Dobrý konec po předchozích potratech

K87
1
20.3.20 11:45

Dobrý konec po předchozích potratech

Dobrý den, kdysi jsem tady hledala informace a teď bych se chtěla podělit o svoji zkušenost a dodat vám všem sílu. Měla jsem 2 zamlklé a 1 biochemické těhotenství. Byla jsem snad na všech vyšetřeních - hormonální profil, štítná žláza, genetika, hematologie, hysteroskopie, manžel spermiogram. Nikde se nic špatného nenašlo. Gynekolog nás poslal do CARu a tam nám samozřejmě nabídli hned tu nejdražší variantu IVF cyklu. Pořád mi to vrtalo hlavou a nechtěla jsem do toho jít, dokud nebudu mít vyšetření z imunologie. Tak mi odebrali krev a zjistili, že mám zvýšený počet NK buněk(zabíjí embryo). Začala jsem dojíždět do Prahy k Mudr. Malíčkové, která mi sice nepomohla, ale dala mi s sebou Fraxiparine 4 ml, at si píchám po případném otěhotnění. Pořád jsem se bála otěhotnění a dalšího potratu, že jsem prosila gynekologa o další žádanku na imunologii. Poslední šance - Mudr. Ulčová Gallová z Plzně(genetička, imunoložka) taky nic nenašla a doporučila jen správnou životosprávu a vitamíny. Hned další měsíc jsem otěhotněla a začalo 9 měsíců plých obav, očekávání dalšího potratu a stresu. Gynekolog mi nasadil Utrogestan a když jsem mu řekla o doporučení píchání Fraxiparinu do břicha, řekl mi, že ano a od té doby mi ho předepisoval. Pochopila jsem, že v tomto množství krev neředí, ale zajistí správné proudění krve/živin placentou a zamezí nějakému ucpání tohoto proudění.
Těhotenství po všech těch útrapách dopadlo dobře a mám krásné půlroční miminko. Bylo to hodně náročné, ale stálo to za to:-). Myslím, že ten Fraxiparine tomu hodne pomohl. Nechci nikoho nabádat, at běží k doktorovi a vyžaduje injekce Fraxiparinu, ale pokud má někdo podobný příběh jako já, tak abyste se poptaly u gynekologa, zašly k imunoložce, případně načetly něco o imunologii a prohledaly nějaké diskuze. Přeju všem moc štěstí, trpělivosti a dobrý konec:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3487
20.3.20 12:44

@K87 mám podobnou zkušenost ale přez ivf sem ve 22 TT píchám si clexan. Jsem po 3 zamlklejch do 11 TT. Nk buňky jen hraniční. Gratuju k miminku je to nas sen už 8let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
21.3.20 21:13

Mam stejnou zkusenost. Akorat ty potraty byly 4 a pak 1× mimodelozni. Dr. Malickova mi taky dala fraxiparine a hned od pozitivniho testu jsem pichala az do konce sestinedeli (mam trombofilni mutace). Mam zdravou holcicku a jsem si 100% jista, ze to je diky fraxiparine. Kazdopadne byl velky boj sehnat nekoho kdo mi to bude celou dobu psat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama