Covid v jedné domácnosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.1.22 08:53

Covid v jedné domácnosti

Ahoj, zajímalo by mě, zda někdo nemáte podobnou zkušenost a jak to chodí. Máme doma pozitivního, kterému v sobotu propukli příznaky, včera večer mu test vyšel už pozitivní. Za jak dlouho to můžu od něj chytnout a být infekční i já? Včera večer jsem si taky dělala test a negativní. A druhá otázka, je možné to vůbec nechytit a případně jak je to možné?
Děkuju! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14745
24.1.22 08:54

Je možné to nechytit. Já jsem začala mít příznaky ve čtvrtek večer a manžel v sobotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56475
24.1.22 08:56

Omikron asi hned. Ale jinak jo, je možné to nechytit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19256
24.1.22 08:58

U nás jsem teď pozitivní já, od pátku. Ve čtvrtek jdeme všichni na test a budeme čekat kdo to chytí a kdo ne.
Co mám v okolí, tak výsledek je dosti nejistý. Někde to chytili všichni postupně, někde nikdo, někde jen jeden…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 08:58

Já se modlím, aby to ode mě nechytil devitimesicni syn. :roll: Zatím snad dobrý, příznaky mám od pátku a on je pořad v pohodě. Tak doufám.

Jinak inkubační doba omikronu je prý 2-3 dny.

• Citovat
  • Nahlásit
9593
24.1.22 08:59

Já měla pozitivní test v pondělí a chytil to jenom starší syn. Manžel a mladší ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73681
24.1.22 09:00
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě, zda někdo nemáte podobnou zkušenost a jak to chodí. Máme doma pozitivního, kterému v sobotu propukli příznaky, včera večer mu test vyšel už pozitivní. Za jak dlouho to můžu od něj chytnout a být infekční i já? Včera večer jsem si taky dělala test a negativní. A druhá otázka, je možné to vůbec nechytit a případně jak je to možné?
Děkuju! :kytka:

Mám v okolí spoustu rodin, kde nebyl pozitivní nikdo další. Otázka je, zda nebyla nebo chyba testování. Já bych se na to vybodla. Prostě dodržet karanténu a dlabat nato, pokud vám nic nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2455
24.1.22 09:09

Nase 4leta dcera mela v pondeli pozitivni kontakt ve skolce. V patek rano ji propukly priznaky, mela pozitivni domaci AG test.

11mesicni se priznaky prijevily v patek vecer - celou sobotu mela horecku pres 40, evidentne ji hrozne bolela hlava, protoze bezne i ctyricitky horecky zvlada uplne v pohode, ale ted byla strasne uplakana. Cipek vzdy zabral na horecku i na bolest. V nedeli uz jen 39,2, od pondeli bez teploty. Ale strasne ji boli kaslani :(

Ja jsem zacala pokaslavat v sobotu, v noci pak uz horecka, bolest hlavy, kasel, poceni.

5lete a 7lete zacaly priznaky v nedeli. Manzelovi dnes rano.

Dnes pujdeme na PCR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
24.1.22 09:09
@Anonymní píše:
Já se modlím, aby to ode mě nechytil devitimesicni syn. :roll: Zatím snad dobrý, příznaky mám od pátku a on je pořad v pohodě. Tak doufám.Jinak inkubační doba omikronu je prý 2-3 dny.

Od nakažení, ne od prvního kontaktu. Nakazit se můžeš klidně za týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
24.1.22 09:11

U omikronu je to rychlé, inkubační doba prý dva až pět dní. Řešili jsme to nedávno, muž to přinesl z práce. Předminulý pátek příznaky, ale antigen negativní, v pondělí minulý týden už jasně pozitivní. Izolovala jsem ho v jedné místnosti, ve společných prostorách nosil respik. Mně některé dny nebylo moc dobře, ale antigeny opakovaně negativní. :nevim: Tak nevím. Na PCR jsem ale doteď nešla (velké fronty). Chytl to zřejmě od kolegy, jeho manželka to ale nechytla a to se ani nijak neizoloval od ní. Taky by mě zajímalo, jak to funguje, že někdo jo a jiný ne… Asi vliv všeho, virové nálože, imunity, očkování… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22052
24.1.22 09:20

My meli covidatko doma minuly tyden. Manzel a starsi syn pozitivni, ja a mladsi jsme to nechytli, PCR jsme meli negativni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 09:24

U nás já v úterý pozitivní antigen, potvrzeny na PCR. Ostatní v úterý negativní, včera opět testy a opet negativní. Já 3 x očkovaná a Covid jsme měli před rokem touto dobou, to ho nechytil mladsi. Takže je to stejná pravdepodobnost jako u pohlaví ditete 50:50. Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
1984
24.1.22 09:27

Mě to vypuklo v pondělí (asi jsem to dotáhla z práce), manžel měl pozitivní test až v sobotu, ale příznaky už ve čtvrtek. Jak jsme na tom s infekčností, to neumím říct. Budu doufat, že to nechytíte všichni, je to ohavná nemoc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 09:28

@Havlova asi nerozumím?

• Citovat
  • Nahlásit
67424
24.1.22 09:29

Je možné nechytit. Ale u nás ještě delta, chlap pozitivní antigen ve čtvrtek, v pondělí pcr pozitiv, příznaky od středy předchozího týdne. Syn příznaky od pondělí, ve čtvrtek pozitiv pcr- roční mimco, já šla na test s ním, nic mi nebylo, pozitivní a příznaky až za 4 dny po pozitivním testu :think: takže defakto rozestup téměř 14 dní od nakažení u muže :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat