Přechod na umělé mléko z mateřského mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VeronikaIndie
Nováček 8 příspěvků 12.11.18 15:40
Prechod na UM z MM

Ahoj maminky…Moje holcicka ma 3,5 mesice a od tretiho mesice se mi snizil prutok mleka az se ji vytvorila averze k prsu. Behem noci v polospanku je ochotna to zkouset a saje dokud se to nepovede, ve dne prso odmita, dokonce i kdyz ji ho nabzim hned po probuzeni.Uz ji to sani naprazdno tak frustruje ze i kdyz jsem zkousela nejdriv el. odsavacku a jak se mlicko spustilo tak jsem ji prikladala, tak prso nechce. tento problem mame dva tydny. takze jsem to resila tak, ze proste mleko odsavam a ona ho pres den pije z lahvicky. jenze mam dojem, ze ho je min a min, nebo ona ma vetsi pozadavky…nevim.tak jsem se rozhodla prejit na umele mleko. Z lahvicky krasne pije, ale zkusila jsem vsechny znacky na mistnim trhu, nektere teda nechutnaly ani me, ale i ty nejdrazsi a jestli mohu posoudit, chutnaji dobre…ale ona je nechce. odmita lahvicky s jakymkoliv umelym mlikem, place hlady, vzdycky, kdyz se mi povede neco odsat, pije jako blazen to moje mlicko. jenze ta situace je do budoucna neunosna, uz jsem z toho na nervy, ona se trapi hlady, pres den se chci venovat ji a ne cele pulhodiny sedet s odsavackou a snazit se ze sebe neco vymacknout…Mate nejake tipy jak miminko presvedcit k tomu, aby dala sanci UM??Av jak rikam, lahvickou to neni, moje mm z lahve pije krasne.

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5928 příspěvků 12.11.18 15:45

Tak v první řadě nezkoušej všechny značky, kup jednu a zkus u ní vydržet, pokud nebude mít nějaké zažívací potíže, dávat pokaždé něco jiného je špatně. Zadruhé ta chuť počátečního UM je hrozná, já to nemohla ani ochutnat aby mě nenatahovalo, ale syn to baštil ve velkém, až třeba to od roka mají tu chuť trochu lepší (pro dospělého). Jinak pokud bude mít hlad tak to vypije chce to vydržet :nevim:

VeronikaIndie
Nováček 8 příspěvků 12.11.18 15:52

no ja trochu doufala ze to nebudu muset resit taj drasticky, je mi ji lito a tak se snazim a odsavam a odsavam…taky jsem doufala ze by to slo soucasne…pres noc treba jedno dve kojeni a zbytek um at ma nejakou imunitu, prece jen ziju v Indii, proockovanost nulova, koupu ve vode ktera je sice filtrovana ale ne pitna tak jsem uplne kojit prestat nechtela…vim ze v cesku se prodavaji nejake prasky na zvyseni laktace ale tady na me doktor cumel jako blazen…

tumpach
Kelišová 6281 příspěvků 12.11.18 15:53

@Kriss Tina souglas nechala bych vyhladovet, mm bych nedala, pockala i 4 az 5 hodin, zkus sunar je sladsi nez ostatni
Hipp nebo hame zkusilas??

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 12.11.18 16:05

Začni to míchat. UM s MM. Postupně přidávej UM a ubírej MM. Nikdy jí ale nesmíš dát samotné MM, jinak se vrátíš na začátek. Postupně si na tu chuť zvykne a ty se aspoň nemusíš stresovat, že máš MM málo.

VeronikaIndie
Nováček 8 příspěvků 12.11.18 16:11
@tumpach píše:
@Kriss Tina souglas nechala bych vyhladovet, mm bych nedala, pockala i 4 az 5 hodin, zkus sunar je sladsi nez ostatni
Hipp nebo hame zkusilas??

no jak je z meho nicku zrejme, ziju v Dilli, v Indii, takze zkousim mistni indicke znacky…nektere fakt byly hnusne, ted jsme natrefili na jednu dobrou / teda chutna me a manzelovi:-) , cenove o trochu drazsi nez beba v cesku tak si rikam ze by mela byt dobra…a jako ted mi vypila porci, pred spanim…ale byl to porod. dala jsem zbytek sveho, kdyz dopila, zacla plakat, nutila jsem ji to um, pak se zkousela prisat, tam taky nic, tak nakonec vypila to umele…uvidim jak to pujde zitra…

VeronikaIndie
Nováček 8 příspěvků 12.11.18 16:47
@Janli píše:
Začni to míchat. UM s MM. Postupně přidávej UM a ubírej MM. Nikdy jí ale nesmíš dát samotné MM, jinak se vrátíš na začátek. Postupně si na tu chuť zvykne a ty se aspoň nemusíš stresovat, že máš MM málo.

vidis to me nenapadlo, zkusim to… :palec:

tumpach
Kelišová 6281 příspěvků 12.11.18 19:04
@VeronikaIndie píše:
vidis to me nenapadlo, zkusim to… :palec:

tak to se omlouvám, já nicky někdy nečtu, a to byl tento případ :) ,
tak opravdu smíchat mm s um, jak radila, to by mohlo dopadnout :think: :think:
Dej vědět, přeju, ať to dopadne :mavam:

Sailah
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 12.11.18 20:32

Uprimne bych MM za UM nemenila. Stopla bych lahvicky, dudliky a zavinovacku jestli mas. Zalezla bych s ni do postele a co nejvice kontakt kuze na kuzi. Dal nabizet v polospanku. Pokud se odtahuje od prsa hned po probuzeni tipuji to na to ze se ji chce curat ;) pokud jsi rozhodnuta jit do UM tak s tim neporadim.

Bubla_Bučková
Závislačka 4047 příspěvků 05.12.18 11:22
@Janli píše:
Začni to míchat. UM s MM. Postupně přidávej UM a ubírej MM. Nikdy jí ale nesmíš dát samotné MM, jinak se vrátíš na začátek. Postupně si na tu chuť zvykne a ty se aspoň nemusíš stresovat, že máš MM málo.

Je tohle nejlepší způsob? Chci začít postupně s um a moc nevím jak na to… Mimco pije moje mm z lahve… Mám tedy třeba dát jen 60mm a 30 um a takhle celý den? Nebo třeba jen ráno zkoušet? Bojím se špatného zažívání a trávení po zavedení um. Díky za rady, zkušenosti.

Janli
Kelišová 6244 příspěvků 05.12.18 11:41

@Bubla_Bučková Já jsem měla málo mm, takže jsem dokrmovala. Nakojila jsem, zvážila a zbytek dávky jsem dala um z lahve, na doporučení lékařky. Dávala jsem k tomu probiotika a s bolením bříška problém nebyl. Respektive jen prvních šest týdnů, ale to byla dcerka kompletně na mm. Později jsem dítě přeučovala z um na kravské. Začala jsem tak, že jsem dávala 1/3 km a 2/3 um. Když to prošlo, po dvou dnech jsem dávala 1:1, později 2/3 km a 1/3 um. Pak už jsem šoupla komplet km. Uvidíš sama. Pokud ti to napoprvé neprojde, tak sniž poměr um a každý den o trošku přidávej. Ono to postupně projde :D . Když jsem dala dcerce poprvé kravský mlíko, tak mi vrátila flašku se zhnuseným výrazem BLÉ. Tak jsem to na radu kamarádky začala míchat…

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 1 inzerát 05.12.18 11:49

Proč takhle složitě? Já, jak jsem přestala kojit, dala jsem hned plnou dávku UM. Nic jsem nemíchala. Kluci žádné zažívací problémy neměli. Naopak byli mnohem usměvavější spokojenější, líp spali.

Heivka
Závislačka 3238 příspěvků 05.12.18 11:52

@Bubla_Bučková Já u syna musela dát UM naráz, prostě mléko došlo a syn měl hlad, dostal napoprvé plnou dávku, vypil to a usnul. Dokonce se mu s UM zlepšil reflux (moje mléko připomínalo tou dobou už jen lehce nabělalou vodu). Naopak když jsem se snažila mu namíchat MM a UM (odsála jsem během 24 hodin asi 30 ml) tak ho bolelo břicho, vracelo se mu mléko, tak jsem i a tím odsáváním brzy přestala. Teď jsou mu 3 a je to jedno z nejzdravějších dětí v okolí

warita
Echt Kelišová 8425 příspěvků 05.12.18 12:21

@VeronikaIndie moje sestra byla v 6m velky odpurce sunaru. Matka ji musela prestat kojit z jistych duvodu, segra absolutne odmitala lahev.

No a tak ji matka nechala vyhladnout. Nabidla flasku, segra ji vyplivla, tak se pockalo 2h, opet vyplivla, tak za dalsi 2h dalsi pokus. A takto to slo, az mela segra fakt velky hlad a ejhle, sice prskala ale vypila. Do 3 dnu pila sunar jako profik a dokonce po nem zacala pribirat, protoze v te dobe mela na 6m jenom neco pres 5kg.

warita
Echt Kelišová 8425 příspěvků 05.12.18 12:22
@Bubla_Bučková píše:
Je tohle nejlepší způsob? Chci začít postupně s um a moc nevím jak na to… Mimco pije moje mm z lahve… Mám tedy třeba dát jen 60mm a 30 um a takhle celý den? Nebo třeba jen ráno zkoušet? Bojím se špatného zažívání a trávení po zavedení um. Díky za rady, zkušenosti.

Moje sestra (ted jako dospela) proste nektere krmeni nahradila UM a bez problemu pry. Proste vyzkousej a uvidis.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >