Domácí krémy a masti

405
11.8.13 10:51

domácí krémy a masti

Zdravím všechny :)
Chystám se dělat domácí mast z měsíčku lékařského a napadají mě další věci, ale nevím, zda jsou realizovatelné, tak jdu pro radu.
Předně se mi moc nelíbí dělat krémy ze sádla, uvažuju o vazelíně nebo masťovém základu. Jak jste na tom vy?
A další věc. Myslíte, že je možné si udělat domácí krém na akné z tea tree oil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5471
11.8.13 11:24

Ahojky, tak z měsíčku mám olej - je skvělý na jizvy. Na krémy bych použila masťový základ z lékárny, jak píšeš. Z tea tree bych spíše vyrobila pleťovou vodu nebo čístící emulzi (levandulový nebo makadamiový olej bych nahradila tea tree). Jak na to zde:

http://tichyzivot.blogspot.cz/…ve-vody.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
11.8.13 11:40

@lucie1980 Ahojky můžeš určitě použít vazalínu z lékárny ale je hodně mastná blbě se vsakuje zůstává po ní dlouho mastnej film. Já bych použila bambucké máslo můžeš s ním pracovat stejně jak z vazelínou ale rychleji se vsákne. Navíc je čistě přírodní a samo o sobě léčivé. Pohledej na netu kde ho prodávají.. já měla s www.manipura.cz jsou tam i dobré recepty na masti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
11.8.13 12:08

Taky bych ji delala z bambuckeho masla… tady je taky nejaky navod http://www.home-made.cz/…va-mast.html?…

• Nahlásit
  • Citovat
6529
11.8.13 12:28

Zrobvna měsíčkvou mast bych klidně do sádlového základu dala

bylo mi to doporučeno na chyrurgii po operaci
sádlo je nejpříbuznější lidskému mazu, nedělá umělohmotný ropný film jako vazelína :nevim:

Příspěvek upraven 11.08.13 v 13:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
11.8.13 13:11

Seděla jsem u netu včera celý večer, ale tak dobré odkazy jsem nenašla :) díky moc. Měsíček už mám otrhaný, tak zítra hurá do lékárny a jde se vařit :)
@princeznaII mě na tom sádle nejvíc odrazuje, že je to moc mastné. máti dělala mastičku z konopí a hrozně to trvalo, než se vsákla.
kdyby měl někdo ještě nějaké další dobré odkazy, budu ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
11.8.13 13:36

@lucie1980 ale u jizev je to právě žádoucí, aby byla co nejvíc mastná, aby se to rychle a hlavně hezky zhojilo ;)

ale chápu, že jako základ pro denní krém na obličej to je asi dost nepraktické :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
3.9.13 16:04

Ahojda, nejlepší základ pro mast je lanolín…
Jinak používám sádlo jelikož jsem dělala mast pro exematika. Ovšem jestli chcete vazelín. základ tak je nejlepší lékárenská…Ješte bych ráda dodala že vazelína je ropa..bohužel moc přírodní není…
Do mastiček můžete přidat bylinky ruzné, mesíšek, heřmánek,levandule.Nebo kostival a konopí na klouby… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aloki
3.9.13 18:39

Děkuji za rady. To jsem vůbec netušila z čeho je vazelína vyráběna. Ropu se mi na obličej moc dávat nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
235
3.9.13 21:09

Pro přípravu masti platí tento základní recept:v hrnci rozpustte 50g vepřového sádla a vmíchejte tři polévkové lžíce nadrobno nakrájených bylinek. Vše opatrně krátce poduste a potom stáhnete z plotny. Přikryjte poklicí a nechte směs vyluhovat alespoň 10min. Potom ji přecedte přes lnenou látku. Tu dobře vymačkejte jinak v ní zůstanou cenné zbytky, a ješte teplou mastí okamžitě naplnte sklenice.Nebo dozy od krémů.
Při příprave se dbá na naprostou čistotu nádob i pracovních nástrojů.
Jako základ masti můžete použít lanolin(tuk z vlny) ten vydrží v ledničce až rok. Sádlo má trvanlivos 4mesíce v ledničce.
Nikdy nesahejte do nádoby prstem pouze dřevenou lžičkou né kovovou! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3040
30.12.13 16:03

Ahoj holky, prosím o radu. Od jara se chystám na výrobu tinktur a mastí. Už jsem si objednala nějaké skleničky (vesměs co kdo našel na půdě - nostalgie no :mrgreen: )
a chystám se objednat kelímky. A tak se chci zeptat - odkud si objednáváte?
Mám prozatím vybrané odtud , ceny se mi zdají v porovnání s ostatníma eshopama celkem v pořádku. Budu toho dělat docela dost (ne tedy na obchod, ale jsme rodina hypochondrů :mrgreen: ), tak koukám po třeba 20 - 30 ks od každého druhu.
Budu ráda za každou vychytávku.

Doufám, že nebudete jako já, a nebudete ignorovat obnovené téma. :(
Mám pocit, že se mi to teď vymstí. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
30.12.13 17:11

@lemaz kelímky kupuju v lékárně ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3040
30.12.13 17:32

@balenka a za kolik a jak velký?

Tak teď jsem koukala na lekarna.cz a vyjde to ještě levněji. Děkuji za tip/typ (nikdy nevím jaký i/y :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4465
27.3.14 12:45

Ahoj potřebuju utřídit myšlenky než s tím opravdu začnu :mrgreen:
Ráda bych udělala mast, ale takovou abych pokaždé nemusela do lednice a se špachtlí nenabírala z kilového kelímku :mrgreen: Co jsem vyčetla je tu alternativa bambuckého másla, které se nemusí uchovávat v lednici. Platí to i pro ostatní? Jako je kokosové máslo, nebo oleje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
27.3.14 12:48

Kdyz ta vazelina je ropa…fuj

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie