Jak použít jedlý papír na dort?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dory22
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 17.01.19 18:53
Dort a jedlý papír

Ahoj, :)
Mám dotaz. Dcera má příští týden narozeniny a chtěla bych ji upéct dort.
Budu dělat máslový krém (z pudinku).
Dnes jsem objednala jedlý papír a decor gel ma jedlý papír.
A můj dotaz je, když budu mít vršek dortu namazaný krémem, tak můžu dát papír hned? Nebo počkat až krém ztuhne a potřít (spodní vrstvu papíru a dát na dort?

A když dám papír hned, tak mi vydrží do druhého dne, nebo ne? Jde mi o to, aby se třeba nerozmočil.
Ještě jsem s jedlým papírem nepracovala, tak snad mi někdo poradí. :mrgreen:
A snad jsem to napsala dost srozumitelně. :mrgreen:

Děkuji :kytka:

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 7636 příspěvků 17.01.19 19:02

Na tom maslovém krému by se rozmocit neměl, ale dala bych radši těsně před podáváním, celou noc v lednici bych si to netroufla, ona totiž ta lednice to může ovlhnout :think: já ho dávala akorát na dort potažený marcipanem a na to lepení je speciální jedlé lepidlo nebo mi paní v cukrářských potřebách radila ten papír podmáznout marmeládou.

Monchichik
Kelišová 6492 příspěvků 17.01.19 19:20

Když dáš ten papír na krém den předem, tak se ti rozpije a rozmočí. Dala bych ho tam až ráno. Jinak já jsem dávala papír vždycky na marcipán, na samotný krém ne. A papír se přetíral seshora, aby změkl a přilnul na marcipán, zespodu netřeba, to je k ničemu.

Dory22
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 17.01.19 19:23

@Kriss Tina
Jak to tak čtu, tak raději ho tam dám až na poslední chvilku. :)
Děkuji za odpověď

Dory22
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 17.01.19 19:25

@Monchichik
Já právě četla, že na máslovém krému by se neměl rozmočit nebo zvlhnout. :)

Monchichik
Kelišová 6492 příspěvků 17.01.19 19:26

@Dory22 Dej ho tam chvíli před jídlem a natři ten papír seshora, ať změkne, jinak dort nenakrájíš :D .

Anna85
Kecalka 454 příspěvků 17.01.19 20:04

Ja davala na krem, papir byl potreny zespoda tim gelem a pak i nahore, to vlastne kvuli barvam.
Davala jsem to tam az rano, protoze jsem si představila jak v lednici zvlhne. Stejně jak mi tam vzdy zvlhnou a pokrouti se papirove kosicky :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >