Dokrmování UM u 4. měsíčního kloučka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 07:16
Dokrmování UM u 4měsíčního kloučka

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Od narození plně kojím, (až na dobu kdy jsem měla v šestinedělí septický šok způsobený zlatým stafylokokem a byla jsem hospitalizovaná a prali do mě antibiotika), každopádně ihned po výsledcích z kontroly, kde bylo vše v pořádku, jsme se ke kojení bez problému vrátili. Malý neměl problém ze dne na den pít z flašky UM, a poté za dne na den MM z prsa. Když se narodil měl 4 kila a nyní ve 4 měsících má 8 kilo. Posledních 14 dní mám pocit, že mu mléko nestačí, zejména odpoledne a večer, když jsou prsa přes den „vypitá“, protože 1× v noci a pak ráno a dopoledne není vůbec problém, po obědě už je u kojení nervózní, poplakává, stále se odtahuje a zase přisává. Po nějaké době dám chvíli dudlíček a zklidní se. Odpoledne a večer je to nejhorší, a včera vyvrcholilo, a před spaním měl chudáček úplný hysterák a stále se přisával a pouštěl a pak už jen plakal. Přes den jsem si už připravila dávku dříve odsátého MM z mrazáku a zkusila ho dokrmit z lahve,. Úplně se zklidnil, zavřel oči a strašně spokojeně vše spapal. Dokonce po dost dlouhé době u toho večer usnul, nechala jsem odříhnout, uložila do postýlky a spal jako když do vody hodí bez dudlíčku, bez kterého jinak poslední dobou prostě neusnul. Tak jsem usoudila, že to opravdu byl hlad.. Malý je dost veliký a vypije na jeden zátah kolem 180ml i více, dávám mu už z obou prsou, ale to odpoledne a večer mám prostě pocit, že už se nestihne tolik dotvořit. Přemýšlím nad variantou, dát třeba 2× za den UM, aby bylo více času na dotvoření MM a jinak bych moc ráda pokračovala v kojení. U malého předpokládám, že nebude problém s přechody láhev/prso, je to jedlík a nic kolem neřeší, hlavně že má co papat :D. Máte prosím někdo takovou zkušenost a jak vám to případně fungovalo?

Reakce:
Emma9697
Kecalka 210 příspěvků 19.11.18 07:24

Tak pro zacatek k te lahvi na tu bych sla opatrne zpocatku mi to taky prochazelo a potom najednou jeden den mi odmitl prso a uz to jelo :roll: Asi byt tebou bych si koupila poradnou injekcni strikacku a dokrmovala tim at uz UM nebo tve MM :palec: Jeste co se tu nabizi jsou prikrmy , ale to musis probrat s vasi mudr :)

andelinka1
Kecalka 148 příspěvků 19.11.18 07:27

Mladší jsem takto dokrmovala od jednoho měsíce. Vždy večer před spaním, prostě už nebylo mléko. Přechod prso, flaška problém nedělal, jak píšeš, hlavně že se najedla.
Akorát se odstavila sama v sedmi měsících, ale mě to už nevadilo.

Proto se musím vždycky smát, jak tu často píšou, že se mléko tvoří hlavně při kojení :lol:. Mě se tvořilo hlavně při spánku, a toho jsem měla málo.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 19.11.18 07:35

Zkušenost mám podobnou, přesně tohle syn dělal, když mu MM nestačilo, odtahoval se, div u toho kojení netancoval a rozčiloval se.V poradně se taky zjistilo, že nepřibírá tak, jak by měl. S přechodem prso/lahev taky neměl problém. Kolem toho 4.měsíce jsme to kojení ale už „utli“, protože jsem měla mlíka fakt asi málo a bylo to trápení pro nás oba, v životě se mi třeba taky nepodařilo nic odstříkat. :nevim: A to jsem prcka přikládala, pila hodně, atd. Nevím, jestli nám to kojení UM nabouralo, řekla bych, že ani ne a nijak tragicky jsem to nebrala, byla jsem hlavně ráda, že se malej nají dosyta a nehroutila jsem se, že už je jen na UM. Tak držím palce, ať vám to vydrží co nejdýl! :kytka:

selia
Ukecaná baba ;) 2071 příspěvků 19.11.18 09:24

Pokud už má 4m, já bych mu spíš začala nabízet příkrmy. Kamarádka, co měla takhle velké dítě a taky vypadal, že už mu mléko nestačí, tak se na tu zeleninu vrhnul jak divý, žádné ochutnávání po lžičkách. Zejména pokud jeví zájem, když ty jíš.

P4ja
Echt Kelišová 9570 příspěvků 19.11.18 10:01

Já bych teda spíš zkusila zařadit nějaký příkrm a zkusila ho dokojit. Ono taky to může být klasický bojkot kojení a tím, že mu dáš láhev, ho nevyřešíš. Spíš naopak.

Váš příspěvek
Reklama