Domácnost bez chemie - jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ahhotep
Kecalka 333 příspěvků 15.09.18 08:42
domácnost bez chemie

Ahoj,

ráda bych doma odbourala co nejvíce chemie, budu ráda za každý tip, co používáte vy?

Vím, že se hodně dá použít jedlá soda, ocet apod. ale třeba co kupujete za bezchemický prášek na praní, aby to opravdu vypralo?

Co na nádobí? Dá se něco bez chemie použít i do myčky, třeba vyrobit si vlastní tablety - něco z jedlé sody, kyseliny citronové..

Dále co kosmetika, jsou věci, bez kterých si neumím představit fungovat - jako deodorant, vůně, sprej..- co používáte tady?

Díky moc za tipy!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 42055 příspěvků 15.09.18 08:44

@ahhotep skupina Svět Non toxic na facebooku, najdes tam vse potrebne informace. A da se zit bez toho.

Ewiczka
Kecalka 373 příspěvků 15.09.18 08:45

Jestli jsi na FB, tak si najdi skupinku Svět non toxic, tam se vše toto dopodrobna řeší. Jsou tam i návody na výrobu atd.

blumen
Hvězda diskuse 42055 příspěvků 15.09.18 08:46

Myslim bez chemie. Mrkni na znacku Sonnet - na prani neutral, tablety do mycky i od nich, sprchove gely Weleda (kompromis), i deodoranty. Na uklit ocet, jedla soda nebo sonnet. Ale zkus se tam pridat.

TeSudička
Kecalka 276 příspěvků 15.09.18 08:46

Ahoja, co se tyce kosmetiky, mrkni na stranky biooo.cz, kdyz jsem prechazela na prirodni kosmetiku, tyhle stranky mi prisly uplne nejlepsi :mavam:

ahhotep
Kecalka 333 příspěvků 15.09.18 08:56

ta stránka na fb je nedostupná, škoda

tajnaorient
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 15.09.18 09:12

Najdi si firmu tiande,mají přírodní deodoranty,jar oříšek přírodní můžeš mít i ovoce, zeleninu, vlastně s tím míjí vše koupelny,okna,kuchyň, vytírám,na prani mají koule ,tak pereš bez prášků i aviváže a věř mi,že budes nadšená ;)

winter.gift
Stálice 81 příspěvků 15.09.18 09:29

Nano Silver technologie - super úklidi celou domácnost bez chemie - i nádobí v myčce, záchod, dětské hracky. Já si to nemůžu vynachválit. Používám jen to. Ale nedá se koupit v obchode, info kdyztak do zprávy

blumen
Hvězda diskuse 42055 příspěvků 15.09.18 09:31
@ahhotep píše:
ta stránka na fb je nedostupná, škoda

Je nedostupna jen od patku do nedele, maji volno. Zkus to zase v pondeli.

blumen
Hvězda diskuse 42055 příspěvků 15.09.18 09:31
@tajnaorient píše:
Najdi si firmu tiande,mají přírodní deodoranty,jar oříšek přírodní můžeš mít i ovoce, zeleninu, vlastně s tím míjí vše koupelny,okna,kuchyň, vytírám,na prani mají koule ,tak pereš bez prášků i aviváže a věř mi,že budes nadšená ;)

V zadnem pripade! Hnusna chemie :roll: @ahhotep

TeSudička
Kecalka 276 příspěvků 15.09.18 10:10
@tajnaorient píše:
Najdi si firmu tiande,mají přírodní deodoranty,jar oříšek přírodní můžeš mít i ovoce, zeleninu, vlastně s tím míjí vše koupelny,okna,kuchyň, vytírám,na prani mají koule ,tak pereš bez prášků i aviváže a věř mi,že budes nadšená ;)

No, tak to s prirodou nema absolutne nic spolecnyho…tiande nebrat, je to chemickej koktejl :roll:

IvaX
Ukecaná baba ;) 1857 příspěvků 15.09.18 10:27

Tiande NE, jen se tak tváří, ale je to chemie.

Mrkni na značku Tierra Verde
Ryze česká firma se sídlem v Brně zaměřující se na výrobu maximálně ekologických pracích prostředků a prostředků pro úklid domácnosti.
Já zkušenost nemám, zatím to tak neřeším, ale kamarádka co jede domacnost bez chemie ji používá a chválí si ji, dá se kupovat i bezobalově.
Kosmetiku mám teď taky na doporučení té kamarádky značku Natura Siberica a Saloos. Deodoranty značka Boirythme.

Příspěvek upraven 15.09.18 v 10:34

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 9314 příspěvků 15.09.18 10:31

Přírodní krémy si můžeš klidně umíchat sama. Na internetu je spoustu návodů.

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 9314 příspěvků 15.09.18 10:32

A na zbytek domácnosti doporučuji inspirovat se amiši.

Uživatel je onlineKáťa19
Kelišová 7423 příspěvků 20 inzerátů 15.09.18 10:40

Já jsem hrozně moc spokojená s DM, kupuji řady NATURE, od plen až po čistič koupelny, tablety do myčky, vatové tyčinky papírové do uší, pak taky třeba firma Frosch, úžasný univerzální levandulový čistič.
Celkově v Dm jsou super ceny, kosmetika, šampony od ALVERDE :palec:
ten šampon s arganovým a mandlovým olejem je opravdu bezvadný

Příspěvek upraven 15.09.18 v 10:44

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >