SOS těhotenství

Anonymní
9.3.20 21:18

SOS tehotenstvi

Ahoj holky. Tak jsem se dnes v praci dozvedela o tom, ze jsem tehotna. Potrebuji poradit. Kdyz mam gynekologa, ktery ordinuje na vice mistech a ja bych k nemu zitra nutne potrebovala jit, musim cekat az bude ordinovat, tam kde mam kartu? Nebo uz to je dneska vsechno pres pocitace? Jde o to, ze jsem v praci omdlevala unavou, zvracela, trosku spinim, boli me podbrisek. Do ctvrtka to nevydrzim. Dite bych si chtela nechat. Delam v praci 12-hodinove smeny. Nechci jit na rizikovy, ale myslite ze mi muze napsat neschopenku, jen nez se mi upravi ta nevolnost a to spineni? Jsem z toho hrozne nervozni. Muze to napsat treba zpetne, nebo je lepsi jit tam radeji opravdu hned zitra? Ja to asi v praci nevydrzim. Nemuzu ani spat. Dekuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

697
9.3.20 21:26

A co si tak vzít dovolenou než se dostanete k doktorovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3520
9.3.20 21:29

Když si na rizikovým tak máš normálně neschopenku. Dvanáctky nejsou v těhotenství podle mě vůbec vhodný. A šla bych hned zítra nebo mu aspoň zavolala. Může se ti něco stát a za to ti žádná práce nestojí. Standardně se chodí tam kde máš kartu ale pokud je to vážnější případ tak bych zajela na to jiný. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 21:32

@LilyJane

Tu mi nedaji. Hlavne nechci aby to v praci zatim vedeli. Chtela jsem ted jeden den dovoleny kvuli ctvrtecnimu pohrbu babicky a nedali mi ji, ze je ted malo zamestnancu. Ze si to nemuze dovolit.

• Nahlásit
  • Citovat
15252
9.3.20 21:33

Muze ti byt zle az do porodu (jako treba me), rizikove= neschopenka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1358
9.3.20 21:34

Jdi k Mudr. Neschopenku to může vystavit, ale ne kvůli 12tkam. To není důvod. Zaměstnavatel tě má přeřadit na 8, když si požádas. Vlastní zkušenost :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 21:35

@Srabek
Dekuji. Ja prave nechci aby to v praci vedeli. Zatim to tedy nechci. Proto jsem nechtela ten rizikovy, ale jinak to asi nepujde. Jde o to, ze se mi treba udela lepe a pak bych jeste chvili pracovala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.3.20 21:36

@mamina89 Jasny, to neni jen kvuli 12. Ale ze mi neni fakt dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
1067
9.3.20 21:43
@Anonymní píše:
@Srabek
Dekuji. Ja prave nechci aby to v praci vedeli. Zatim to tedy nechci. Proto jsem nechtela ten rizikovy, ale jinak to asi nepujde. Jde o to, ze se mi treba udela lepe a pak bych jeste chvili pracovala.

Taky jsem nechtěla aby to někdo věděl, neschopenku mi napsala obvodní lékařa, teď už jsem u svého gynekologa. Zavolej si tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 21:49

@Nykotynka

Takze si mam zajit k obvodnimu lekari a ten mi na pozadani vyda neschopenku? Nebo spis na poproseni… Protoze je jasne, z ceho tu nevolnost mam. Lhat mu nebudu. na to, jsem zase srab, abych se vymlouvala na strevni chripku. :-D A ve ctvrtek bych zasla na gyndu a pak by se videlo co dal…ale je to od obvodaka laskavost…mam mu za to koupit bonbonieru? Ja vim, ze se to v praci jednou dozvi, ale ted to fakt nechci. Potrebuji sama cas to vstrebat.

• Nahlásit
  • Citovat
1067
9.3.20 22:01
@Anonymní píše:
@NykotynkaTakze si mam zajit k obvodnimu lekari a ten mi na pozadani vyda neschopenku? Nebo spis na poproseni… Protoze je jasne, z ceho tu nevolnost mam. Lhat mu nebudu. na to, jsem zase srab, abych se vymlouvala na strevni chripku. :-D A ve ctvrtek bych zasla na gyndu a pak by se videlo co dal…ale je to od obvodaka laskavost…mam mu za to koupit bonbonieru? Ja vim, ze se to v praci jednou dozvi, ale ted to fakt nechci. Potrebuji sama cas to vstrebat.

Normálně jsem doktorce řekla o co jde že jsem těhotná a pracuju na tři směny, myslím že si neschopenku můžou potom předat. Jestli ti není dobře nepodceňuj to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 22:07

@Nykotynka Dobre. Dekuji. Ja jenom, ze jestli jsem teprve ve ctvrtem tydnu, tak pry stejne na ultrazvuku neni nic videt a je to hrozne brzy na to, chodit na gynekologii, ze objednavaji az treba v 8. nebo 9. tydnu. Ted jsem to cetla na netu. No. Uvidim, jak mi bude. Uz nemam silu to resit. Jsem jako tatar. Diky moc holky za trpelivost. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
1067
9.3.20 22:11
@Anonymní píše:
@Nykotynka Dobre. Dekuji. Ja jenom, ze jestli jsem teprve ve ctvrtem tydnu, tak pry stejne na ultrazvuku neni nic videt a je to hrozne brzy na to, chodit na gynekologii, ze objednavaji az treba v 8. nebo 9. tydnu. Ted jsem to cetla na netu. No. Uvidim, jak mi bude. Uz nemam silu to resit. Jsem jako tatar. Diky moc holky za trpelivost. :-D

Já šla na pátém týdnu a byla tam bublinka i to mě dojalo.Dej vědět jak si dopadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
9.3.20 22:12

Neschopenku může vystavit praktický lékař a pak tě předat na gyndu. Měla jsem to tak stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
9.3.20 22:41
@Anonymní píše:
@NykotynkaTakze si mam zajit k obvodnimu lekari a ten mi na pozadani vyda neschopenku? Nebo spis na poproseni… Protoze je jasne, z ceho tu nevolnost mam. Lhat mu nebudu. na to, jsem zase srab, abych se vymlouvala na strevni chripku. :-D A ve ctvrtek bych zasla na gyndu a pak by se videlo co dal…ale je to od obvodaka laskavost…mam mu za to koupit bonbonieru? Ja vim, ze se to v praci jednou dozvi, ale ted to fakt nechci. Potrebuji sama cas to vstrebat.

Já také nechtěla, aby to v práci někdo věděl, dokud to nebude jisté. Já tedy zvracela, ještě než jsem zjistila, že jsem těhotná. Doktorce se to nějak nezdálo a tak mi vzala krev a hned druhý den volala, že jsem těhotná. Nicméně jsem u ní měla neschopnost až do vydání těhotenské průkazky což bylo cca 12 týdnu, pak předala neschopnost na gyndu. Taky jsem se chtěla vrátit do práce s tím, že nevolnosti ustanou. To se nestalo a já zvracela ještě 3 dny před porodem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama