Reklama

Laktační krize, bojkot, spurt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 10:04
Laktační krize, bojkot, spurt?

M8m 2 měsíčního kluka (2m + 1 týden), je plně kojený, ještě před 14 dny naprostá pohoda, přibíral docela dost (v průměru 250 g týdně). Teď postupně se začal vztekat při kojení, tak asi po 5ti minutách. Pomohlo přehodit na druhý prso a byl zase 5 min klid. Před 10ti dny poprvé hrozná scéna při večerním kojení, odtrhl se po 3 minutách, z druhého po 2 a pak děsný řev, naprosto k neuklidnění, přitom nikdy moc neplakal. tak jsem mu dala 20 ml odstříkaného stříkačkou, usnul, po 20 min se probudil a v klidu se nakojil (krátce) a usnul. PO 3 dnech se to opakovalo. Včera večer znovu, ale tentokrát to pokračovalo i ve 4 a v 9 ráno (tedy ob kojení). Nevím co to může být - mám fakt málo mlíka a proto řve? Růstový spurt? To nevychází ani na ten 6ti týdenní ani na 3měsíční. Nebo se jen tak vzteká? Po kojení jsem zkoušela odstříkat - nic (10 ml), takže mu fakt asi neteče. Prsa teď placky. Zatím se uklidňuju, že hlady neumře - porodní váha 3480, v 6ti týdnech 4750, teď (10 týdnů) 5570. Navíc mám na mrazáku 2 litry odtříkanýho a UM se dá koupit na každým rohu. Ale mám mu to odtříkaný dávat? Nepůjde laktace do háje? Nezvykne si na to?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

pepro
Kelišová 5162 příspěvků 24.11.09 10:22

může to být spurt (ty týdny i měsíce jsou orientační), může to být tím, že jsi třeba vystresovaná, tak mlíčko hůř teče. Zkus si před kojením prsa trošku promasírovat a nahřát.
Může to být i Tvou stravou - mimčo pak trpí na prdíky, tak už dopředu ví, že po kojení to přijde…
Když mu dáš odstříkaný, nic tím nezkazíš, ale nepřeháněla bych to, rozhodně pravidelně koj nebo aspoň odstříkávej. Jestli už třeba vynecháváš jedno kojení v noci, můžeš zkusit kojit cca kolem 2hé hodiny ranní, to se vytváří nějaký hormon, který napomáhá k produkci mléka. Klidně si natoč budíka a malýho v ty dvě prostě vzbuď.
Já pila čaje pro kojící a Caro, to taky pomáhá k lepší laktaci.
A hlavně bojuj, ať si můžeš kojení ještě hodně dlouho užívat…

Kakika
Extra třída :D 14878 příspěvků 24.11.09 10:48

Také jsem se dozvěděla, že kojení z obou prsou při jednom krmení není dobré, protože mimčo vypije hodně předního mlíčka, které pak způsobuje bolení bříška. Pokud to jinak nejde, tak před kojením trošičku odstříkat. Jinak my měli to samé, těžké vztekání se, nechtěl bumbat, pořád se kroutil. Věděla jsem, že hlady neumře, taky přibíral jak hrom, tak jsem to nijak nehrotila a trpělivě čekala, až ho to přejde. My to tedy měli skoro každé kojení, takže o nervy to trochu bylo. Hodně mi pomohlo zvlášť na noc vypít půl litru teplého Cara s mlíkem. Kojící čaje jsou taky výborná věc. Ale i když jsem měla pocit, že v prsou žádné mlíčko není, tak byl potom schopný mě celou zblinkat, takže to chce hlavně klid a tu trpělivost. Nás to vztekání přešlo až po 4. měsíci.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 10:53

Kojo čaje piju litry (tedy 3 sáčky denně, ale vždycky 1 sáček do litru vody). Spíš jen tak, doteď fakt s mlíkem problém nebyl. Jinak myslím, že Caro tedy taky dost nadýmá. Prdama myslím, že to taky nebude- proč by se u druhýho prsa uklidnil? To bude problém v té rychlosti mlíka- buď to fakt teče málo (vůbec) nebo to teče normálně, ale ten můj kluk by si představoval, že to poteče jak z kohoutku. Stresem myslím, že to taky nebude- až do včerejška jsem si z toho dělala spíš srandu - že mám doma otesánka a teď vzteklounka k tomu. Ale když už to bylo dneska potřetí, musím přiznat, že nervozní jsem.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 10:59
Kakika píše:
Také jsem se dozvěděla, že kojení z obou prsou při jednom krmení není dobré, protože mimčo vypije hodně předního mlíčka, které pak způsobuje bolení bříška.

Jo, jenže on prostě to první prso už nechce. Řve jak protrženej. Takže se k tomu zadnímu (pokud nějaké je) stejně nedostane. Tak mám variantu : přední mlíko z jednoho, nebo přední z obou. :zed:

Kakika
Extra třída :D 14878 příspěvků 24.11.09 11:14

Takže neodmítá kojení jen z jednoho konkrétního? (třeba vždy z levého?) Asi ti nezbyde nic jiného, než čekat, až ho to přejde. Pokud se začne rozčilovat až když to přestane téct, tak je prostě lenoch a chce aby to teklo samo. Mě občas pomohlo, když jsem jen změnila polohu mimča na fotbalistovu (jakoby pod paží), takže měl pořád to samé prso, ale on si myslel, že je to druhé. Ale fakt to zabralo jen někdy. Já jsem si vždycky před kojení z druhého prsa trochu odstříkala, protože mi bylo jasné, že u jednoho nezůstaneme, tak právě kvůli tomu přednímu mlíku. Taky zabralo, když už to přestávalo téct, ale mladý ještě sál, tak si prso uprostřed na chvíli zmáčknot a pak zas povolit, teklo to dobře o chvíli déle. Při kojo pít teplý nápoj (pomáhá to taky, pak mlíčko lépe teče). No, rad je hodně, ale stejně jsme se vztekali.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 24.11.09 11:16

A odstříkat trochu předního mlíka z jednoho, aby se z něj za tu chvíli, co drží, napil a najedl?
A pozor, mě Ondra u kojení taky řval, ale bylo to naopak tím, že to teklo moc a on se zalykal. Takže jsem jeden čas taky nejdřív trochu odstříkávala (klidně jen rukou) aby to tolik neteklo a aby nelemtal jen přední vodové mléko, ale před „utopením se“ se dostal i k tomu zadnímu :).

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 11:18
Kakika píše:
Takže neodmítá kojení jen z jednoho konkrétního? (třeba vždy z levého?)

Přesně tak. Nechce první ale už další. Nejraději by byl, kdybych měla 5 prsou.

Kakika píše:
Pokud se začne rozčilovat až když to přestane téct, tak je prostě lenoch a chce aby to teklo samo.

Tak to je přesně asi ten problém.

Kakika píše:
Pokud se začne rozčilovat až když to přestane téct, tak je prostě lenoch a chce aby to teklo samo. Mě občas pomohlo, když jsem jen změnila polohu mimča na fotbalistovu (jakoby pod paží), takže měl pořád to samé prso, ale on si myslel, že je to druhé. Ale fakt to zabralo jen někdy.Taky zabralo, když už to přestávalo téct, ale mladý ještě sál, tak si prso uprostřed na chvíli zmáčknot a pak zas povolit, teklo to dobře o chvíli déle.

To docela pomáhá taky. Přehazuju ho okolo celého prsa sem tam. Taky si myslí, že je u druhého prsa, nebo to fakt v jiný poloze zase teče líp.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 11:24
katka-m píše:A pozor, mě Ondra u kojení taky řval, ale bylo to naopak tím, že to teklo moc a on se zalykal.

Jo, to se mu taky dřív stávala a dělala jsem to. Ale to asi ono nem´bude, protože to by se naopak zalykal na začátku a ne až na konci. Stejně tak by se to teoreticky u druhého prsa nezlepšilo.

Kakika
Extra třída :D 14878 příspěvků 24.11.09 11:28

Nemáme to jednoduché. Když jsem občas kojila u našich, tak mamka jen nevěřícně kroutila hlavou, pořád nás chtěla hnát na nějaká vyšetření, že to není normální, protože my jsme tohle nedělali (jsme 4).

Všude jsem se dočítala, jak kojení posiluje pouto mezi matkou a dítětem a já při každém kojení měla chuť se na to vyprdnout a strčit mu flašku, která fakt teče líp :mrgreen: Ale přežili jsme to. Občas mi tekly nervy a byla jsem akorát naštvaná, že se neumí normálně v klidu napít a dělá si to jen složitější :oops:

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 11:34
Kakika píše:
Nemáme to jednoduché. Když jsem občas kojila u našich, tak mamka jen nevěřícně kroutila hlavou, pořád nás chtěla hnát na nějaká vyšetření, že to není normální, protože my jsme tohle nedělali (jsme 4).

Ty mi mluvíš z duše. Nechápu, jak by se s timle dalo kojit na veřejnosti. Jsme jak cirkus. Nebo spíš jak nekde na spartakiádě. Přehazuju ho po minutě do všech pro mě známých poloh. U našich radši chodím kojitna samotku. Všichni kroutí hlavou.

2H+M 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 11:51

Ahoj, uplne Te chapu a vzpominam, jak to bylo s nasi malou. Presne to same…Kdyz byla takhle malinka, pomohlo zapnout v jeji blizkosti fen, uklidnilo ji to a pila. Pozdeji se to zlepsilo, ted (9 mesicu) je to tak, ze vlastne pije jen z jednoho prsu, ale uz se u toho nerozciluje. Preju pevne nervy a trpelivost, prejde to. Hanka

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 24.11.09 12:16

Já si myslím, že se spíš vzteká, protože mu to neteče samo bez práce do pusinky.
Tohle máme za sebou, už několikrát se nám to stalo.
Dokonce má Maty víc oblíbené pravé prso, protože tam se mlíčkou spustí prakticky bez tahání, u toho druhého se musí snažit.
Zkus vydržet, ono se to srovná.
Nabízej to prso, které nechce, vždy jako první.

Já kojím z obou prsou od začátku. A důvod? v porodnici se se mnou o kojení nikdo nebavil. Žijeme a celou dobu jsme přibírali moc pěkně.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.09 12:20

Jo, jo vzteká se. Ale jemu je jedno jestli pravý nebo levý. Prostě chce další prso.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 24.11.09 12:21
neczuz píše:
Kakika píše:
Ty mi mluvíš z duše. Nechápu, jak by se s timle dalo kojit na veřejnosti. Jsme jak cirkus. Nebo spíš jak nekde na spartakiádě. Přehazuju ho po minutě do všech pro mě známých poloh. U našich radši chodím kojitna samotku. Všichni kroutí hlavou.

Hm, moje malá se zas kroutí kvůli prdům a je to podobný cirkus. Minutu pije, začne se kroutit a vřískat. Normálně tomu prsu nadává :lol:
Tak ji pochovám, uklidním, přiložím a zas to minutu jde dobře.
Taky funguje, když u kojení dělám do ucha ŠŠŠ, ale to jde jen vleže a to na veřejnosti nemůžu :mrgreen:
Když kojím před někým dalším, nestačí se divit :mrgreen: Už jsem si vyslechla, že mlíčko teče moc nebo že mám „hladový mlíko“. Prdlačky, kojím pořád stejně a v 50% případů to je OK.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >