Jak zrušit trvalé bydliště?

34
3.7.13 11:23

Jak zrušit trvalé bydliště?

Dobrý den, potřebuji poradit. Mám bratra, který si nadělal dluhy. Můžou mu rodiče zrušit trvalé bydliště? Bude chtít měststký úřad nějaké doložení o dluzích. A může přitom bratr v domě dál bydlet i když se mu zruší trvalé bydliště? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26100
3.7.13 11:25

Podle mě pokud tam bydlí, nikdo mu TP nezruší, leda že by si ho napsal on sám jinam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4197
3.7.13 11:27

Ahoj, pracuji na úřadě - je třeba podat žádost a ten člověk, kterému se ruší pobyt se nesmí v dané nemovitosti aspoň půl roku zdržovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434
3.7.13 11:31

@danulkah Většinou ruší trvalé bydliště jenom na základě toho, že se tam dotyčný nezdržuje. Takže pokud by ho chtěli odhlásit, museli by dokázat, že se tam nezdržuje např. svědeckou výpovědí. Nebo by se samozřejmě bratr musel přihlásit jinde. Stejně by to nic nevyřešilo, protože exekutor nechodí podle trvalého bydliště, ale podle toho, kde se dlužník zdržuje a tudíž se předpokládá, že tam má majetek.

Možná by stálo za to majetek rozdělit a jasně určit, co patří rodičům a co bratrovi. Samozřejmě nechat to notářsky ověřit. Otázka je, jestli to exekutora bude zajímat a možná bude třeba podat vylučovací žalobu tak jako tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25231
3.7.13 11:46

@danulkah švagr takhle před lety potřeboval odhlásit nevlastního otce. Takže si musel od sousedů nechat podepsat, že tam nevl. otec už půl roku nežije a na základě toho TP zrušili.
Nicméně na našem obecním úřadě tvdí paní úřednice, že to nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11587
3.7.13 11:57
@lleennttiillkkaa píše:
@danulkah švagr takhle před lety potřeboval odhlásit nevlastního otce. Takže si musel od sousedů nechat podepsat, že tam nevl. otec už půl roku nežije a na základě toho TP zrušili.
Nicméně na našem obecním úřadě tvdí paní úřednice, že to nejde…

Tak si postezuj u nadřízeného správního orgánu, oni ji to vvysvětlí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11587
3.7.13 11:58

@danulkah nesmí mít užívací titul a nesmí tak bydlet, palmer podá návrh ns zrušení u příslušné ohlasovny, žádný nebydleni půl toku zakon nestanoví.

Příspěvek upraven 03.07.13 v 12:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25231
3.7.13 12:00

@mag naštěstí se to netýká mojí osoby, ale sousedky a tý už jsem několikrát vysvětlovala, že paní na úřadě asi neví, za co bere výplatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4197
3.7.13 12:01

Hlavně tam dotyčný prostě nesmí bydlet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4197
3.7.13 12:03

@lleennttiillkkaa
Určitě to jde, já to dělám běžně. Pokud dotyčný, který má bydliště v nějakém domě zapsané, není k sehnání, stačí udělat doručení veřejnou vyhláškou atd.
Jde to, když se chce. Ale ten člověk tam nesmí prostě bydlet… seženou se svědci a ti potvrdí svým podpisem a výpovědí, jestli tam fakt není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
3.7.13 14:16

Já tajně doufala, že zrušením trvalého bydliště se vše vyřeší. Bratrovi nido nevěří, už nevíme kde si co napůjčoval. Je tedy jiná možnost, jak nepřijít o dům nad hlavou. Bojíme se, že přijde exekutor. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat