Dospívání nebo co?

16
16.6.20 08:47

Dospívání nebo co??

Ahoj, mám dcerku které je 12 let a pubertu horko těžko zvládáme. Hodně to s ní mává a hormony ji zlobí stejně jako puberta. Už od 11 let má PMS a velkou pánev díky čemuž musíme nakupovat v dámském a je nešťastná. Za poslední 1 až 2 měsíce ale přibrala 2-3 kila (hodně se to houpe ) a je smutná a myslí si že je to na břiše. Přitom nám přijde že je prostě v pubertě a že je to neodmyslitelná část dospívání, podle mne to jsou třeba prsa nebo boky ale ona se obává že moc jí. Myslíte že je to k dospívání nebo přibírá třeba i díky PMS?? Jak jí domluvit a vysvětlit že její váha nebude stát na jednom místě pořád?? Díky za odpovědi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

55079
16.6.20 09:04

Rychlé přibírání je určitě dané pubertou. Měla jsem to stejně, že jsem během celkem krátké doby přibrala docela dost, dcera to samé. Je to stejné jak s růstem do výšky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21239
16.6.20 09:10

Tak jak a co jí, to tu neposoudíme. Nicméně, zkuste spoku změnit jídelníček a pravidelnost, vyražte spolu klidně každý den na svižnou prochazku.

Nejhorší je sladké pití, nevím, třeba pije jen vodu..což by bylo fajn.

No..a ukaž jí třeba na netu fotky, jak krásné holky vyrostly z takových slečen..

Pohlídej si hlavně, aby nezačala,,blbnout,, s jídlem

Mmch..kolik měří a váží?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13378
16.6.20 09:18

Rychlé přibírání je především zadržování vody.

Klíčové ale není přibívární, ale nejspíš ne úplně dobrý pocit vlastní sebehodnoty. Pokud budete měnit jídlo směrem k něčemu v čem je více vlákniny a méně jednoduchých cukrů, tak pro celou rodinu a nezdůrazńova to tím, že je to kvůli jejímu tělo.

Věnuje se nějakým koníčkům, co ji baví, táhnou dopředu a má tam kamarády? Něco takového umí se zvládnutím dospívání dost pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
29.6.20 14:29

@Ou jojo,ráda maluje, počítá a taky je hodně ve fyzice potopená. Myslím že na kroužkách má kamarádky které chodí i k nám domů. Rozumí si i hodně s děvčaty o klidně 5 let starší, které si myslím že mají více zkušeností atd. takže by jí to mohli vysvětlit a dokázat. Když ona se mi moc nesvěřuje, spíš kamarádkám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
29.6.20 14:32

@Liška2014 měří 145cm a váží teď 38 kg. Sladké pití od mala odmítá, pije jenom vodu od mala. Jíme doma poměrně zdravě, miluje ovoce, zeleninu a taky jogurty. Sportuje taky velmi ráda. S dědou chodí na tenis a plavání. Se mnou chodí běhat a cvičit. Jinak je hodně i venku s kamarády kdy nachodí okolo 4 km. Návyky má dobré bych řekla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
29.6.20 14:35

@tezi asi ano, problém je v tom že já už si to nepamatuju. Nějak jsem to nesledovala. A proto je ten problém taky třeba i

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21239
29.6.20 16:37
@Lenča k píše:
@Liška2014 měří 145cm a váží teď 38 kg. Sladké pití od mala odmítá, pije jenom vodu od mala. Jíme doma poměrně zdravě, miluje ovoce, zeleninu a taky jogurty. Sportuje taky velmi ráda. S dědou chodí na tenis a plavání. Se mnou chodí běhat a cvičit. Jinak je hodně i venku s kamarády kdy nachodí okolo 4 km. Návyky má dobré bych řekla :nevim:

To má, vedete ji super!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama