Doporučte prosím knihu o výchově

13
10.10.05 10:19

doporučte prosím knihu o výchově

Ahoj maminky, doporučte mi, prosím, nějakou dobrou knihu o výchově dětí. Děkuji moc, Nathina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Grada: Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte?

Přidejte zkušenost s Grada: Prvních 6 ...
Napsat příspěvek

Reakce:

204
10.10.05 10:25

Ahoj, ja si koupila knihu Prvních 6 let ve vývoji a výchově ditěte od Zdenka Matějčka. A fakt je super, popisuje jak se ma dite vyvíjet, jak vychovávat, jak se stavit k chovaní ditete. proste se mi libi. misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
10.10.05 10:37

Ahoj,
souhlasím, názory tohoto odborníka jsou mi velice blízké… :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
10.10.05 10:43

Ahoj holky,
mohly byste mi prosím napsat, které nakladatelství tuto knihu vydalo?

dík
sanynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
10.10.05 10:57

Sanynko,

vydal to Portál. A pěkná kniha od dr. Matějčka je ještě „Rodičům na nejhezčí cestu“ (nakladatelství H&H, ale koupila jsem to v Portálu v Jindřišské - nevím, jestli jsi z Prahy). Ale ty kapitloy se dost shodují, podobné jsou i v knížce „Co, kdy a jak ve výchově dítěte“ (alespoň doufám, že se to přesně takhle jmenuje).

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
475
10.10.05 11:05

Ahoj, je to vydavatelství GRADA. Je to vážně moc pěkná knížka a je v ní mnoho užitečných rad :D
Ahojky, Kuřátko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
10.10.05 11:08

Taky můžu knihy od prof. Matějčka jen doporučit! Moc fajn jsou knihy „Prvních šest let ve vývoji a výchově dítěte“ , " Co, kdy a jak ve výchově dětí„ , “Co děti nejvíce potřebují„ a “Po dobrém nebo po zlém?" . Ale některé kapitoly jsou dosti podobné, není divu když je to od jednoho autora… :lol: Ale všechny je pravidelně pročítám a jsou dosti poučné!
Tak přeji volnou chvíli na studium a hlavně to neberte moc vážně, vždyť každý prcek je originál…
Ahoj
Hanka a Hanička 8,5 měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
10.10.05 11:18

Omlouvám se, kupovala jsem ji v Portálu, tak jsem nějak myslela, že ji také vydal.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
10.10.05 11:20

Všechny uvedené knihy vydal PORTÁL, jen „Prvních šest let…“ vydala GRADA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
10.10.05 12:15

Holky, díky moc za tipy. Nathina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
10.10.05 12:51

Ahoj,
taky doporučuji Zdeňka Matějčka, mám ráda také knihy Jiřiny Prekopové, podívej se na www. portál.cz, najdeš je tam.

Theo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
10.10.05 20:57

Myslím, že Prvních šest let už neseženeš, samozřejmě, že spousta z nich je k dosažení i v knihovně. Kdyby jsi moooc chtěla, písni mi soukromou zprávu. Jinak se stavím za názory holek, že dr. MAtějček i J. Prekopová jsou jedni z nejlepších odborníků, co se týče dětské psychologie. Osobně nedám dopustit na pana Matějčka. Byl to vůbec nejlepší dětský psycholog u nás, hodně pracoval s dětmi v ústavech a zabýval se dětmi s vývojovými poruchami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
10.10.05 21:26

Knihu rodičům na nejlepší cestu mám doma, je uplně nová, prodám ji za 100 včetně poštovného (stála asi 180 Kč). důvod prodeje je ten, že doma mám ostatní zminované knihy a je fakt, že se tam pasáže hodně opakují. Ostatní mám už ohmatané, očtené, proto prodávam tuto :-))

martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
10.10.05 21:36

Ahoj.

Všechny zmiňované knihy jsou super. Já však doporučím jiné. Nejsou to teoretické studie, ale praktické příručky z nakl. Portál z edice Nápady-Hry-Tvořivost.
Jsou to knihy plné her a činností pro maminky a malé děti (od 0 do 3 let). I podle dr. Matějčka je snad nejdůležitější vzájemný kontakt a láska.
Jana Hanšpachová : Hry pro maminky s dětmi
Penny Warner: 160 her a cvičení pro první tři roky života dítěte

Spoustu radostí při hře přeje Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
10.10.05 21:37

Ahoj,

kdyz uz tu diskutujete o vychovnych knihach, nemate nahodou nekdo „Kdyz dite nechce spat“ od J.Prekopove? Shanim to uz hrozne dlouho, kniha je rozebrana, reedice se nechysta a v knihovnach neni k mani :(. A ja bych si ji hrozne rada precetla :). Pripadne okopirovani a postovne samozrejme platim.

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama