Domácí dort k 1.narozeninám

364
4.7.21 17:39

Domácí dort k 1.narozeninám

Ahoj maminky. Chci synovi upéct nějaký dort k 1.narozeninam. Ale jaký? Máte nějaký tip, prosím? Nedávám mu tvaroh, takže ani mascarpone, pribinacky atd. Z čeho tedy udělat krém? Poradíte? Nechci mu ještě dávat ani koření, cukr atd. Takže právě přemýšlím. Nějaký korpus není problém. Spíš jaký krém. Nahoru dám hodně ovoce, takže asi spíš jaký krém, aby to nebylo suché. Moc děkuji za tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
613
4.7.21 17:46

A co máslový s pudinkem? Já ho nedávno pekla pro dceru, sice ona ho vůbec nejedla, ale já měla dobrý pocit, že má dort :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18049
4.7.21 17:47

@September88 po výpočtu toho co nedavas, zůstává máslo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22418
4.7.21 17:48

Tak jedině máslový krém, ale upřímně bych radši dala trochu toho tvarohu než kotel másla :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
4.7.21 17:51

A proč neudělat pudink s piškoty do nějaké hezké formy a pak to navrch ozdobit čerstvým ovocem a trochou čerstvě ušlehané šlehačky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.21 17:52

A co udelat normalni dort pro navstevu/fotku a prckovi odlozit bokem kousek toho, co muze? Stejne nesni cely dort ani cely velky kus :kytka:
Nebo si nech udělat na zakazku jestli. Nekde neco vymysli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
4.7.21 18:08
@Narysa píše:
A proč neudělat pudink s piškoty do nějaké hezké formy a pak to navrch ozdobit čerstvým ovocem a trochou čerstvě ušlehané šlehačky?

Jo, to by určitě šlo! Moc díky za tip :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
4.7.21 18:11
@September88 píše:
Ahoj maminky. Chci synovi upéct nějaký dort k 1.narozeninam. Ale jaký? Máte nějaký tip, prosím? Nedávám mu tvaroh, takže ani mascarpone, pribinacky atd. Z čeho tedy udělat krém? Poradíte? Nechci mu ještě dávat ani koření, cukr atd. Takže právě přemýšlím. Nějaký korpus není problém. Spíš jaký krém. Nahoru dám hodně ovoce, takže asi spíš jaký krém, aby to nebylo suché. Moc děkuji za tipy.

my měli tento:
http://www.madamecoquette.cz/…zeninam.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
4.7.21 18:12
@lachtanice86 píše:
@September88 po výpočtu toho co nedavas, zůstává máslo

Nedávám proto, že tvaroh, pribinacky atd mají hodně bílkovin, které zatěžují ledviny či co. A já tyhle věci prostě po stravenych 3 týdnech se synem v nemocnici posunu třeba o tři čtyři měsíce :nevim: takže hledám nějaké tipy. Samozřejmě mu nedám dort jak pro návštěvu, ale chci, aby měl svůj malinkaty, který si může rozpatlat a sníst dle jeho libosti a ne ve stylu Neeee, nepatlej, tohle ne, chci, aby byl šťastný a pokud do něj hned placne a bude z toho mít radost, tak mu to ten den strašně ráda dopřeju :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
4.7.21 18:13
@Lucynka_v píše:
my měli tento:
http://www.madamecoquette.cz/…zeninam.html

Tak přesně něco takového jsem si představovala. Super. Mooooc díky za tip :andel: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3477
4.7.21 18:47

Ten od madame coquette jsme měli taky, chutnal i dospělejm :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
4.7.21 18:54
@Lily Evans píše:
Ten od madame coquette jsme měli taky, chutnal i dospělejm :)

Takže ideál :D já věděla, proč se tady ptám :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
4.7.21 19:04

Věř že to roční dítě ani neochutna, takže je vcelku fuk cim ho napatles.. Dítě to maximálně ozdibe, rozpatla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
4.7.21 19:23
@mackA159 píše:
Věř že to roční dítě ani neochutna, takže je vcelku fuk cim ho napatles.. Dítě to maximálně ozdibe, rozpatla..

Moje roční děti svoje dorty (každej měl jinej), normálně jedly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22418
4.7.21 19:25
@mackA159 píše:

Ale ochutná, moje děti vždycky doslova sežraly největší kus ze všech :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat