Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
My jsme vencova rodina…o jaky venec se jedna a k jake prilezitosti? Ted zrovna je akorat temrmin na dozinky ![]()
Dělali jsme adventní a menší na dveře a krásně vyšel. Taky se chystám (až někde objevím v okoloí) na věnec z mochniček. Je krásný jako na listopad, ty mochny ´takový univerzální, ale na věnci jsou moc pěkný… Jinak jsem teprve začátečník, takže se ráda přiučím ![]()
Jak jsem psala, věneček na dveře (nějaká letní verze
), žádný jsem nikdy nedělala, myslela jsem, z čeho třeba děláte ten základ? Z nějakého proutí?
Já jsem začínala s adventním a vázala jsem ho na drát. Spotřebovala jsem ale strašně moc větviček, aby z něho byl pěkný věnec. Posledních pár let proto dělám věnce tak, že si buď koupim polystyrénový a do něj zapichuju takovýma svorkamatřeba seno jako obal a pak kytky, větvičky..prostě co příroda dá, nebo si udělám ze sena základ na drát a pak zas co dá příroda a to, co potřebuju nalepit, lepit tavnou pistolí.
@jessamin No a co na třeba polystyréňák nalepit tavnou pistolí větvičky, mušličky, kamínky, šnečí ulity-buď přírodní nebo nabarvené, do toho bych tam dala nějaké kytky, slaměnky nebo usušené kytky, přidat kokosové vlákno..nevim.. Já když jedu někam do přírody, nasbírám s dětma nějaké vzorky a když je chuť, udělám pak věneček..
Zaklad se da udelat z cehokoliv, pokud si nejsi jista ze ho omotas celej, tak podorucuju slamu a nebou prouti, ted na leto se hodi ta slama. Je dobre mit tavnou pistoli na silikon, tim prilepis prakticky cokoliv. Pokud mas hezky zaklad, staci davat kvetiny, vetvicky, susene kytky jen na jedno misto - plus trochu roztahnout do stran.
polystyrenove vence se zase hodin na celopolepeni, jak pise klafina - pouzit muzes cokoliv. My jsme se segrou treba delali venec s kavovych zrn, byla to ale piplacka, u silikonoveho lepidla musis davat pozor na ty provazky co se z toho tahnou, pak to vypada nehezky.
muzes venec i obmotat, na vanoce se hodi opadave chvoji - tzn. ne klasicky smrk, ten nic vevydrzi, drzak je douglasky. to se da ale taky koupit. Nebo ted v lete i na poli natrhat par klasku a klasl jeden vedle druheho a jistit dratkem - ten je dobre si nejdriv navazat na kratky klacik do ruky.- hezky se drzi a dobre utahuje, pak pridelat na vecen a motat, dokud to cele neomotas.
Já jedu taky v polystyrénu, když se to udělá pořádně nikdo to nepozná ![]()
Obnovuji téma. Ráda tvořím, dělám si věnce pro dané roční období. Základ jsem většinou kupovala proutěný, letos na jaře jsem vyráběla z březového proutí. Pojďte se podělit o nápady na výrobu věnců. Pro začátek přidám svoje výtvory. (Inspirovala jsem se na netu, protože nemám moc fantazi. Ještě zkusím najít vánoční.
Miluju šišky, taky jich mám spoustu v zásobě, tenhle stromek má 80cm a tak 500 šišek ![]()
Miluji věnce a přírodní ozdoby, truhlíky a jiné dekorace, není to rozhodně jen otázkou Vánoc, kdy u nás nějaký visí, tak posílám návody na podzimní věnce pro ty, které to zajímá. Nyní je kolem tolik nádherného materiálu.
Návody na podzimní věnce
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
@pannda píše:
Taky si dělám sama
Jsou nádherné.
Také bych letos chtěla něco zkusit.
Chtěla bych si vyrobit nějaký věneček na dveře, vyrábíte si je sami? Popřípadě, kde se inspirujete…? Díky moc za tipy