Dokdy stačí dítěti jen kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 26.11.09 17:33
Dokdy stačí dítěti jen kojení?

Dobrý den zkušené maminky, zajímalo by mě, do kolika měsíců může být mimi jen kojeno, pokud přibírá a prospívá. Dnes jsme byli v poradně a na další kontrolu máme přijít až v lednu, kdy malé už bude šest měsíců. Vůbec mě nenapadlo s doktorkou projednat, zda bude mlíčko stačit. Co myslíte?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 26.11.09 17:39

Diteti muze stacit kojeni klidne i do roka. Pokud by me la hlad, tak si myslim, ze to poznas. Ja zacala s prikrmy v 5m, protoze jsem mela pocit, ze to tak ma byt. Ne ze by mel hlad, spis jsem mela pocit, ze je pripraveny.

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 26.11.09 17:44

U kojených děti se nedoporučuje začínat s příkrmy před šesti měsíci věku. My jsme začínali po šestém měsíci vařenou mrkví apod., ale malá nic nechtěla. Jídlo začala přijímat až po osmém měsíci, ale myslím, že to nebylo na škodu, protože váhově byla naprosto v pohodě - přibírala krásně, takže jí mléko bohatě stačilo. Problém byl u nás s pitím - jakékoli pití odmítala tak do roku a půl - chtěla jen mléko, ale ani to doktorka neviděla černě - prostě jí to stačilo. Za chvíli bude mít dva roky, krásně jí i pije, ale když je nemocná, tak odmítá cokoli kromě mateřského mléka. Takže - času na příkrmy (pokud vyloženě nehladovíte) máte dost.

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 26.11.09 17:46

Díky, myslím, že rozhodně nehladovíme, spíš mi šlo o výživu, vitamíny a tak. Teď v těch čtyřech měsících má 6880g, takže jsem spokojená. Přibírá asi 200g za týden.

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 26.11.09 17:50

Muze byt i nezkusena matka? :-D
Pry se ma zacit az mimcu nestaci litr mlika denne a po sestem mesici urcite - hlavne kvuli zelezu. Uz mu dosly zasoby a v mliku ho je malo.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 26.11.09 18:03

No - moje mladší cácora byla plně kojená do 15 měsíců, prostě nic jiného než MM jsem do ní nedostala. Prospívala normálně. Pak k MM přidala přesnídávky, teď jedeme v jogurtech. Ideální to není, ale prospívá - a stejně ji k jídlu žádným způsobem nedonutím. Mladší byla plně kojená myslím 8 měsíců.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 26.11.09 18:07

Maty byl plně kojený do 9 měsíců, jíst prostě nechtěl, teď na tom nejsem o moc lépe, jídlo mu moc nejde, ale mlíčko má hóódně často. Neřeším to, nějaké vitamínky do něj dostanu. Vypadá spokojeně, krásně prospívá, chudokrevný není.
Ono se to časem poddá (snad) :think:
Na to, že je je z 85% jen kojený, tak v roce váží 10,5kg :wink:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15002 příspěvků 26.11.09 18:17

Tak pro nás začnou být příkrmy brzy aktuální a řekla bych, že to bude tak akorát. Do teď přibíral mílovými kroky a od poslední kontroly u doktrorky před třemi týdny přibral zatím jen 30g. Takže uvidíme. Hlady nepláče, tak jsem zvědavá, jestli se mi na příkrmy nevyprdne. Zatím má zásobu špíčků velkou (8700g) :mrgreen: , takže zrovna gramy řešit nemusíme :-)

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 26.11.09 18:33

Pokud přibývá na váze a nemá očividně hlad,můžeš plně kojit 6 měsíců.

Já jsem Adámka plně kojila 5 a půl měsíce,byl velký,stále plakal.Tak jsme přikrmili a byl klid.

Emičku jsem plně kojila celých 6 měsíců.

Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 26.11.09 19:59

Ahoj ja plne kojila do 8mesicu,male to bylo jedno,byla velikej tloustik a klidne to vypadalo ze by ji to stacilo az nevim do kdy.. :lol:

Zacla jsme protoze jsme mela strach aby mela dostatek zeleza.
Dala bych na svuj pocit ale do pul roku bych byla rada moc, kdyby slo „jen“kojit,a ja byla rada i za to ze to jde jeste dele :wink:

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 26.11.09 20:01

Já samozřejmě jsem mooos šťastná, že kojíme a kojit rozhodně chci co nejdéle. Šlo mi o ty vitamíny. Kdyžtak příští měsíc doktorce ještě zavolám. Díky za odpovědi :huban:

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 19.12.09 12:50

Týjo ,já myslím,že po tom ukončeném 6.měsíci je dobré začít s mrkvičkou atd. Ono jde i o to,aby se mimčo začalo učit brát i jinou potravu a v jiné formě.A málokteré dítko se to naučí mávnutím proutku.. Takže pomaličku polehoučku začít s obědem,po něm ho hned dokojit.Další měsíc třeba přidat ovoce na svačinku a stále s kojením.
Děti se vyvíjejí,a jak jim půl roku stačí k životu jen mlíčko,tak pak zas chtějí už poznávat dál,jak v jídle,tak v pohybu :-)

Jo,a naše malá byla sice na UM,ale byla spokojenej buřtík,takže jsem taky nespěchala a začla až po 6.měsíci,i když jsem slyšela ze všech stran,že nekojené dítě má dostávat příkrmy od 4.měsíce 8-o Ale mě v tu dobu přišlo,že na to vývojově ještě nemá,jíst něco jiného než mlíčko,byt v lahvičce.

hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 19.12.09 13:07

Souhlasím s Befanou..Je ideální to umět zkombinovat, co nejdéle dávat mlíčko (ať MM nebo UM) a od 6.měsíce pomalinku začínat, aby se dítě naučilo papat i něco jiného. Kamarádka má 10měsíční mimi a nechce nic jiného než mlíčko, tak už je taky zoufalá.. Na druhou stranu dítě do jídla nenutit a stejně se nakonec naučí jíst všechny děti. A taky je důležité poznat, zda je dítě připraveno.. V nějakém časopise o tom psali, že je dítě připraveno, když otvírá pusinku a snaží se sedět vzpřímeně a jiné znaky..
A taky tam psali, že ideální doba pro zavádění prvních příkrmů je 5.-7-měsíc.

Mysicka82
Kecalka 154 příspěvků 10.04.14 16:06

Ahoj holky, oživuji diskusi :-)
Prosím o vaše názory do kdy stačí pouze MM? Dnes jsem byla s naší malou (včera 4 mesice) u doktorky na kontrole, přibírá krásně, má už 7kg a 62cm :-) (porodní 3700g, 54cm). Prý by jsem jí měla začít zkoušet dávat příkrmy - mrkev, jablko atd. Podle nové studie je prý dobré začít s příkrmy co nejdříve. Přijde mi to ale hrozně brzo, myslela jsem, že by jsem s tím začala až kolem 6 měsíce. Díky za vaše příspěvky ;-)

NikynaU
Echt Kelišová 8467 příspěvků 10.04.14 16:08

Ahoj, nepřijde mi normální dávat příkrmy ve 4m. V 5m už ano. Ale nechci do toho kecat doktorce, ta by tomu zrovna měla rozumět. Pokud přibírá, tak není důvod něco přidávat, mně syn přestal přibírat mezi 4. a 5. měsícem. Na kontole v 5m měl stejně jako ve 4m, takže jsem začala přikrmovat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >