Domškoláci - domácí vzdělávání

173
14.6.20 19:08

Domškoláci - domácí vzdělávání

Dobrý den, je tady někdo z Ostravy, Havířova, Karviné atd…kdo vyučuje své děti doma i mimo covid-19? Budu ráda když se mi ozvou i lidé kteří bydlí třeba dál a zodpověděli by mi mé otázky. Během epidemie jsme se synem zjistili že nám tento styl výuky vyhovuje více než klasická škola a tak bych chtěla zjistit více informací. Děkuji za zprávy, komentáře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

303
14.6.20 19:18

Konkrétně Tě zajímá co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
14.6.20 19:23

@Tojsemja3

Děkuji za reakci. Konkrétně třeba jak to je s výukovým materiálem. Musíme mít to samé co je ve škole kam je přihlášen? Jak často se chodí na přezkoušení. Teď v září by šel do 2. třídy, kdy požádat nejpozději o individuální plán? A otázka kterou nevím jestli budeš znát: Je v Havířově, Ostravě nějaká skupina rodičů kteří takto vyučují? Myslím opravdu skupinu rodičů, ne různé “soukromé školy”. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
14.6.20 19:34

Ještě mě teď napadla otázka. Na co si dávat největší pozor při učení doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.20 19:36

@Le_lenaz to hodně záleží na kmenové škole, ty materiály k výuce. Je dobré vybrat školu, která má zkušenosti s domskolaky. Jestli ale nemáš vyjádření PPP nemáš šanci v září začít. Musíš mít kmenovou školu která vás jako domskolaky vezme, vyjádření z PPP a u prvního stupně maturitu u druhého VS nebo garanta

• Nahlásit
  • Citovat
173
14.6.20 19:38
@Anonymní píše:
@Le_lenaz to hodně záleží na kmenové škole, ty materiály k výuce. Je dobré vybrat školu, která má zkušenosti s domskolaky. Jestli ale nemáš vyjádření PPP nemáš šanci v září začít. Musíš mít kmenovou školu která vás jako domskolaky vezme, vyjádření z PPP a u prvního stupně maturitu u druhého VS nebo garanta

Maturitu mám to je v pohodě, VŠ bych si chtěla dodělat. Stejně nevím jestli by se třeba ve 4. třídě nerozhodl jít raději do školy. Vyjádření PPP je přesně co prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.20 19:40

@Le_lenaz musíš mít vyjádření z pedagogicko psycholog poradny. Bez toho dom výuka není možná. A důležitý je výběr kmenové školy.

• Nahlásit
  • Citovat
173
14.6.20 19:45
@Anonymní píše:
@Le_lenaz musíš mít vyjádření z pedagogicko psycholog poradny. Bez toho dom výuka není možná. A důležitý je výběr kmenové školy.

Super moc děkuji za informace. Náš pan ředitel je velice ochotný a vstřícný zkusím se s ním o tom pobavit popř. najít jinou školu. Nemáš náhodou nějaké info o školách v Havířově? Neexistuje nějaký “seznam” třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.20 19:50

@Le_lenaz školy neznám. A školu vybirej pečlivě. Většinou tam, kde nemají s dom výukou zkušenosti je pak problém. Může to být pro dítě, tebe i školu stresující. Výběr jmenovky, kde mají zkušenosti. U vás je Březová, ale osobně bych ji nedoporučila. Na fb máš skupinky domácího vzdělávání určitě by ti se školami poradili.

• Nahlásit
  • Citovat
173
14.6.20 19:52
@Anonymní píše:
@Le_lenaz školy neznám. A školu vybirej pečlivě. Většinou tam, kde nemají s dom výukou zkušenosti je pak problém. Může to být pro dítě, tebe i školu stresující. Výběr jmenovky, kde mají zkušenosti. U vás je Březová, ale osobně bych ji nedoporučila. Na fb máš skupinky domácího vzdělávání určitě by ti se školami poradili.

Moc díky za info! Hodně jsi mi pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
14.6.20 21:18

Tak učebnice má stejný jako ve škole, nicméně jako doplňkový materiál si můžeš pořídit co chceš. Abys mohla vzdělávat dítě prvního stupně je třeba maturita. Přezkoušení je minimálně dvakrát ročně. Spíše čtyřikrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
14.6.20 21:39

@Tojsemja3

Super díky, maturitu mám, to jsem už psala. Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 05:51
@Tojsemja3 píše:
Tak učebnice má stejný jako ve škole, nicméně jako doplňkový materiál si můžeš pořídit co chceš. Abys mohla vzdělávat dítě prvního stupně je třeba maturita. Přezkoušení je minimálně dvakrát ročně. Spíše čtyřikrát.

To právě nemusí být pravda, dá se vycházet pouze z rámcového plánu a materiály mít takové jaké vyhovují. Tam opravdu záleží na škole. A přezkoušení je standart 2× ročně. JInak je možnost konzultací.

• Nahlásit
  • Citovat
303
15.6.20 06:06
@Anonymní píše:
To právě nemusí být pravda, dá se vycházet pouze z rámcového plánu a materiály mít takové jaké vyhovují. Tam opravdu záleží na škole. A přezkoušení je standart 2× ročně. JInak je možnost konzultací.

ANO, ZÁLEŽÍ NA KONKRÉTNÍ ŠKOLE.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama