Domácí násilí a dítě

23
27.2.13 14:49

Domácí násilí a dítě

Dobrý den.
Píšu anonymně, přestože se mě to netýká. Sama mám strach, kdyby se přišlo na to, že to píšu já, tak co by bylo.
Nevlastní sestra mého manžela je týraná žena - dejme tomu Martina. Týrá jí její druh. Mají 6ti letého syna. My jí osobně nikdy neviděli (jen z fotek) - je to složitější, mého tchána a rodinu z jeho strany jsme vypátrali až po skoro 30ti letech.
No právě přes mého tchána jsme se dozvěděli, že Martina je týraná. Její druh jí bije. Několikrát od něj utekla i s malym, ale vždycky se k němu vrací. Má strach, on jí vyhrožuje, že jí syna sebere a už ho neuvidí. Přestože všichni ví, že by ho nikdy do péče nedostal. Problém je taky v tom, že ten malý to vidí. Prý se jí pokoušel i zabít. Taky před malym. Ten můj tchán s její matkou chtějí, aby bydlela s malym u nich, ale ona po pár dnech zase odjede za tím mago.em. České zákony jsou nastavené tak, že dokud Martina nepodá trestní oznámení a ona nezačne konat, tak nikdo nic nemůžeme dělat. Teda tak mi to bylo řečeno (tchánem). Takhle - ona sama, když byla dítě, tak vyrůstala v rodině, kde její otec bil její matku a ta s ním taky leta žila.
Ten její manžel s ní manipuluje, ona se kvůli němu zadlužila asi půl milionu, všem lže a zatlouká. Teď jí nalhal nějaké lži a ona ukončila kontakt s rodiči (to prý udělal schválne, protože tušil, že oni s tím něco dělat chtějí).
Oni po mě chtějí radu, co mají dělat. Jenže já (ač jsem si myslela, že jsem dost empatická) se do ní neumim vžít. Mám takovou povahu, že kdyby na mě jednou manžel sáhl, tak se rvu jak lev a šla bych klidně do azylového domu, ale nikdy bych nedopustila, aby naše děti vyrůstaly v takové rodině. Ale Martina má kam jít. Ale je hrozně slabá. Navíc zanedbává péči malýho - ještě s nim nebyla prý nikdy ani u zubaře, on nemá zuby, jak je má zkažený až do dásní. Atd.
No upřímně, když ona se nechá mlátit, přitom má kam jít a nechce, nechá syna, aby koukal na to, jak jí mlátí chlap, tak se na mě nezlobte, ale mě přijde úplně…radši mlčim. Spíš se chci zeptat, jestli se dá nějak pomoci tomu malýmu. Přestože MArtina bude proti. Prostě nějak jí ho sebrat z péče - nepéče. Přijde mi hrozný, že by se nedalo nic dělat a on by musel, protože má šáhlý rodiče, vyrůstat v takový rodině. Kdyby jste měli nápad, budu ráda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10049
27.2.13 14:52

@Mamina22
Rychle si tam dej anonymitu nemáš ji tam :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
27.2.13 14:53

Mi to napsalo, že musim mít prý alespoň 100 příspěvků, abych jí mohla mít…tak jsem promazala profil a nikdo mě nepozná :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10049
27.2.13 14:55

:) aha
Jinak co se týká péče o malýho, pokud je opravdu zanedbán atd tak by asi prarodiče mohli dát nějaký podnět na sociálku a chtít vnuka do opatrovnictví…ale tohle bude asi dost složitý…
Jinak težko jí pomoct, když sama nechce i přesto že vidí jak trpí její syn :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
27.2.13 14:56

Jedině to zkusit podat na siciálku… Určitě existuje nějaký ten „odbor péče o dítě“ ne? Nebo jak se tomu říká. Myslím že by taky stačilo kdyby na ně párkrát sousedi zavolali policii(třeba se s nima domluvit, že když uslyší křik nebo rány, at volají). Myslím že po několika takových výjezdech to policie na sociálku hlásí. No a na socce už podle mého poznají jak to v té rodině chodí a třeba se to bude nějak řešit.. :nevim:
O té mamince se radši zmiňovat nebudu… škoda slov :evil:
Edit: NEBO TO NAHLAŠTE VE ŠKOLE. At malého pozorují. Tyhle děti bývají nesoustředěné, plaché, často mají svůj svět.. Nebpo ještě u pediatra..

Příspěvek upraven 27.02.13 v 14:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
27.2.13 14:57

Ja bych to skusila ohlasit na policii vem si sebbou tchana a někoho kdo o tom ví :)Oni by měli přijet a skontrolovat to a uvidí prostě modřiny a spol :-) at si to jeden den nahraje nahravku pošle vy ju date tu nahravku na policii :DDD :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
27.2.13 15:07

No právě, že policie přijede, uvidí modřiny, ona všechno popře a oni nemůžou nic. Ona může podat trestní oznámení, ale to taky není vyhráno, protože ho může kdykoliv stáhnout (a to prý ženský dělaj, že pak mají špatnej pocit a tak). A zase nic. Jenže problém je taky v tom, že tchán je na invalid. vozíku a její matka (tchánovo přítelkyně) má rakovinu. Ti ho do péče nedostanou podle mě. A my máme malou (ani ne roční) holčičku a oni bydlí 200km od nás, tak je taky těžký s nima jezdit něco řešit, to bude na dlouhý lokte. Můj manžel jezdí s autem denně do práce 120km a já nemůžu jezdit řešit rodinnou situaci někomu, koho jsem ani nikdy neviděla, s naší malou autobusem 200km. Ale pořád na to myslim, na toho malýho, je mi ho líto. Tak myslíte, že by to přes tu sociálku šlo? Bylo by víc svědků, prý i toho násilníka sestra by šla svědčit, taky ví o tom, co se děje… Nejhorší je, že by to do něj nikdo neřekl, teď prý dostal i syna (12let) z prvního vztahu do péče. Chápete to? Takovej magor a dostane ještě jedno dítě do péče?! Ženský, to jsou takový rodinný vztahy, já to nepochopim, já vyrůstala v skvělý slušný rodině a sama jí mám a tak tohle nedovedu pochopit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
27.2.13 15:09
@Maky.C píše:
Jedině to zkusit podat na siciálku… Určitě existuje nějaký ten „odbor péče o dítě“ ne? Nebo jak se tomu říká. Myslím že by taky stačilo kdyby na ně párkrát sousedi zavolali policii(třeba se s nima domluvit, že když uslyší křik nebo rány, at volají). Myslím že po několika takových výjezdech to policie na sociálku hlásí. No a na socce už podle mého poznají jak to v té rodině chodí a třeba se to bude nějak řešit.. :nevim:
O té mamince se radši zmiňovat nebudu… škoda slov :evil:
Edit: NEBO TO NAHLAŠTE VE ŠKOLE. At malého pozorují. Tyhle děti bývají nesoustředěné, plaché, často mají svůj svět.. Nebpo ještě u pediatra..Příspěvek upraven 27.02.13 v 14:58

Maky, malýmu bude 6 a ještě do školy nechodí. A do školky ho nedala. Je s nim doma. Taky nepochopim. Co dodat… Takže přes školku nebo školu to taky nejde… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
27.2.13 15:13

@Mamina22 aha..tak to jsem přehlídla. No tak k doktorovi to nahlásit…třeba poradí. A ještě s tou policií..i když ona násilí popře, oni to na sociálku stejně můžou předat když budou mít podezření na týrání (psychické) dítěte.
EDIT: Hele teď mi došlo… není náhodou pro dítě v předškolním věku (tzn.6let) školka ze zákona povinná?)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
27.2.13 15:23
@Maky.C píše:
@Mamina22 aha..tak to jsem přehlídla. No tak k doktorovi to nahlásit…třeba poradí. A ještě s tou policií..i když ona násilí popře, oni to na sociálku stejně můžou předat když budou mít podezření na týrání (psychické) dítěte.
EDIT: Hele teď mi došlo… není náhodou pro dítě v předškolním věku (tzn.6let) školka ze zákona povinná?)

Jo, pro předškoláky je myslim povinná docházka do školky. Našla jsem nějaký kontakty u nich ve městě na sociálku, tak jsem to tchánovi poslala. Tak snad se to pohne-chudák malej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10049
27.2.13 15:27

Já si jenom tak říkám teoreticky, kdyby kluka odebrali od rodičů a prarodiče jsou tak nemocní tak kam by vlastně šel?? Vzali byste si ho? :think:
To jen tak teoreticky, ale jak píšeš že ten násilník dostal do péče i svýho dalšío syna, tak nevím nevím jak tohle dopadne :think: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17657
27.2.13 15:34
@Mamina22 píše:
Maky, malýmu bude 6 a ještě do školy nechodí. A do školky ho nedala. Je s nim doma. Taky nepochopim. Co dodat… Takže přes školku nebo školu to taky nejde… :zed:

Teď je potřeba řešit to dítě. Ověřila bych si napřed, jestli všechno co zúčastnění říkají je pravda. Pak bych anonym na sociálku v místě bydliště dítěte a vypsala všechny skutečnosti. Já vím, že anonym je svinstvo, ale jsou chvíle, kdy je lepší anonym, než nic. Sestru ať rodiče domů neberou, ještě jim exekutoři vybílí bydlení. Pokud bude sociálka fungovat, třeba jí pohrozí odebráním dítěte do dětského domova a sestra se probere. Mohli by jí pomoci sehnat bydlení v azylu. Ale myslím, že to dopadne jinak. Podle mě je sestra chudší duchem, chlap je pro ni přednější, než dítě, zadluží se kvůli němu až ji zavřou a nebo ji on utluče, protože jí se to asi líbí. Byla tak zvaklá žít od dětství a nepřijde jí to divné. Klukovi by bylo lépe v nějaké pěstounské rodině. Ale musí s tím někdo začít něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26589
27.2.13 17:08
@Mamina22 píše:
Jo, pro předškoláky je myslim povinná docházka do školky. Našla jsem nějaký kontakty u nich ve městě na sociálku, tak jsem to tchánovi poslala. Tak snad se to pohne-chudák malej…

Povinná není, uvažuje se o tom, že se to zavede, ale teď do školky dítě dávat nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
27.2.13 20:05
@Dice píše:
Já si jenom tak říkám teoreticky, kdyby kluka odebrali od rodičů a prarodiče jsou tak nemocní tak kam by vlastně šel?? Vzali byste si ho? :think:
To jen tak teoreticky, ale jak píšeš že ten násilník dostal do péče i svýho dalšío syna, tak nevím nevím jak tohle dopadne :think: :zed:

Vzala by si ho jeho matky sestra, ta je normální. My nejsme příbuzní. Ale měl by kam jít. Doufám, že to nějak dobře dopadne…je mi malýho líto. Přesto, že ho neznám osobně. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
28.2.13 10:39
@Kobliha51 píše:
Teď je potřeba řešit to dítě. Ověřila bych si napřed, jestli všechno co zúčastnění říkají je pravda. Pak bych anonym na sociálku v místě bydliště dítěte a vypsala všechny skutečnosti. Já vím, že anonym je svinstvo, ale jsou chvíle, kdy je lepší anonym, než nic. Sestru ať rodiče domů neberou, ještě jim exekutoři vybílí bydlení. Pokud bude sociálka fungovat, třeba jí pohrozí odebráním dítěte do dětského domova a sestra se probere. Mohli by jí pomoci sehnat bydlení v azylu. Ale myslím, že to dopadne jinak. Podle mě je sestra chudší duchem, chlap je pro ni přednější, než dítě, zadluží se kvůli němu až ji zavřou a nebo ji on utluče, protože jí se to asi líbí. Byla tak zvaklá žít od dětství a nepřijde jí to divné. Klukovi by bylo lépe v nějaké pěstounské rodině. Ale musí s tím někdo začít něco dělat.

Přesně mi mluvíte z duše. Taky si myslíme, že je „slabší duchem“ a asi jí to tolik nevadí, protože dělá takový věci, že nám to hlava nebere. Malej by měl kam jít, mají celkem velkou rodinu a myslím, že by si ho vzala ráda většina lidí. Ale i kdyby měl, jak píšete, skončit někde v pěstounské péči - třeba u cizích - bylo by to určitě lepší, než u rodičů, kde je teď. Chci jim pomoct. Takhle - upřímne, ona mě ani tak nezajímá, je to podle mě matka na nic, je mi líto, že jí druh týrá, ale zanedbává syna a proto mě nezajímá ona. Ale ten malý. Hlavně se musí už něco začít dít, protože takhle to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat