Dolce Gusto Krups piccolo máte?

931
24.4.17 18:34

Dolce Gusto Krups piccolo máte?

Ahoj Holky… KOupila jsem si ho dnes a chtěla bych se zeptat jestli s tím máte nějaké zkušenosti. Kde kupovat náplně kolik stojí a jaké se dají sehnat…
Zda dělá dobrou kávu…V rámci možností…:)
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1567
24.4.17 18:36

Žádnej kávovar na kapsle nedělá dobrou kávu :lol:
Mrkni se po klasickém kávovaru co ti namele čerstvou kávu a to jiný „kafe“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42720
24.4.17 18:45

@Big boss Trošku pozdě, když už si ho koupila, ne :mrgreen:

@Barbora13 dolce gusto mají v akci pořád.. bez akce 149 Kč za krabici, v akci 109 Kč, občas i 99 Kč - tesco, kaufland, někdy internet
Big boss má ale pravdu v tom, že lepší kafe dělá kávovar, kde se čerstvě umele dobrá zrnková káva.. já třeba moc často kafe nepiju, tak mám taky dolce gusto, na to jedno kafe za týden mi to stačí, ale chuťově je to trošku někde jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17668
24.4.17 18:45
@Big boss píše: Žádnej kávovar na kapsle nedělá dobrou kávu :lol:
Mrkni se po klasickém kávovaru co ti namele čerstvou kávu a to jiný „kafe“

tam nejde jen o kafčo, ale i o čokoládu, kapučíno atd, atd. Já spokojen. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
24.4.17 18:51

Jinak malá kalkulace cen káv v domácím prostředí.
Budu počítat 8g na porci protože tolik kávy je zhruba v kapsli i když normální dobrý kafe má min. 10g, lépe 13g.
Plantážní výborná káva stojí 100g asi 100Kč, z toho průměrně 12,5 káv, tj.8Kč porce.
Kapsle Nescafe/Tassimo 16porcí stojí 120Kč, to je 7,5Kč porce.

To znamená že to dobrý kafe stojí jen o 50h víc než hnusná mixovaná mletá, vyčichlá káva z kapsle.

Krups, Tassimo a podobný blbosti stojí zbytečný peníze, pokud cjce člověk investovat do kávovaru tak je lepší koupit pořádný, anebo si koupit mlýnek a kávovar, anebo mlýnek+ frenchpress.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
24.4.17 18:55
@opozice píše:
tam nejde jen o kafčo, ale i o čokoládu, kapučíno atd, atd. Já spokojen. :mrgreen:

Čokoláda z prášku (na to je třeba kávovar? neee), kapučíno z kapsle, mlíko z kapsle :lol: tak to potom jo.
Jinak mlíko našlehá i jiný kávovar bez kapsle a čokoládu v mléce taky rozpustí, ale z prášku to tedy opravdu neumí no. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
931
24.4.17 18:55

Děkuji mám to do práce kde nemám moc čas…tak na rychlou ranní kávu. Jinak doma máme rádi kvalitní kávu.
Je pravda, že na některé druhy kávy padnou dvě kapsle?
A dá se udělat dobrá káva ve které je už mlíko? mám ráda kávu s mlíkem a nemám v práci lednici tak se to snažím vyřešit takto.
A dělá to mini kávu nebo do normálního hrnečku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17668
24.4.17 18:57
@Big boss píše: Čokoláda z prášku (na to je třeba kávovar? neee), kapučíno z kapsle, mlíko z kapsle :lol: tak to potom jo.
Jinak mlíko našlehá i jiný kávovar bez kapsle a čokoládu v mléce taky rozpustí, ale z prášku to tedy opravdu neumí no. :mrgreen:

cenu kávy a podobných produktů neřeším. otázka byla jak jste spokojeni a ne kolik co stojí. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17668
24.4.17 19:01
@Barbora13 píše:
Děkuji mám to do práce kde nemám moc čas…tak na rychlou ranní kávu. Jinak doma máme rádi kvalitní kávu.
Je pravda, že na některé druhy kávy padnou dvě kapsle?
A dá se udělat dobrá káva ve které je už mlíko? mám ráda kávu s mlíkem a nemám v práci lednici tak se to snažím vyřešit takto.
A dělá to mini kávu nebo do normálního hrnečku?

množství si nastavíš jak sama chceš. Malou kávu, nebo větší kávu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
931
24.4.17 19:04

@opozice A do té větší padnou dvě kapsle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17668
24.4.17 19:06
@Barbora13 píše:
@opozice A do té větší padnou dvě kapsle?

dle tvé chuti, třeba i tři, jak si přeješ sílu produktu. Někdo dá lžíci kafča do hrnku a někdo i tři lžíce, potom zaleje vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
931
24.4.17 19:15

Děkuji moc. Pořád přemýšlím jestli si ho nechat, nebo vrátit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
24.4.17 19:18
@opozice píše:
cenu kávy a podobných produktů neřeším. otázka byla jak jste spokojeni a ne kolik co stojí. :mrgreen:

Já taky neřeším cenu kávy, ale zase na druhou stranu ani nevyhazuju peníze za šmejdy. Když si koupím obyč kafe mletý tak stojí 20Kč za 100g, ale když je v kapsli tak uplně stejná kvalita kávy stojí 100Kč za 100g jen proto že je v kapsli. To znamená že dám 80Kč jen za ty kapsle. Nemám problém zaplatit vyšší cenu za kvalitní výrobek, ale za nekvalitní ano.
Jinak tedy k témetu, mám kávovar DeLonghi za cenu asi 40tisíc, čili pokud jde o kvalitu cena opravdu nehraje roli. Kávu udělá včetně zapnutí, ohřátí vody, proplachu, namletí, uvaření kávy, závěrečnému proplachu a vypnutí asi za 3 minuty.
Kupuji čerstvou kávu z pražírny, druhy střídám dle nálady. Mléko kávovar taky našlehá sám. Předtím jsem měla klasickou pákovku a kdyby se po deseti letech neporouchala mám ji dodnes.
Dobrý kávovary dělá i Jura, Saeco je levnější, ale taky ujde. Jinak tyhle kávovary vydrží léta a dají se koupit i ojeté za pár tisíc na bazaru.
Pokud jsem na návštěvě a dostanu kafe z kapsle tak to v rámci slušnosti nekomentuju, ale je to opravdu nedobrý. Zkuste někdy kvalitní kávu, jak to zkusíte už Vám ta kapslová opravdu chutnat nebude. Když si mám vybrat jestli kapsli tak raději volím klasickou překapávanou filtrovanou kávu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17668
24.4.17 19:18
@Barbora13 píše:
Děkuji moc. Pořád přemýšlím jestli si ho nechat, nebo vrátit

v tomto ti nikdo neporadí, to se musíš rozhodnout sama. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
24.4.17 19:22
@Barbora13 píše:
Děkuji moc. Pořád přemýšlím jestli si ho nechat, nebo vrátit

Ta si ho nechej dva dny a uvidíš no. Pak ho můžeš vrátit. Zkus tu kávu a třeba ti to fakt bude chutnat a vyhovovat, ale když to nezkusíš tak to nezjistíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama