Covid v jedné domácnosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
24.1.22 22:33

Třeba sem. Potřebuju se vypsat. Jsem strašně naštvaná na manžela. Starší dítě se nakazilo ve škole Covidem, takže jsme byli v karanténě. Během karantény muže začalo škrábat v krku, další den horečka. Udělala jsem mu antigen a byl pozitivní. Následující dne (včera) taky horečka, po Ibalgunu byla pryč a zbytek dne jen rýma. Dnes už mu bylo dobře a ač jsme ještě dnes v karanténě, tak večer vyrazil hrát hokej. Předtím jsem mu i přes jeho mírné protesty udělala další antigenní test a dvě čárky vyskočily okamžitě a silnější než před 2 dny. Ale to ho nezastavilo, nezájem, přece „Nic mi není.“ a dál ho nic nezajímá a na můj apel, ať kouká zůstat doma a neprská viry na spoluhráče akorát odpoví „Stejně říkali, že nakazí všichni, tak co!“ Prostě ohled na ostatní nula. Zítra se chystá do práce, antigenní test mu prý pozitivní nevyjde, dělají si je tam sami, tak že si to zařídí. Dělá v IT, open office, může mít home office třeba pořád, ale přece nebude s námi doma! Blbec! :pocitac: JÁ chci, JÁ nebudu, ohled na ostatní nula. Na PCR jít odmítl. Roušky a nedej bože respirátory nikdy nepoužíval. Vylíčila jsem to telefonicky aspoň tchyni, chtěla si v pátek vzít na procházku mimino a o víkendu u ní měl být školák, tak jsme to raději zrušily (školák už bude neinfekční, ale muž by ho k matce vezl a mimino budu testovat jen když bude mít příznaky) a říkala, že mu zavolá a taky mu vynadá. Teď s ním nemluvím a to ho nějak štve, prý toho má dost. :zed: :roll:
Konec výlevu, rozvádět se s ním asi nebudu ani nemohu, ale vážit si ho už moc nebudu.

• Citovat
  • Nahlásit
767
24.1.22 22:35

@Janča6
děkuju. Manžel měl právě covid, ale byl na PCR testu bez zjištění varianty, Tak teď nevíme, jestli měl ještě deltu, nebo už omikron.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
24.1.22 22:37
@Flyingfrog píše:
Píšu, že dle příznaků. Obecně rýma, bolest hlavy a krku (to vše já). Otec a syn prakticky bez příznaků.
Naše vzorky nebyly testované na mutaci.

Co vím, tak většina mých známých, co si prošla deltou, tak měli teplotu a aspoň zakašlali. To my ne.

Mě ještě bolela podpaží.

Je mi jasné, že jste to poznali podle příznaků. Ale zajímaly mě ty příznaky - JAKÉ byly. Děkuju za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
24.1.22 22:42
@Anonymní píše:
Třeba sem. Potřebuju se vypsat. Jsem strašně naštvaná na manžela. Starší dítě se nakazilo ve škole Covidem, takže jsme byli v karanténě. Během karantény muže začalo škrábat v krku, další den horečka. Udělala jsem mu antigen a byl pozitivní. Následující dne (včera) taky horečka, po Ibalgunu byla pryč a zbytek dne jen rýma. Dnes už mu bylo dobře a ač jsme ještě dnes v karanténě, tak večer vyrazil hrát hokej. Předtím jsem mu i přes jeho mírné protesty udělala další antigenní test a dvě čárky vyskočily okamžitě a silnější než před 2 dny. Ale to ho nezastavilo, nezájem, přece „Nic mi není.“ a dál ho nic nezajímá a na můj apel, ať kouká zůstat doma a neprská viry na spoluhráče akorát odpoví „Stejně říkali, že nakazí všichni, tak co!“ Prostě ohled na ostatní nula. Zítra se chystá do práce, antigenní test mu prý pozitivní nevyjde, dělají si je tam sami, tak že si to zařídí. Dělá v IT, open office, může mít home office třeba pořád, ale přece nebude s námi doma! Blbec! :pocitac: JÁ chci, JÁ nebudu, ohled na ostatní nula. Na PCR jít odmítl. Roušky a nedej bože respirátory nikdy nepoužíval. Vylíčila jsem to telefonicky aspoň tchyni, chtěla si v pátek vzít na procházku mimino a o víkendu u ní měl být školák, tak jsme to raději zrušily (školák už bude neinfekční, ale muž by ho k matce vezl a mimino budu testovat jen když bude mít příznaky) a říkala, že mu zavolá a taky mu vynadá. Teď s ním nemluvím a to ho nějak štve, prý toho má dost. :zed: :roll:
Konec výlevu, rozvádět se s ním asi nebudu ani nemohu, ale vážit si ho už moc nebudu.

No, tak tento přístup taky odsuzuju. Nesmírně sobecké vůči druhým. To je teď ale takové zaklínadlo spousty lidí - na všechno kašlu, stejně říkali, že to chytnou všichni. Ale všichni to rozhodně chytnout nechtějí a někteří se chtějí co nejvíc chránit jako doteď. Ale budou úplně bez šance, pokud většina se bude chovat jako váš muž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 23:27
@Anonymní píše:

Hezký. A všichni s kterými je v kontaktu to vědí, že je pozitivní? Jestli ne tak je to pablb.
Ale taky mám doma podobného. Jen ten můj nosí respirator a v práci je sám. A každého kdo s ním má přijít do kontaktu informoval, že může být pozitivní. Ten můj si ani neudělá antigen :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
2455
24.1.22 23:42
@Giovanna1 píše:
@Janča6
děkuju. Manžel měl právě covid, ale byl na PCR testu bez zjištění varianty, Tak teď nevíme, jestli měl ještě deltu, nebo už omikron.

Ja jsem mela nactene, ze u omikron je typicke nocni poceni (coz jsme mely 3 z 5, manzelovi se to ted rozjizdi, tak uvidime, jake bude mit priznaky), ryma (tu mame vsechny, nekdy je i u delty, ale u omikronu je castejsi) a ze u nej nebyva ztrata chuti a cichu (i kdyz nejstarsi dceri ted nechutna sunka, parky, banany, spagety, hovezi vyvar - jeji milovana jidla, i kdyz na ne ma velkou chut, tak ji proste nechutnaji).

Podle nasich priznaku jsem si byla “jista”, ze mame omikron. I detska sestricka (pri mem telefonatu ohledne zadanky na PCR test) po vyslechnuti priznaku hned zminovala omikron. No a laborator ho potvrdila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5140
24.1.22 23:55
@Giovanna1 píše:
Je mi jasné, že jste to poznali podle příznaků. Ale zajímaly mě ty příznaky - JAKÉ byly. Děkuju za odpověď.

Já: jako první tekutá rýma a škrábání v krku, rýma zesilovala, až z toho byla fakt hnusná a nepříjemná rýma (čirá), ucpané všechno, bolest hlavy, bolesti klubů a těla, únava, jeden večer zimnice, mluvení přes nos, jakoby zalehlé uši, absolutně bez teploty.

Dominující u všech okolo je rýma, oteklé sliznice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
25.1.22 01:24

My padáme jak mouchy taky postupně 🙄Nakazila se dcera (4r) minulý týden, ta prakticky bez příznaků, za týden potom muž (rýma, kašel, bolest těla), za dva dny po něm padla já (to stejný plus horečka a bolest hlavy) no a teď, zase po dvou dnech, tady sedím nad ročním prckem, který večer zimnice a vysoka horečka a každou chvilku se budí a pláče😒ještě, že nás není víc🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
25.1.22 07:52

Omyl

Příspěvek upraven 25.01.22 v 08:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
25.1.22 07:55
@Anonymní píše:
Hezký. A všichni s kterými je v kontaktu to vědí, že je pozitivní? Jestli ne tak je to pablb.
Ale taky mám doma podobného. Jen ten můj nosí respirator a v práci je sám. A každého kdo s ním má přijít do kontaktu informoval, že může být pozitivní. Ten můj si ani neudělá antigen :zed:

Tak u toho vašeho je to myslím docela v normě. Jako že respirátor nosí a aspoň upozorní 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
25.1.22 08:00
@Janča6 píše:
Ja jsem mela nactene, ze u omikron je typicke nocni poceni (coz jsme mely 3 z 5, manzelovi se to ted rozjizdi, tak uvidime, jake bude mit priznaky), ryma (tu mame vsechny, nekdy je i u delty, ale u omikronu je castejsi) a ze u nej nebyva ztrata chuti a cichu (i kdyz nejstarsi dceri ted nechutna sunka, parky, banany, spagety, hovezi vyvar - jeji milovana jidla, i kdyz na ne ma velkou chut, tak ji proste nechutnaji).Podle nasich priznaku jsem si byla “jista”, ze mame omikron. I detska sestricka (pri mem telefonatu ohledne zadanky na PCR test) po vyslechnuti priznaku hned zminovala omikron. No a laborator ho potvrdila.

Děkuju. Můj muž měl jako první příznak chrapot. Trochu cítil krk, ale jinak měl taky ucpané dutiny, rýmu, z rýmy pak trochu kašlal. Jinak mu nic nebylo. To noční pocení právě neměl, přitom to vsude uvádějí jako jeden z TOP znaků. Nevim, jestli je to tím, že mel nedávno booster, že to mel tak na pohodu. Doufame, že už to byl ten omikron, aby to mel teda za sebou, když už to chytl. A měl teď klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 08:06
@Anonymní píše:
Ale taky mám doma podobného. Jen ten můj nosí respirator a v práci je sám. A každého kdo s ním má přijít do kontaktu informoval, že může být pozitivní. Ten můj si ani neudělá antigen :zed:

Samozřejmě že neví. To by spoluhráči hnali! A v praci taky, tam se chystá teď. Nebyl tam od středy, protože pak jsme byli se školákem v karanténě. Ví to teď jeho matka a jestli neupustí od nápadu jet s otcem v pátek na lyže, tak mu taky zavolám, protože tchán má z Covidu celkem respekt. Já jsem byla i na PCR a negativní a včera antigenní test jsme měli já i školák taky negativní, ale školáka dnes ještě nechávám raději ještě doma, stejně mají všichni online výuku, protože učitelka učí z karantény.

• Citovat
  • Nahlásit
2455
25.1.22 08:07
@Giovanna1 píše:
Děkuju. Můj muž měl jako první příznak chrapot. Trochu cítil krk, ale jinak měl taky ucpané dutiny, rýmu, z rýmy pak trochu kašlal. Jinak mu nic nebylo. To noční pocení právě neměl, přitom to vsude uvádějí jako jeden z TOP znaků. Nevim, jestli je to tím, že mel nedávno booster, že to mel tak na pohodu. Doufame, že už to byl ten omikron, aby to mel teda za sebou, když už to chytl. A měl teď klid.

Snad jo, ten krk a ryma by tomu nasvedcovaly. A to nocni poceni nemusi byt u vsech, jak jsem psala u nas bylo u 3 z 5. Ovsem jedine spolehlive urceni varianty je skrz laborator.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
25.1.22 08:19

@Whitedog díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 11:01
@Anonymní píše:
Samozřejmě že neví. To by spoluhráči hnali! A v praci taky, tam se chystá teď. Nebyl tam od středy, protože pak jsme byli se školákem v karanténě. Ví to teď jeho matka a jestli neupustí od nápadu jet s otcem v pátek na lyže, tak mu taky zavolám, protože tchán má z Covidu celkem respekt. Já jsem byla i na PCR a negativní a včera antigenní test jsme měli já i školák taky negativní, ale školáka dnes ještě nechávám raději ještě doma, stejně mají všichni online výuku, protože učitelka učí z karantény.

Tak to bych ho pěkně kamarádům napraskala. Jako tohle je vrchol nezodpovednosti, já ani tak nemám problem s tím, ze by se s kamaradama dohodl ze je asi +, jestli jim ti nevadí. Ale nikomu to nerict a jít si hrát hokej je proste prasárna.

Můj chlap na opatření docela dlabe, ale proste reálně když teď přišla nemoc, tak nikam nejde.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat