Dojíždění za prací

1.7.15 11:47

Dojíždění za prací

Zdravím všechny :mavam: Vím, že je na to ještě hodně brzy, ale občas tak přemýšlím co bude do budoucna, konkrétně, jakým směrem se vydám po mateřské. Bydlím v Praze ale mám baráček na jihu Čech, tak mě se mi poslední dobou nabízí otázka, že bychom se tam po mateřské nastěhovali a našla si práci v Českých Budějovicích, které jsou 45 km vzdálené. A s tím souvisí i moje otázka. Dojíždíte někdo takovou dálku do práce? Je to vůbec možné a únosné? Na jihu to zbožňuji a toužím po tom, tak trochu utéct na venkov… Předem díky za reakce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
1.7.15 11:48

Myslím si, že do 30km je to únosné - což je autem do cca 35min v jednu stranu OK. Dál bych nejezdila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
1.7.15 11:49

Dojížděla jsem do práce skoro 200km denně. Ráno 100, odpo 100. A taky jsem to zvládala :-) Skoro rok jsem takhle jezdila :-)

• Nahlásit
  • Citovat
1.7.15 11:50

@Krasavicaa Ty bláho, tak to smekám :) A to si jezdila autem, předpokládám? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.15 11:51

@Violleta já bych klidně jezdila. jestli tě práce baví, proč ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
1.7.15 11:51
@Violleta píše:
@Krasavicaa Ty bláho, tak to smekám :) A to si jezdila autem, předpokládám? :)

Jj autem, a naštěstí 99% dálnice :-) Nafta mě vyšla měsíčně na cca 7-10tis :roll:
Ale furt se to vyplatilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
1.7.15 11:55

@mirecekblbecek To jsem si říkala taky :) Ale spousta lidí mě od toho odrazuje :( Tak nevím jestli je to jen tím, že každý je pro práci udělat více a někdo méně :) Já se vyloženě těším až se vrátím do práce, proto si i teď budi dodělávat VŠ abych si zvýšila kvalifikaci:) @Krasavicaa Teda to seš vážně dobrá :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
1.7.15 11:58

V jižních Čechách to normální je. ;) Těch velkých měst tu není zas tolik, takže mnoha lidem nic jiného ani nezbývá. ;) Když si to vezmeš, zabere ti to stejně času (možná i méně), jako bys pracovala na druhém konci Prahy. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8781
1.7.15 11:58

Zalezi, jak by byla prace placena. Pro me by napr. 5000 za dopravu uz nepripadalo c uvahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17277
1.7.15 11:59

Jezdila jsem denně 35km tam a 35km zpátky, v létě pohoda, průšvih to bylo v zimě přejížděla jsem z okresu do okresu a v jednom uklizeno a posypáno a druhý katastrofa :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12796
1.7.15 11:59

Manžel dojíždí hodinu do práce a hoďku pak zas z práce. Jezdili jsme spolu. Když odjel na týden na služebku a já měla jezdit sama, nedala jsem to. V půlce týdne jsem si objednala ubytovnu, jelikož jsem v půlce cesty ráno solidně usínala.
Ale chlap to zvládá už šestým rokem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
976
1.7.15 12:01

Jezdila jsem 50km (jedna cesta) - cca 50min…dalo se to v klidu…delam tam stale i pri MD, jezdim 1× tydne a doufam, ze obdobny model pujde i po MD, protoze muzu bez problemu delat z domova…ted s detma uz by se mi ale jezdit denne nechtelo, hlavne kvuli tomu casu…2h denne na ceste by se mi nechtelo byt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12796
1.7.15 12:08
@Tersuita píše:
Jezdila jsem 50km (jedna cesta) - cca 50min…dalo se to v klidu…delam tam stale i pri MD, jezdim 1× tydne a doufam, ze obdobny model pujde i po MD, protoze muzu bez problemu delat z domova…ted s detma uz by se mi ale jezdit denne nechtelo, hlavne kvuli tomu casu…2h denne na ceste by se mi nechtelo byt…

já bych hlavně potřebovala někoho, kdo by se mi o dítě komplet postaral. Jelikož jsme vyráželi v 5,30 a vraceli se v 17,30. A v těhle časem školka nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
1.7.15 12:12

Tak to srovnej s Prahou-pul hodiny MHD do prace cestuje skoro kazdy, minimalne pulka lidi bude MHD cestovat v Praze hodinu…takze proc ne takove dojizdeni. Jedine co, pokud uvazujes o praci, ktera by nemusela byt nejak. hodne placena, propocitat, aby si s dopravou nebyla na nule, v minusu…jinak ale ano, ve svete je normalni za praci dojizdet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
1.7.15 12:14

Muj muz ted dojizdi 25minut a piska si, ze v Praze je to parada. A ja budu dojizdet 50minut, zadny stres.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama