Dočasné bydlení v maringotce

43
22.10.07 11:05

Dočasné bydlení v maringotce

Ahoj holky :wink: S přítelem plánujeme, že bychom koupili větší pozemek a postupně si tam postavili malej domeček. Ale do té doby, než bude obyvatelný, bychom tam bydleli třeba v maringotce. Čekam mimčo, tak by mě zajímalo, jestli by se úřady náhodou nezajímaly o to, jak tam žijeme a tak, aby nám kvůli nedokonalým podmínkám dítě nevzali. S možností po dobu stavby tam jen dojíždět nepočítáme, protože v dnešním světě plném nepřejících a loupeživých lidí to nejde. Budou tam totiž zvířata (kůň, kozy, slepice, ..) vypěstovaná úroda a materiál. Co myslíte, může mi sociálka něco, když bude dítko čisté, napapkané, v teple a spokojené? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
22.10.07 11:14

Teoreticky by Vám sociálka problémy dělat neměla. Já sem taky jednu dobu se starší bydlela v obytnym autě ale měla sem byt takže když po mě šli odvolávala sem na byt ( ale po mě šli na popud mé tehdejší „tchyně“ ). To by potom kolotočáři a cirkusáci nemohli mít děti páč mají obdobné podmínky jako je bydlení v maringotce, alespoň po určitou část roku… Myslím že když dítě bude mít zajištěno to co k životu potřebuje ( svůj koutek, postýlku, bude najedené, upravené ) neměl by být problém. Můj kamarád žije už dlouhodobě v maringotce a má to tam tak krásně zařízený že když tam sem nepoznám že nejsem někde v bytě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.10.07 14:45

Měli byste počítat s tím, že s novorozencem v maringotce jistě budete trnem v oku někomu z těch „nepřejících“ lidí , tím pádem se musíte obrnit trpělivostí a počítat s tím, že vás určitě budou navštěvovat ze sociálky… . Já bych do takového nepohodlí nešla, jsem zhýčkaná městem, teplou vodou a splachovacím zachůdkem. Rozhodně bych oželela koně a kozu a pronajala si byt někde poblíž staveniště, v nejhorším případě bych tam nechala bydlet jen mého muže. Jsem sobec? Asi jo, ale každý je jiný.
nepřihlášená Radina

• Nahlásit
  • Citovat
551
22.10.07 16:54

Ahoj,

bude-li maringotka plně vybavená, tak proč ne. Když bylo staršímu synovi 1 rok, tak jsme se přestěhovali do starého polorozbořeného RD (bez tekoucí teplé vody, zato s protékajícími odpady, vlhké, plesnivé, většina místností bez topení…), když jsem byla v 6. měsíci druhé těhotenství, tak jsme začli rekonstruovat a přestěhovali se do půjčeného bytu. Také jsem měla hrůzu, aby nám někdo děcka nesebral.

Zas na druhou stranu: domů Ti nemá kdo co lézt, maximálně dětská sestra hned po návratu z porodnice, ale i to se dá domluvit, buď že přijde třeba na adresu k rodičům (zatváříš se, že jsi s děckem tam) nebo že naopak dojdeš ty s děckem k nim do ordinace (to jsme tak teď domluvili my). Sociálka domů chodí opravdu buď na něčí udání nebo v případě rozchodu rodičů (zkontrolovat, jsou-li děti ve vyhovujících podmínkách a nemají být raději u toho druhého).

Nota bene, kdybys to chtěla opravdu vědět, zkus si zavolat (třeba pod cizím příjmením) na místně příslušnou sociálku a pohovořit si s nimi… :wink:

Hodně zdaru!

PS: Jo - a nemyslím si, že by takhle malému děcku pobyt na stavbě či v maringotce vadil. Na co ho zvykneš, to bude mít rádo. Horší je to se staršími - i proto jsme šli do náhradního bytu, bála jsem se, aby se 3 letý kluk (a to už je dost rozumný, mladší jsou horší) na stavbě nepřizabil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
22.10.07 17:20

Moncie,
moje kamarádka se s čerstvě narozenou Vendulkou přestěhovala na celé léto z domu vybaveného veškerým pohodlím do chaty vysoko v horách, vodu si ohřívali v kamnech a plíny prali v potoce.
Vzpomíná na to jako na nejkrásnější období svého života :lol: , čistý vzduch, klid, ticho, malá byla celou dobu venku.
Je pravda, že tam v horách ji sociálka nehledala :lol: , chci tím říct, že se dá v pohodě zvládnout nějaké to nepohodlí, studená voda apod i úplně malým miminkem.
Hodně štěstí! M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama