Dopíjení UM do 2 hodin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 25.08.10 09:50
Dopíjení UM do 2 hodin

Ahoj holky,

dáváte dopíjet UM, když vám mimčo nechá hodně ve flašce? Mám 3M holčičku a často nechá ze 150 ml 60ml i víc a už nechce pít, odříhnutí nepomůže, víc si prostě nedá. Teoreticky by měla pít už 180 ml, ale to ani náhodou. Na obalu je napsané, že se mlíko musí spotřebovat do 2 hodin, ale zase se říká, že by dřív jak za 2 hodiny nemělo mimi znovu krmit, ať se nemíchá natrávené mléko s čerstvým - nevíte, proč to vadí? Že by ji bolelo bříško? Když jsem jí párkrát dala dopíjet dřív než za 2 hod, tak to vyzunkla raz dva a nic jí nebylo. Mezitím mlíko nechám v ledničce a pak přihřeju, takže nekysne.

Narodila se s 3,66 kg, teď ve 12 týdnech má 5,4 kg, takže přírůstek spíš nižší, kojila jsem jen do 6t.

Nevím, jestli to dělám správně :nevim: , jestli se může dopíjet, máte někdo podobné zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

agnes79
Stálice 90 příspěvků 25.08.10 09:58

ahoj, mne sa občas stáva, že dcéra to popíja dlhšie, nič sa jej nestalo zatiaľ. ale ona má dva roky. v Tvojom prípade by som sa bála a radšej spravila čerstvé, trojmesačné mimi je predsa len citlivé, aby nedostala náhodou hnačku… :think:

agnes79
Stálice 90 příspěvků 25.08.10 10:00

zvlášť keď už nechce, radšej by som urobila menej a ponúkla jej znova čerstvé za tie dve hoďky. držím palce nech sa poriadne rozpapá :wink:

milhaus
Kelišová 5907 příspěvků 25.08.10 10:01

Já jsem vylévala a dělala vždy čerstvé.

Hodaka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.10 10:02

Náš malej má dny kdy blbne u jídla,a z 180 nechá klidně 120,vyleju a dělám čerstvé,klidně mu nabídnu dřív než by měl dostat.

angela155 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.10 10:09

Tak já bych se tabulkou co je na obalu kolik má vypít vůbec nezabývala. Mám chlapečka 13 týdnů a pije mi 120ml někdy jenom 90 ml. Měří 64 cm a váží 5,67. Doktorka řekla že je to v pořádku, že mimi si vezme tolik kolik potřebuje. Ale dříve než po 2,5 hodinách mu dávat mléko nemá, práve z důvodu aby ho nebolelo bříško. Na prdíky totiž trpíme :-( A jinak mám už 4 letou holčičku a ta pila ve 3 měsících 90 ml a je naprosto zdravá a prospívá. Tím bych se prostě netrápila, kolik vypije tolik vypije. Mléko bych asi neuchovávala. Max. tak půl hoďky. Já teda vždy dělám nové.

Liberte
Kecalka 156 příspěvků 25.08.10 10:12

Mně dcera pila také po 2 hodinách, byla naprosto nevyzpytatelná kolik vypije, takže zbytek UM jsem hned dala do lednice a ohřála při dalším krmení. Žádný problém s tím neměla, ani průjem ani bolest bříška. Kdybych hned všechno vylévala, tak odhadem klidně 2 třetiny z 800g krabice nutrilonu by skončily v záchodě a tak bohatí fakt nejsme :nevim:

angela155 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.10 10:14

Kolem 4 měsíce se rozpapá uvidíš. Aspoň u dcery to tak bylo. Tak uvidím jeké to bude u syna.

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18227 příspěvků 25.08.10 10:25

Dřív sem taky do Darka tabulkově rvala oněch 180ml a hrozně se divila, proč tak divně jí :-D

Teď dávám 6× denně 120ml (po 3 hodinách) a je spokojen a já taky :wink:

Klovasa
Závislačka 2855 příspěvků 25.08.10 10:27

tak já mam chlapečka, je mu 7.týdnu, má 6,6kg a 61cm a ten pije kolem 120-140ml…udělám mu spíše méně a pak přidělávám…občas ttaky zlobí a nevypije vše a za půl hodiny si vzpomene, že má zase hlad, tak když nechá dost, tak to schovm a ohřeju, protože Nutrilon opravdu není levná záležitost :D

ivet81
Povídálka 20 příspěvků 25.08.10 10:39

Ahojky,tak já mám 7 měsíčního prcka a mléko jsem mu za tu dobu ohřívala znovu asi 5× (pije UM od narození) a vše bez problému. Občas to jde,ale samozřejmě nesmí to být pořád,jde tam hlavně o to,že prý to mléko ztrácí výživové hodnoty.

Hodaka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.10 10:44

Já zas myslela,že se v mléku tvoří bakterie,no vidíš o těch hodnotách jsem nevěděla

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 25.08.10 10:53
ivet81 píše:
Ahojky,tak já mám 7 měsíčního prcka a mléko jsem mu za tu dobu ohřívala znovu asi 5× (pije UM od narození) a vše bez problému. Občas to jde,ale samozřejmě nesmí to být pořád,jde tam hlavně o to,že prý to mléko ztrácí výživové hodnoty.

co to jako znamená? maximálně se tam můžou množit bakterie…

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 25.08.10 11:44

ahoj a proc udelas tolik? kdyz nechava ze 150ml cca 60ml tak bych udelala spis 90ml a kdyz tak pridelala cerstve. Lepsi je vzdy cerstve, ja taky vylevam, klidne i 100ml kdyz na to prijde… mnozeni bakterii, boleni briska, ridka stolice, zvraceni.. nedoporucuji:)

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 25.08.10 11:55

Taky ohřívám ještě jednou, nikdy žádný problém nebyl.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >