující čtvrtek mi vyšel negativní, ale v neděli potom mi začaly příznaky, na pohotovosti mi udělali antigenni test a vyšel pozitivní, pcr následující den ho potvrdil. Takže příznaky až 7 dní po kontaktu. Pcr test který se obecně doporučuje 5 dní po kontaktu byl moc brzy. Sama teď řeším kdy poslat na pcr dceru abych měla jistotu že vyšel správně. Nechci nic riskovat abych ji neposlala do školky infekční. Je sice pěkný, že nám karanténu zkrátili na 5 dní ale to bude mít za následek že budou všude pobíhat infekční jedinci. I když teď už je to asi stejně chytí každé, tak je to jedno :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4681
25.1.22 17:31

My jsme to měli obden, ve čtvrtek příznaky muž, sobota děti, pondělí já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30135
25.1.22 17:32

Moje dite prvni priznaky od stredy, v patek negativni ( ale asi spatnej odber), v pondeli uz temer bez priznaku, pozitivni. Druhe ma stejne priznaky od vcera( pondeli), test v patek i v pondeli negativni, meli jsme jet na hory, proto ty testy tak za sebou. Jde znovu zitra a doufam v pozitivitu. Nehodlam v karantene sedet dele, nez je nutno. Mne neni nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
25.1.22 17:51

Dcera kontakt ve středu. Příznaky hned v sobotu, já hned po ní v neděli a další dítě hned v pondělí. Dcera a já v pondělí pozitivní test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6336
25.1.22 17:53

Do dvou dnů a padlo nás 8, oslava narozenin :lol: jen 2 tomu utekli. Ti měli nedávno deltu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11920
25.1.22 17:55

Dcera příznaky od čtvrtka, v sobotu antigen negativní, v neděli už pozitivní, potvrzeno PCR. Nikdo další v rodině to nechytil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
25.1.22 17:55

Já pozitivní s dcerou od minulého pondělí, dcera už chodí do školy a ja bohužel pořád na hromadě, mě se to drží 😪 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3496
25.1.22 18:54

U nás 2 dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5777
25.1.22 19:27
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem z toho už trochu blázen, tak se chci ujistit a zeptat. Člen rodiny, od soboty příznaky, v pondělí na PCR a je pozitivní. Bydlíme všichni ve stejném domě a jsme spolu. Za jak dlouho to od nej můžu/ mohla jsem chytnout? A kdy mi mohou propuknut případně příznaky? A jak dlouho je člověk s omicronem infekční? Ptám se, kdy je nejlepší jít na PCR, aby případně odhalil infekci.

Moc děkuju!

já ti napíši jak je to u nás. Já příznaky v pátek odpoledne, v sobotu pozitivní antigen. V sobotu příznaky dcera. V neděli celá rodina PCR a pozitivní jsme všichni. Manžel a druhé dítě bez obtíží. Kdyby nebyl nastavený tak hloupý systém karantén a izolací jako je, tak bych ty bezpříznakové netestovala. Ale každý další pozitivní v rodině pošle znovu do karantény i toho co už končí izolaci a nakazil ostatní v rodině. Prostě hloupost, ale je to tak. Tak jsem ráda, že to máme všichni stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
25.1.22 20:48
@Lucka1111 píše:
já ti napíši jak je to u nás. Já příznaky v pátek odpoledne, v sobotu pozitivní antigen. V sobotu příznaky dcera. V neděli celá rodina PCR a pozitivní jsme všichni. Manžel a druhé dítě bez obtíží. Kdyby nebyl nastavený tak hloupý systém karantén a izolací jako je, tak bych ty bezpříznakové netestovala. Ale každý další pozitivní v rodině pošle znovu do karantény i toho co už končí izolaci a nakazil ostatní v rodině. Prostě hloupost, ale je to tak. Tak jsem ráda, že to máme všichni stejně.

To pořád platí to s tou izolací v rodině? Že když jsme my s dcerou teď, tak až půjde manžel v pátek, tak kdyz bude pozitivní, budeme mít my zase karanténu? Co zvM v okolí rodiny, tak někomu ještě dojížděla izolačka a ty první už normálně fungovali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat