Kolik by měl vypít 7 měsíční kojenec?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simik12
Povídálka 28 příspěvků 1 inzerát 15.11.18 20:40
Nové um

Ahoj maminy, chci se zeptat. Malej měl od Hipp, ale přešli jsme na nutrilon pronutra, jelikož z hippu furt blinkal a někdy až moc. Zkusili jsme Nutrilon a první davku nám vypil 210ml což nevypil u hippu. A když jsme mu zkusili dávat HiPP tak už nechtěl a ječel. Tak jsme zůstali u toho, protože mu to chutnalo a už nechtěl to starý. Ale za pár dní prostě vypije tak 100ml a to je málo. Víc do něj nedostaneme. Někdy vypije 150ml ale to ne furt spíš těch 100ml. Na krabici je napsáno 240ml 4× denně. To za boha nevypije. Malej má skoro 7 měsíců a od 4. Měsíce mu rostou zoubky, ale ještě nemá. Nevím jestli přibírá, váhu nemáme. Co s tím? Mám to resit?

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 7 měsíců: Všechno chce ochutnat

Reakce:
Venceslavka
Kecalka 240 příspěvků 2 inzeráty 15.11.18 20:48

A jak jí příkrmy? Jestli je jí dobře, tak holt už tolik mlíčka nechce. Je spokojenej? Nebudí se v noci? Pro klid se můžete jít ukázat k Dr. a zvážit se. Ale malá co začala jíst příkrmy, tak o mlíčko přestala mít takovej zájem, večer jsme dávaly mléčnou kaši, ta ji moc chutnala, tak můžete zkusit tu, ať má malej dost mléčné stravy.

Simik12
Povídálka 28 příspěvků 1 inzerát 15.11.18 20:52

@Venceslavka … Záleží jestli mu chutnají.. někdy sni celou tu velkou skleničku.. někdy spíš často jen poloviční. Ano je, spí celou noc.. ale moc se mě nelíbí jak to moc nepije . Ano kašičku jsem zkoušela ale obvykle je tak ospalý, že začne řvát a nechce dál papat tak ho uložím a jde spát . Defakto hladový ????

Venceslavka
Kecalka 240 příspěvků 2 inzeráty 15.11.18 21:05

Já bych ještě počkala, jestli sní celou nebo i půlku skleničky, tak je to prostě za jednu mléčnou porci. Můžeš zkusit dávat kaši dřív, já jsem jí dávala mezi 5 a 6 hodinou, i kvůli bříšku, protože snědla jí vždy hodně, tak aby ji nebolelo bříško. To je taky jedna mléčná porce a mezi tim jsme dávali 3× denně 100- 150 ml mlíčka. Byly týdny kdy si dávala jen těch 100ml přes den a noc prospala celou a pak najednou přišel růstový spur a vypila i 210ml a v noci třeba i 3× vstala a chtěla mlíko. Zrovna teď máme hladové období, tak to do ni padá :)

Linda1985
Stálice 76 příspěvků 4 inzeráty 15.11.18 21:14

Zazili jsme se synem to stejne. Zachutnali mu prikrmy a mliko odmital vic a vic. Vyzkouseli jsme vsechny druhy. Spal celou noc. Casem.jsme zaradili jogurt aby byla mlecna davka splnena a dle mudry pokud pribira a ke spokojenej tak je vse v poradku

Simik12
Povídálka 28 příspěvků 1 inzerát 16.11.18 08:52

Tak holky myslíte, že to měnit nemám ? Mám zůstat u toho nutrilonu? Přemýšlím ještě o sunaru.

Linda1985
Stálice 76 příspěvků 4 inzeráty 16.11.18 08:56

@Simik12 zkus koupit vzorecky mlik a testnout a uvidis. Sunar je udajne nejvic chutnej pro mimca. Ja to zkusila a nejelo mu nic

Simik12
Povídálka 28 příspěvků 1 inzerát 16.11.18 09:40

@Linda1985 … O tom jsem přemýšlela, ale ne všechny jsou dostupné. Třeba ten sunar jsem v drogeriích nenašla. Jen Nutrilon.

Coolca
Stálice 69 příspěvků 22.11.18 10:07

Holky od kdy dáváte jogurt? Malá má 6, 5 měsíce s jídlem taky bojujeme. Nejhorší jsou rána… :(

Lechery
Povídálka 16 příspěvků 14.12.18 16:18

Maminky, rovnou napíšu, že jídlo je boj, vychytat, aby to miminku vyhovovalo. Můj chlapeček má skoro 7 měsíců, ale výškově a váhově odpovídá tak na 9 měsíců. Máme Nutrilon pronutra 2. Odmítá mít jako hlavní jídlo ovocný nebo zeleninový příkrm, či cokoliv jiného, toho sní vždy jen málo, po různých pokusech jsme zavedli mléko jako hlavní jídlo 4× denně, a mezi tím malé svačinky spolu s čajíčkem, kašičky moc nemusí. Nikdy nebyl nemocný, krásně prospívá, postava štíhlejší, plínky pročůrané, stolice většinou 2× denně. Porci mléka někdy nevypije najednou, dám mu pauzu 10 - 15 minut, a nabídnu mu nedopitý zbytek, který mám zatím odložený ve stále teplé ohřívačce. Jak vypadá náš jídelníček - cca 7:30 mléko 240ml, 10:00 ovocná přesnídávka 70ml, po chvíli čaj 120ml, 12:30 mléko 240ml, 15:00 zeleninový příkrm 70ml, po chvíli čaj 120ml, 17:30 mléko 240ml, 20:00 na kostičky chléb s máslem, čaj 120ml, 22:30 mléko 240ml. Svačinka někdy vynechaná, když má delší spánek i během dne. Hlady se v noci nebudí. Občas se stane, že něco nechá, nebo chce naopak přidat, stejně jako my nemáme přesně nalajnované, kolik toho máme sníst :) U nás když byly problémy s příjmem mléka, bylo to lahvičkou, nechce nic jiného než Canpol babies, z jiné se nenají :D

Čiperka13082018
Nováček 8 příspěvků 15.12.18 10:48

Ahoj holky, mám takový dotaz? :think:
Malýmu jsou 4 měsíce a jsme na Hipp Combiotik 1. Pijeme 220ml a přijde mi, že mu to nestačí. Po 3 hodinách u mi pláče a to vypije celých 220ml a přijde mi to divný :?
Jak jste to měly vy? Zase se bojím, abych ho nepřekrmovala, když mu začnu zase přidávat :nevim:

Lechery
Povídálka 16 příspěvků 15.12.18 23:39

@Čiperka13082018 A to krmíte čtyřměsíční miminko 6×220ml? I „jen“ 5×220ml by bylo na čtyři měsíce hodně. Syn měl ve čtyřech měsících rozměry šestiměsíčního, ale i tak pil po 180ml, jestli si dobře vzpomínám. Je možné, že má žízeň, chce se prostě napít, a z takového množství mléka ho i bolí bříško. Syn plakal už po dvou hodinách od jídla, zlepšilo se to s pravidelným zavedením čaje mezi mléky, když jsem pláč zahnala mlékem, plakal pak znova, kvůli bříšku, které jsem zaplácla mlékem, když měl prostě jen žízeň…
Mj, při bolestech se též spouští potřeba sát, sací reflex, který bolest zmírňuje, uklidňuje, postačí dudlík, nebo ten čajík. Při bolestech bříška to sání dalšího množství mléka situaci jen zhoršuje :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >