Poraďte, jak postupovat - nově koupená, nevyklizená chata

122
2.7.13 19:24

prosím poraďte jak postupovat a na co mám nárok?

Ahoj, prosím o radu v našem případě-koupili jsme chatu na městském pozemku, předešlí majitel měl na pozemku neuvěřitelné harampádí, tak se do smlouvy dodalo, že má 14 denní lhůtu na vyklizení pozemku od jeho věcí. Jenže tak se nestalo, jak mám postupovat dál? Můžu ty jeho krámy odvézt, co když je bude chtít? Může mě nějak žalovat nebo tak něco? Na maily a telefony nereaguje. Děkuji za odpovědi moc! K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7060
2.7.13 19:26

@Kytina Ahoj,
to je hezké že má 14 denní lhůtu a je tam nějaká pokuta za to když to neudělá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
2.7.13 19:28

Není, je to datek k smlouvě, sankce tam není žádná.. to jsme udělali blbost, to už vím taky, ale jak teď? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7060
2.7.13 19:38

Netuším, jak se to řeší, když tam vůbec nic není napsáno. S tím nemám zkušenosti, ale když to jakkoliv zlikviduješ je potřeba, aby jsi měla nějakej papír, že ten a ten den to bylo odvezeno nebo já nevím. Protože kdyby tě pak zažaloval měla by jsi papír od kdy na to měl 14 dní a kdy ty ses toho zbavila. A díky tomu by podlě mě nemohl vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
2.7.13 19:43

… dík, já se právě bojím na to šáhnout, bo jsem někde na netu četla, že je to nakládání s cizím majetkem, ale přenější info jsem nenašla. No počkám, jestli se někdo moudrý ještě neozve…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7060
2.7.13 19:45

@Kytina to je rozumný ;) třeba už tím někdo prošel ;). Jinak kupovali jste sami nebo přes RK. Kdyby přes RK měli by to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
2.7.13 19:52

.. sami, bez RK, přes inzerát přímo s majitelem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
2.7.13 19:53

@Kytina pokud je ve smlouvě 14ti denní lhůta, tak pak máte právo to vyklidit, na své náklady, možná by šlo žádat ty náklady po něm.. Ale vyklidit můžete bez dalších průtahů.. limit dostal, souhlasil s ním :think: jo a odvézt na legální skládku a nechat si to potvrdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7060
2.7.13 19:58

Ještě si teda myslím, že by jsi mu měla poslat výzvu o vyklizení doporučeně s odkazem na tu smlouv a s termínem do kdy to má učinit a pokud neudělá, že to na jeho náklady necháš odstranit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
2.7.13 19:59

@martina.se děkuji za odpověď - jen se chci zeptat a neber to ve zlém jsi práva znalá nebo je to jen tvůj dojem nebo zkušenost? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
2.7.13 20:01

@Alises jo, to jsem taky našla, zítra letím na poštu to poslat, ale jen mi vrtá hlavou, kdyz on tento dopis popře tak já mám v ruce pouze doklad o zaslání od pošty, ale jak dokážu, že se dopis týkal této věci a nebyl to jen prázdný papír? :?:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
2.7.13 20:04

@Kytina zkušenost :mrgreen: zahrada, chlap to měl do 30ti dnů vyklidit, neudělal.. Poslala jsem mu doporuč. dopis, kde jsem ho vyzvala, aby do 14cti dnů od doručení vyklidil, jinak vyklidím sama, nereagoval. Tak se vyklidilo, pak brblal, ale měl smůlu. Chtěl podat trestní oznámení, ale policajti se mu vysmáli :mrgreen: pošli mu doporuč. dopis s dodejkou, v něm naposledy vyzvi a pak vykliď. báte se nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
2.7.13 20:08

.. díky! tak to je úplně přes kopírák… ahoj K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7060
2.7.13 20:08

@Kytina
Pošli to do vlastních rukou s doručenkou. Ještě si ten dopis okopíruj ať víš co tam přesně bylo.
Hlavně tam měj lhůtu do kdy to musí vyklidit a co za to hrozí když to neudělá.
Ten doklad ti stačí.
My jsme to v RK dělali uplně stejně. Poslali jsme doporučenej dopis. Měli doklad a to stačilo právníkům k tomu, kdyby se to muselo řešit dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
2.7.13 20:27

@Alises díky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu