Dojezd do porodnice

19
29.5.17 15:29

Dojezd do porodnice

Zdravím!
Mám termín porodu až na konci července, ale pomalu začínám přemýšlet nad výběrem porodnice. Jsem z Pardubic a prvního synka jsem rodila tady, nicméně ta zkušenost nebyla zas až tak příjemná a tak jsem podle hodnocení ostatních vymyslela, že bych tentokrát jela do Ústí nad Orlicí. Neumím si ale úplně představit, jak to funguje, když je to hodina cesty - s tím, že auto nemáme, vezla by mě mamka, ta s tím sice počítá, ale pořád to znamená ještě o něco větší časovou rezervu, než se jí dovolám, než u nich doma vyhodíme toho staršího a tak. První porod mi vyvolávali kvůli cukrovce (což teď nebude potřeba, nemám ji), takže ani nevím jak dlouho to tak může trvat.
Jaký zkušenosti máte? Dá se to stihnout? Když to na mě přijde, mám tam třeba napřed zavolat, jestli mají místo? Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

ZuzaMi
29.5.17 15:34

To je horko těžko říct dopředu… může ti prasknout voda + kontrakce nikde, takže máš na vše čas.. nebo se rozjedou kontrakce, ale bude to nadlouho a bude taky čas se tam dopravit, nebo se můžou rozjet kontrakce rovnou po pár minutách a porodíš za dvě/tři hoďky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
12483
29.5.17 15:38

Do Ústí určitě předem volat nemusíš. Taky tam nejsem spádová a hlásit jsem s předem nemusela. Pokud neplánuješ překotný porod a vyjedeš dříve, ne ve chvíli kdy máš kontrakce po 3 minutách, tak by to mělo být naprosto v pořádku. Když si vezmu odlehlé části našeho okresu, tak s stejně nikdo dřív do porodnice nedostane. Pravda, ta delší cesta nemusí být úplně příjemná, ale vždycky se přece můžeš na poslední chvíli rozhodnout, že pojedeš do bližší porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
29.5.17 15:39

U druhého dítěte těžko říct. já ho rodila stejně dlouho jako první, známá zase porodila do 10 minut po příjezdu do porodnice a mají ji za rohem. jde o to, jestli chceš riskovat… nikdy nevíš dopredu, jak dlouho to bude trvat, pokud ti ho nevyvolají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
29.5.17 15:39

A nad HK jsi nepremyslela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
29.5.17 15:44

První porod vyvolaný a druhy prekotny. Takže ja bych to nestihla. Ale to nikdy nevíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483
29.5.17 15:46

Ještě mě napadlo, že máš skoro za rohem Chrudim a tam si to taky hodně chválí. Moje lékařka mi ji doporučovala jako alternativu k Ústí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
29.5.17 15:55

No, moje priority jsou Ústí - HK - Chrudim - Pardubice…
Takže asi prostě uvidím, jak daleko mi prcek umožní dojet :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70088
29.5.17 15:55

@Guinka To nikdy nevíš, já měla oba porody hodně rychlé, u druhého jsme jeli hned jak začaly první kontrakce, v porodnici za cca 11 minut a i tak se narodila 20 minut po příjmu a to se ještě cestou lehce sekla, takže já bych určitě nedojela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
29.5.17 15:59

Někd může být hodinka moc dlouho. První syn byla na světě 3:45 h. po začátku kontrakcí, s dcerou jsme dojeli tak za pět minut dvanást a to mám do porodnice cca 15 min. autem. A u třetího jako jedinného mi odtekla plodovka nekdy v 21. hod. a narodil se 4:15. Takže to může být všelijak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12736
29.5.17 16:23

Tak to zalezi, Jak to rychle postupuje. Ja videla, ze to jde rychle a mame to 45 min, takze jsme se okamzite zabalili a jeli. mala se narodila 58 min po zaparkovani auta u nemocnice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
29.5.17 16:43

Také mám termín na konci července. Nicméně počítám s tím, že v tu dobu bude v ústí pravděpodobně narváno, protože v tu dobu bude uzavřena porodnice v Rychnově nad Kn. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
29.5.17 19:07

Já přijela s druhou do porodnice a šla jsem rovnou na sál, máme to asi 20 min, hodinu bych se v autě kodrcat nechtěla, asi bych porodila cestou, ale to záleží, já bych volila něco blíž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17397
29.5.17 20:06

Tak ja treba jela s prasklou vodou, takze casu more, pred salem jsem byla jeste na rizikovem, protoze me uz nechteli pustit domu. Porod se rozjel za cca 12 hod, ale pak to byl takovy fofr, ze bych dojela jen tak tak a v aute bych hodne trpela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
3.6.17 20:58

@Guinka já bych asi tak daleko při druhém porodu nejela. Jedině taky maminku smířit s tím, že se možná bude rodit v autě. Jela bych jedině v tom případě, že by mi jenom odtekla voda a nebyly žádné kontrakce. On 2. porod není ten 1. a může to být celkem rychlovka. S 1. porodem bych klidně jela do Hamburku, ale s 2. ne. Zvolila bych raději ten HK. Každopádně ti držím palce, ať dojedeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama