Dočasná nebo trvalá krize?

Anonymní
24.8.11 13:03

Dočasná nebo trvalá krize?

Ahoj holky!

Nevím, jestli se jen potřebuju vypovídat a nebo poradit.

Při MD jsem si dodělávala vysokou a manžel který dělá na směny rekonstruoval domeček. Bydlíme u jeho rodičů ve dvou místnostech. Pořád jsme se hádali, hlavní důvod byl, že nepomáhám s vyřizováním a sháněním na stavbu a tak. Do toho Terezka moc nespala a byla mrzutá. Jenže kdykoliv jsem něco vybrala tak to manža zavrhnul s tím, že je to blbost, že neumím uvažovat reálně a tak podobně. Školu jsem dodělala teď v červnu a myslela jsem, že už bude všechno v pohodě.

Ale je to snad ještě horší. Pořád na mě křičí kvůli každé blbosti. Jak to, že není ještě oběd, omáčka je moc hustá, moc řídká, není nic k večeři? To ti a ti si vaří teplé večeře. Nebo mi vyčítá, že manželka jeho kolegy dělá ve stavebninách a jak sežene levně materiál na stavbu a já vůbec nic. Navíc mi bude končit v září RD a nemůžu najít práci. Takže mi předhazuje, že hlavně že mám školu ale práci si najít nemůžu a ta známá má jen učňák a jakou má pěknou práci ve stavebninách (z 8 tis. :zed: ) Jenže já si dělala tu školu hlavně proto, abysme se měli všichni dobře. Když vidím, kolik vydělává tchán s VŠ a co si všechno můžou dovolit a tak, tak prostě chci svým dětem dopřát to samé. A doufám, že si tu dobrou práci časem najdu. :oops: Jenže v dnešní době, navíc když manža dělá na směny, takže školka je jen na mně. :zed:

A to pominu to, že je na mě sprostý, což nikdy nebyl. Že jsem kráva a blbá, a nemožná a že mě bude muset asi jednu vlepit abych se vzpamatovala. Taky mě komanduje co a jak kdy jím. Já mu taky nevyčítám, že si dá večer u TV skleničku nutely. :nevim: Že támhle ta je po dvou dětech a jakou má postavu. A že jsem se před svatbou přetvařovala, že jsem úplně jiná. On byl před svatbou docela nervák, ale to se vytočil jen když mu něco nešlo nebo tak, ale poslední dobou ho vytočí fakt všecko. Taky mi předhazuje, že jsem tlustá (180 cm a 76 kg) a to jsem si nechala dát rovnátka a zhubla 9kg takže jsem na váze jako před svatbou. Jen mám prostě faldíky na břiše. Ale to jsem měla vždycky i před svatbou, já se nezměnila. Což mi předhazuje, že nechodím cvičit. Ale kdy? Když on tu věčně není nebo je v práci a kdo by hlídal Terezku?

Manža pořád říká, že půjdeme do poradny, ale já vím, že tam to prostě nemůžu všechno říct cizímu člověku, to nezvládnu. Nemluvě o tom, jak každou hádku obrečím. Tam bych to taky neustála.

Myslíte, že s tím jde ještě něco dělat. Včera v noci jsem z toho byla tak rozhozená, že jsem zkusila aspoň napsat maila do poradny. Píšou tam, že vyřizují i věci online.

Ufff to se mi trošku ulevilo, že to mám komu říct. Přivdala jsem se k manželovi 130 km a nemám se tu komu vypovídat. Kamarádky mám, ale ne až na takové intimnosti. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10052
24.8.11 13:08

To se ti divím že jsi ještě milého manžela neposlala do háje :cert: :cert: On by to jiště všechno uměl líp, tak mu řekni at si to dělá sám, že ty si místo toho ráda půjdeš zacvičit. Krize nekrize tvůj manžel je sprosté hovádko :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
24.8.11 13:09

Je mi tě fakt líto,a manžela bych nakopala do zadku teda,slušně řečeno ještě :roll: Určitě si nějakou práci najdeš a vzdělání do budoucna využiješ.Jen mě tak napadá,myslíš že nemá manžel jinou?Když na tobě hledá chyby v postavě atd,to už je docela dost.Máš se do něj taky pořádně obořit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3068
24.8.11 13:20

Bojím se, aby váš vztah vydržel. Protože to, co píšeš, je hrozný. Pochybuju, že by se to dalo zlepšit, protože muž vidí chyby úplně všude, mám pocit, že se mu nezavděčíš ničím. A kecy, že tě bude muset proplesknout, aby ses vzpamatovala, to je vrchol. Ponižuje tě, hledá chyby. Buď taková jaká jsi, nenech se dotlačit do jakéhokoli činnosti, aby ses mu zavděčila.
Moc radit nelze. Buď pomůže, když si budeš stát za svým, že jsi dobrá a hezká ženská, matka, manželka, a on zjistí, že jeho manipulace nefungují nebo je to blbé. Mám dojem, jestli on na tebe nežárlí, co všechno zvládáš, jemu asi stavba nejde, jak si představuje a připadá si méněcenný. Porodila jsi dítě, zhubla 9 kilo, při mateřské dodělala vš, to je hodně práce. Staráš se o celou domácnost. Nenech si to vzít. Postav se mu, že je debil a že tě na kolena nedostane :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1587
24.8.11 13:21

Tvůj muž si tě přestal vážit. Důvodů může být mnoho…Chlapi jsou prostě hovada nevděčný. Pakliže bys nevařila celej rok a pak jednou udělala teplou večeři, věz, že by mu bylo jedno, jak je ta omáčka hustá, hlavně by byl vděčnej, že něco dostal. Doufám, že chápeš pointu :). Tady se těžko radí, moje doporučení by bylo začít si jet sama na sebe, být krásná pro sebe, být šťastná pro sebe. Jezdit si za kamarádkama, tam můžeš i s malou, prostě se na něj vykašlat po „starací“ stránce. Až začne útočit, tak mu vysvětlit, že dokud se k tobě nebude chovat s respektem, tak prostě nejsi k dispozici (o sexu nemluvě). Pokud mu to nedocvakne a nezačnete oba na vztahu pracovat, tak se obávám, že dřív nebo později skončíš buď podváděná nebo mlácená. Hodně síly! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
714
24.8.11 13:23
Liduš88 píše:
Je mi tě fakt líto,a manžela bych nakopala do zadku teda,slušně řečeno ještě :roll: Určitě si nějakou práci najdeš a vzdělání do budoucna využiješ.Jen mě tak napadá,myslíš že nemá manžel jinou?Když na tobě hledá chyby v postavě atd,to už je docela dost.Máš se do něj taky pořádně obořit.

Já mu na to řekla, tak si mě neměl brát ale měl si vzít nějakou vychrtlici vychrtlou! Jinou asi nemá, to on má jako zásadu. Hlavně tvrdí, že i když se člověk rozvede, tak si najde někoho jiného s kterým nakonec dopadne stejně jako s tím prvním partnerem :pankac:

Příspěvek upraven 24.08.11 v 14:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3068
24.8.11 13:24

Souhlasím s Evou B., přesně tak to vidím. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3068
24.8.11 13:25
vesna píše:
.
Já mu na to řekla, tak si mě neměl brát ale měl si vzít nějakou vychrtlici vychrtlou! Jinou asi nemá, to on má jako zásadu. Hlavně tvrdí, že i když se člověk rozvede, tak si najde někoho jiného s kterým nakonec dopadne stejně jako s tím prvním partnerem :pankac:

To je nesmysl! Je to manipulace, aby ses náhodou nezačala ohlížet jinde. Tak to není! :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1587
24.8.11 13:30

To je blbost :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
24.8.11 13:31

Taky mi tohle manžel říkal,a pak jsem mu přišla ma emaily s bývalou.kdyby se to všas neutlo,tak nevim kam až by došli :-( Ale samozdřejmě,že ji mít nemusí,jen by jeho chování tomu tak nějak odpovídalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4886
24.8.11 13:39

Teda, to je mi tě líto… není jednoduché takové věci řešit :think: Holky tady určitě radí dobře, ať se zařídíš sama pro sebe a jemu dáš najevo, že nejsi automaticky jen jeho a pro něj,a le že si tě musí vážit :kytka:
a k té poradně: podle mě to není špatný nápad. třetí nezaujatá osoba určitě pomůže a neboj, tam klidně můžeš i brečet… Možná bych zkusila nejdřív oddělené sezení a pak až společné, ale podle mě (jestli chcete oba dva váš vztah zahránit) by to mohlo zafungovat, přece jen, když ti navrhne řešení někdo třetí (i když ti třeba mluví z duše), je lehčí ho přijmout.
držím pěsti, ať to vyřešíte a jste spokojení :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3068
24.8.11 13:41

Je to hrozné, ale zkus přemýšlet sama za sebe, jak bys to zvládla bez něj… ale jak si pak můžeš takového člověka vážit, milovat ho, spíš by ses ho měla bát :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3068
24.8.11 13:43

My s ex v poradně byli, bohužel zabrala jen asi na dva měsíce. Pak začal zase dělat problémy, a do půli roka od nás odešel. Pak jsem sama chodila a chodím pořád, k psycholožce. Moc mi i dětem to pomohlo, bez ní bychom to asi nezvládly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.8.11 13:44

Ahoj. Raději anonymně… Podobné diskuse jsou tu skoro každý den, až si říkám, že se svět a chlapi zbláznili nebo co :pocitac:
Holky radí dobře, zaměř se v první řadě na sebe, věnuj se tomu, co tě baví..
Manželovo chování mi opravdu zavání tím, že má ženskou, ale to musíš vědět sama.. Můj bývalý přítel taktéž měl veliké zásady, jak ctí rodinu, on by nikdy nepodvedl a kdesi co si, akorát velké řeči a skutek utekl, samozřejmě milenku měl :pocitac: :pocitac:
A jak píše Kima, popřemýšlela bych o té poradně, oddělených sezeních, mohlo by to pomoci.
Ale hlavně si musíš ujasnit ty, jestli chceš na vztahu pracovat dál a pokusit se to srovnat (jestli to vůbec lze) nebo ne :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.8.11 14:11

Radím ti z vlastní zkušenosti, nenech si to líbit! On si dovolí jen to, co ty dovolíš jemu. On ti kritizuje jídlo a ty mu stejně uvaříš další. Nic mu nevař, at si uvaří sám. A pěkně od plic mu řekni, co si myslíš o něm. A nakonec mu vmět, že jestli se nezačne chovat k tobě jinak a s úctou, tak že s ním skoncuješ. Že chceš žít s chlapem, který si tě váží a má tě rád a ne s někým, kdo tě ponižuje a nesnáší. U nás to bylo podobné, a říkala jsem si, než takhle, tak radši konec. Zařvala jsem na něj všechnu svojí zlobu, dala mu na vybranou, že to bylo naposled, co mě urazil a bud se bude ke mě chovat jako k partnerce nebo s ním končím a tečka a on koukal jak vrána. Od té doby si nic nedovolil. Já ale byla rozhodnutá to fakt ukončit, kdyby to pokračovalo.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama